Вызвало у вас позитивные/негативные эмоции? Или вообще никак?
Марфа-Краса• 15 декабря 2022
Люди поступово переходять на українську мову. Зараз багато людей живе в стресі, грошей немає, даху над головою теж, пережили бомбардування, у когось загинули родичі! Не трогайте те мовне питання поки! Повірте, переходять!
І не треба шпиняти кожного! Це поступовий процес!
Ответ дляМарфа-Краса
Абсолютно згодна
Маргарита Владимировна• 15 декабря 2022
Ответ дляМарфа-Краса
От да - пишуть про мову ті, хто сидить теплі і ситі. Тим, хто виживає - зараз не до мовних перепетій. Якби моя воля - я б за розжигання ненависті з мовного питання також би адміністративні методи застосовувала...
Ответ дляМаргарита Владимировна
Це пишуть ті, хто в Україні не жив років 20. Ми приїхали, як бідні родичі в їхню Європу .
Маргарита Владимировна• 15 декабря 2022
Ответ дляиванюся
Не зрозуміла
Особисто мені такі повідомлення неприємні. Тому що люди в Харкові пережили пекло, а їм і свої ж життя не дають.
До того ж багато людей просто не розуміють, як воно - жити в такому російськомовному місті. Я колись думала, що в Києві переважає російська мова. Потім переїхала в Харків і зрозуміла, що ні, в Києві постійно чутно українську - на вулицях, в транспорті, на дитячих майданчиках.
Так, перехід на українську мову важливий. Але такі речі не робляться за один день. Я бачу, що багато хто з моїх знайомих почав хоча б частково переходити на українську. І вважаю це гарним початком.
freedom_2015• 15 декабря 2022
Ответ дляиванюся
і ті хто не жив 20 років вимагають в чаті від тих ,що тікали від руських ракет відмовитись від мови країни терориста ?
Wendy Rhoades• 15 декабря 2022
я думаю, що в Україні примусове насадження будь-чого не пройде, навіть якщо це питання української мови.
Треба дати людям спокій, державна мова одна - українська. Всі, хто хочуть, перейдуть і у побуті на українску, а хто не хоче - їх і не примусиш, поки ми живемо у вільній країні.
А не володіти українською в Україні - ну це велике питання до розумових здібностей цієї людини.
freedom_2015• 15 декабря 2022
Ответ дляиванюся
Не смогла сдержаться.Я её знаю лично, и знаю, что когда ей нужно(личная выгода),она прекрасно общается на русском. Не люблю лицемерие.
це у вас же була тема про те ,як важливо закордоном розмовляючи з людиною розуміти наша вона чи гнилий москаль .Може і в чаті для українців закордоном теж важливе це питання і хоча б там спілкуватись на рідній мові ,бо це єдине що є від Батьківщини у людей в чаті (а ще спосіб не забути мову)
Ответ дляиванюся
Це чат українців закордоном.
С заданной Украины, которые знают лучше всех кому и как нужно жить, говорить, думать.
Наши родители не ошибались, а говорили с нами на том языке, на котором считали нужным. И мы говорим на своем родном, кому что не нравится пшли в сад или куда дальше.
Vasilina7755• 15 декабря 2022
Харків´яни самі вирішать що і коли робити, а коли йде тиск, то буде супротив
Ответ дляиванюся
Ну так и ответьте- пока носители языка не вернуться и не создадут языковую среду, то и дела не будет.
А пока боремся за то, чтобы носителям было куда вернуться.
Ну, вы автор, вечно куда- то влипаете.
freedom_2015• 15 декабря 2022
Ответ дляmkuliza
дуже дивно ,що навіть зараз ви вважаєте ,що не помилялись і рідна мова-російська .Я вже життя розмовляла російською ,але ніколи не вважала її рідною .Це помилка батьків і наслідки совка .Рідна мова -мова країни де народився і проживаєш і якщо вона не влаштовує ,то саме таким треба в сад і куди найдалі .
Так я проти примусу ,але люди повинні розуміти різницю між зручно розмовляти,звик і рідна мова .
Ответ дляfreedom_2015
Родной язык это язык, на котором думаешь. Язык матери. А язык страны - государственный.
Сейчас война идет за свободу .. во всех смыслах .. для нашей страны . Если кто то до сих пор этого не понял то им в страну болотную к диктатору 👋, там им укажут про что думать , на каком разговаривать и как жить .
Стыдно вообще срач мовный развивать , когда на фронте защищают Украину разные национальности . Спасибо им за это . Хорошо хоть религии не трогают 🤐
Ответ дляfreedom_2015
Удалено администрацией...
WorldIsOurHome• 15 декабря 2022
Интересно узнать, где именно миллионы людей начали учить украинский язык? За границей?