После 18• 20 января 2023
Намаюся зараз вчити історію України з ютубу. Але так воно важко щось дається.
Мені близько 30 і історію в школі я не вчила бо вчителька було кошмарна. Ось зараз намагаюся це наздогнати, короче, стільки прізвищ різних, звання різні у людей були, ці роки, дати запам´ятати це взагалі ппц.тільки прослухали відео в ютубі і вже через 10 хвилин я вже запутался, вже всіх забула хто коли і на кого напав і все таке.
І що ще то я взагалі не шарю ні в математиці, ні в біології, ні в історії, ні в економіці-ні в чому що ми вчили у школі,але то таке.
Як вчити історію з датами та прізвищами?
У мене таке завжди буває що мене знайомлять з кимось або напряму знайомлюсь і я через хвилину вже ім´я людини не пам´ ятаю. Якесь в одне ухо влетіло через інше влетіло. Триндець короче. Є лайфхаки для запам´ятовування того всього?
175см55кг19лет (она)• 20 января 2023
30 років тому такої історії не було. Якщо ви про історію України.
Тому вчитель точно не винна
ЖаннаНеАгузарова• 20 января 2023
Дуже зрозуміла пісня з роз´ясненнями про хронологію історичних подій в Україні)
Царевна Лягушка• 20 января 2023
По книгам учить. С Ютуба не выучите. Видео с Ютуба это уже как закрепление материала можно посмотреть.
Хотите выучить историю - покупайте справочники по истории Украины, например те которые к подготовке к ЗНО. Там и даты и все все есть.
3@йk@• 20 января 2023
А ви так в не запам´ятаєте,це важко. Беріть просто важливі фрагменти до перегляду.
Я б почала просто з фільмів документальних,тоді потихеньку буде складатися пазл і імена і дати запам´ятовуватимуться від самих акторів і одягу чи слів які говорили тоді діалект і т.д.
Играюся• 20 января 2023
Я дуже любила історію в школі, і збиралася на історичний, але один знайомий історик відрадив, сказав, що Кліо (муза історії) - хвойда, за кожної влади історія буде доповнюватися в перероблюватися.
175см55кг19лет (она)• 20 января 2023
Але автор молодець. Є бажання - це вже величезний крок вперед
175см55кг19лет (она)• 20 января 2023
Ответ дляПошаманю
Автор, а навіщо дати?
А невже історія може існувати без дат?
СирОжино пирОжино• 20 января 2023
Мені історія давалася найважче. Вирішила для себе не зациклюватися прям на датах. Головне хоча б приблизно орієнтуватися, що в якому сторіччі було і в якій послідовності. Це вже буде супер.
А то я колись в черзі за документами чула, як якась пані (яка називала себе юристкою і типу шарила в історії) на повному серйозі розповідала, як Б. Хмельницький і Катерина ІІ про щось там домовлялися. І нічо шо він вже давно був мертвий на момент її правління.
Не фонарь• 20 января 2023
Я зараз Снайдера пробую прослухати, цікаво, не все співпадає як вчили. Досить багато лекцій, навряд стільки прослухаю
Пошаманю• 20 января 2023
Ответ для175см55кг19лет (она)
А невже історія може існувати без дат?
Це завжди можна уточнити, глянути, головне орієнтуватися в подіях, періодах (століттях), а дати зубрити, то не історія.
Смурфетта• 20 января 2023
Автор, с детства обожаю историю, правда, не Украины, а Франции - изучала ее в библиотеках, штудировала энциклопедии ещё в юности. У меня очень хорошо усваивается печатный материал. Возможно, и вам стоит попробовать читать, а не смотреть?
175см55кг19лет (она)• 20 января 2023
Ответ дляПошаманю
Зубрити - ніхто і не писав.
Я відреагувала на запитання - навіщо дати?
Не можна без дат. Історії без дат не буває і бути не може
А як запам´ятати і скільки треба знати - то вже інше питання.
Mrs.Ochmonek• 20 января 2023
Звичайно ж - слухати Фаріон на ютубі. Проект ’Велич особистості’.
Хоча б декілька студій послухайте, цікаво і доступно про діячів історії і культури, а не сухі факти.
От наприклад:
Чи справді Ярослав був Мудрий? Відповідь Ірини Фаріон | Велич особистості | лютий ´17
Різанина в Батурині: дикунство Москви
Пилип Орлик – один з найяскравіших представників української політичної аристократії
Іван Пулюй перший винайшов ’рентгенівські промені’
Микола Міхновський – націоналіст, який випереджав час
Дмитро Донцов
Павло Скоропадський – останній гетьман України
Яку правду висвітлював Іван Огієнко у своїх працях
Берестейська УНІЯ була політичним кроком?
Ірина Фаріон руйнує міфи про Петра Могилу – ’церковного реформатора’
Лазар Баранович – служник чужим царям
Феофан Прокопович – той, що продав душу та ім´я України Петру
Ірина Фаріон про Героїв Крут. Бій за майбутнє України
Велич особистості 18.04.15 Улас Самчук
Загалом точно більше ста студій у неї є.
От наприклад:
Різанина в Батурині: дикунство Москви
Дмитро Донцов
Лазар Баранович – служник чужим царям
Велич особистості 18.04.15 Улас Самчук
175см55кг19лет (она)• 20 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
От наприклад:
Різанина в Батурині: дикунство Москви
Дмитро Донцов
Лазар Баранович – служник чужим царям
Велич особистості 18.04.15 Улас Самчук
От наприклад:
Різанина в Батурині: дикунство Москви
Дмитро Донцов
Лазар Баранович – служник чужим царям
Велич особистості 18.04.15 Улас Самчук
Щоб зрозуміти як руйнуються міфи,то треба ж знати ті міфи
І взагалі для початку визначити для себе , ’яку історію ’ вчити - класичну? Чи от такі суб´єктивні думки окремих людей
Mrs.Ochmonek• 21 января 2023
Ответ для175см55кг19лет (она)
Ви про якісь конкретно міфи?
Для того щоб оцінити рівень ’суб’єктивності’ чи суб’єктивності треба почути ці думки, правильно?
А почувши - звірити з першоджерелами, з якимись книжками, або з вікі))
175см55кг19лет (она)• 21 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ви про якісь конкретно міфи?
Я про назву одного із наведених вище прикладів.
Так от і я про те, що вчити історію, слухаючи Фаріон по ютуб,не знаючи тих першоджерел - це як?
Мені важко уявити.
Mrs.Ochmonek• 21 января 2023
Ответ для175см55кг19лет (она)
Мені важко уявити.
Як правило, ми ж не зовсім нічого не знаємо) Якісь знання все одно є зі школи, з літератури.
А вона, розкриваючи особистості, занурює у відповідні періоди історії так, що прояснюється те, що було в категорії
’чув дзвін, та не знаю де він’ - це я про себе після тих нудних уроків історії, якщо що))
175см55кг19лет (она)• 21 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Автор пише, що історії не знає взагалі.
Ви вважаєте, що її ( Фаріон) думка і бачення подій історичних це єдине і правильне?
Mrs.Ochmonek• 21 января 2023
Ответ для175см55кг19лет (она)
Автор пише, що історії не знає взагалі.
Я вважаю, що вона глибоко і цікаво висвітлює особистості. А про ’єдине і правильне’ хотілось би конкретніше. Вона завжди наводить оцінки і інших.
Наприклад, у вас є критика її висвітлення Петра Могили, раз ви за цю назву зачепились?
Люблю ХОЛОСТЯКА• 21 января 2023
Я теж зрозуміла, що зі шкільної програми майже не чого не пам´ятаю, почала вивчати знов по шкільним підручникам, якщо щось не зрозуміло, чи дуже зацікавило, шукаю інформацію в інших джерелах. А ще дуже зацікавилася народними звичаями, обрядами, традиціями, вони дуже цікаві в нашій країні
Советчица Года• 21 января 2023
Автор, дуже вам раджу « Історію України від Діда Свирида». Написано легко , з гумором. Погугліть є сайт цього автора, там можна купити і в електронному , і в паперовому виданні. І можна уривок почитати, щоб скласти уявлення про твори.