Неправдиша• 10 января 2023

Спальник, спальный мешок для военного нужен совет

Девочки, посоветуйте пжл спальный мешок для учений. У мужа предстоят учения, сказали надо спальник и каремат приобрести. Учения в зимний период, в каких условиях будут находится не знает. Не думаю что спать будет прямо под небом, может в палатке. Но в поле скорее всего
Сейчас речь идёт об учениях выездных на 10 дней, но если уже покупать то учитывать что может и дальше понадобиться.
Смотрим те кот рассчитаны на большие морозы, но опять таки только некоторые фирмы подтверждены документами.
Может кто имеет опыт в покупке и уже есть отзывы, буду признательна.
Какая форма лучше, какой размер? Они ж наверное спят в одежде?
Может вопросы глупые, но правда, даже не знаю что надо учесть.
Кто крайний?• 10 января 2023
У моего два ноунейм. Но из желательного - с капюшоном, большой, потому что спят одетые, чем плотнее, тем лучше, обязательно обратите внимание на молнии.

автор Неправдиша • 10 января 2023
Ответ дляКто крайний?
Спасибо большое. Плотнее, это кол-во утеплителя гр/м? Я смотрю кот пишут 300 гр/м. Да, смотрим с капюшоном. Украинского производителя брали? И стоит ли ориентироваться по весу? Или на этот фактор не обращать внимание?
Полтавська галушка• 10 января 2023
Я в свій час шукала теж, і знайшла інфо від волонтерів:

Так, відчуваю, треба ще раз про спальники сказати. Закріпити, дати референси. Тому ще раз, що ж купувати військовим на осінь-зиму? Спойлер: якщо побачу, шо купуєте оте, як на фотці до поста - Волонтерська Жопокусальна Служба їде до вас.

Чекліст. Всі пункти обов´язкові.
✅Матеріал наповнювача: Синтетика. Прімалофт, холофайбер, синтепон кращої якості, інші види синтетики.
✅Матеріал покриття: Синтетика. Бажано кордура. Мембранна тканина буде перевагою.
✅Температура комфорту: від -5С. В ідеалі від -10С.
✅Температура ліміту: забийте болт. Це більше маркетинг.
✅Температура екстриму: це виживання, а не сон.
✅Як знати, що температурний режим справжній? Або берете перевіреного виробника(список пару пунктів нижче), або просите документи сертифікації.
✅Форма: кокон тепліший, з ковдри швидше підірватися і можна накритися вдвох. Обов´язково має бути капюшон, який затягується.
✅Як підібрати зріст: +10-15 см до зросту бійця.
✅Де має бути бігунок: та хоч в сраці м@цкаля, взагалі пофіг.
✅Чи має спальник мокнути: ви не саркофаг купуєте, більшість спальників мокнуть. Хіба що берете спецмодель, це пише, що тримає росу/дощ/друге пришестя.
✅Виробники: Marmot, Turbat, Salewa, Pinguin, Deuter, Travel Extreme, Trimm, Fjord Nansen, Sierra Designs, Mountain Equipment, Fram Equipment.
✅Ціна: від 4000 гривень роздріб. Справді потужні спальники коштують хоча б від 7000-8000 гривень.

Античекліст:
❎Пухові спальники. Хіба технологічні професійні моделі. Коштують орієнтовно від 20к грн.
❎ Блядоспальники з ашанів, інтерспортів, епіцентрів, фейсбук оголошень про -30 комфорт.
❎ Спальники з експериментальних матеріалів. Коноплі, якісь хітросплєтєнія вовни з бавовною полярної сови та іншу дікуху лишаємо на мирні часи, коли це потестують.
❎Флісові спальники. Флісові вставки - так. Флісові спальники - це кофта, блять.

Не гріє? Чим утеплитися.
⚠️ Вставка у спальник, він же вкладиш, він же спальник-лайнер. Може бути як тонким окремим спальником, так і ’шкарпеткою’ на все тіло з синтетики, шовку, вовни мериноса, фліса. Всі ці варіанти ок. Бавовну - ворогам.
⚠️ Бівачний мішок/чохол на спальник. Обтяжка поверх, має бути з цупкої синтетики і бажано не мокнути - хоча б тримати росу та дуже легкий дощ.
⚠️ Вдіватися тепліше, спати в одязі. Але тоді об´єм спальнику має дозволяти. Бо якщо тісно, то не гріє.

⁉️ Де в Україні купити? Показую туристичні магазини
Shambala, Gorgany, Komanda Ex, Команчеро, Freeride, Висота, Капрікорн, El Capitan, Bizon, Турбаза.
Або берете вказані вище бренди-виробники, і ідете шукаєте їх на розетці або пром.юа.
автор Неправдиша • 10 января 2023
Ответ дляПолтавська галушка

Чекліст. Всі пункти обов´язкові.

Античекліст:

Не гріє? Чим утеплитися.

Дякую Вам, тут все стисло і по темі. Я дивилася на Турбат і Пінгвін. Чоловік уперся в ноунейм.
ЯяяКакаджамбо• 10 января 2023
Ответ дляНеправдиша
ноунейм фигня , занимались спалками до войны .
Хороший до войны 2к стоит в среднем БУ новые уже тогда от 4 старт . Часто пишут -20 в реле -2 холодно капец.
КрестьянинДиор• 10 января 2023
Ответ дляНеправдиша
Ще непогана наша фірма Терра Інкогніта, ми її перевірили в походах. Спальник Фараон 400 - класний, теплий. Зараз у нас пухові спальники, але то ризик, можуть набрати вологи. Ноунейм спальники можуть бути непродумані і некомфортні.
ЯяяКакаджамбо• 10 января 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
Разные условия , Defence 6 довольны вполне на снегу норм -25 держит стабильно .
WILDERNESS меньше зашло более узкий .

Гарачый Шыкалад• 10 января 2023
Розмір дивіться. Я купила на дачу спальник з капішоном. Виявилось, що він маловатийі той капішоном виходить посередині голови. До низу у мене спальник звужується, капець незручно, тісно ногам і таке відчуття, що я мумія.
Сыро_Ежка• 10 января 2023
Ответ дляНеправдиша
автор, мой..брал изолан еще с собой. темплозоляция строительная 2 м.
очень выручало первым слоем под каремат
Сыро_Ежка• 10 января 2023
Ответ дляЯяяКакаджамбо
+
мы купили -18
реально второе одеяло его максимум
в квартире 16 ночью
нежарко в неи
ЖенаАйтишнеГа• 10 января 2023
Смотрите на количество утеплителя. На зиму лучше 400. Зайдите на сайт yaroslav.ua
Это производитель. У них зимний спальник с 400 гр утеплителя стоит 1700 грн, Деми с 250 гр утеплителя - 1000 грн. Самая адекватная цена.
Кукусикиииииии• 10 января 2023
Нужно смотреть температуру комфорта, Че ниже тем лучше. И чтоб не узкий.
Накрыло-не отпускает• 10 января 2023
Автор его после 10 дней на Бахмут кинут там очень холодно, поэтому берите качественное.
ЗдесяЯ• 10 января 2023
Послушаю для себя