Президент Володимир Зеленський підписав законопроект 8271, раніше ухвалений Верховною радою, який передбачає посилення відповідальності для військовослужбовців
У картці документа сказано, що закон надійшов до Ради за підписом президента. Законопроєкт було затверджено парламентом 13 грудня.
Він посилює покарання військових порушення дисципліни. Також забороняє судам пом´якшувати покарання військовим за непослух, невиконання наказу, погрози начальнику чи насильство проти нього, дезертирство, самовільне залишення військової частини чи поля бою.
Збільшено строки та штрафи за порушення, запроваджується огляд військовою службою правопорядку резервістів та військовозобов´язаних на факт сп´яніння.
Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтримав закон про посилення покарань для військовослужбовців.
Шкода що цим законом не притягають до відповідальності чиновників, які обіцяли мир, просрали підготовку, розмінували Чонгар і Перекоп перед самою війною, поначтавляли купу зрадників на ключові посади, що стало причиною таких страшних втрат… а тепер цинічно приймають закони проти тих, хто рятує нашу незалежність
Ответ дляAdvoco
Ще б гарантів нашого суверинітету притягнути до відповідальності. До чого були ті Мінські договорняки? Приймав участь від сторін гарантів. Роззброїли нас швидко, просрали дипломатичні переговори(наші дипломати були пішаками), чому захищати мусимо суверенітет , коли є держави-гаранти. Їх умови виконані, нобелевсьні миру роздані ... І де той мир?
Сергій Гнезділов
54 хв ·
- Що ти відчуваєш тепер? - питають.
Відчуваю, що держава вкотре витерла об мене ноги.
Але це не вперше, і не востаннє.
До Української Держави нам ще рости і рости, Акт Злуки тільки-но вступив в силу, боротися роками.
Ні, після перемоги не буде знищено цю совітську систему, де таваріщ гражданін завжди в усьому винуватий.
Це нам її випилювати.
Як казав один мудрий чєловєк, «ви досі на волі, бо ми у вас ще не шукали, а не тому що ви правєднік».
Ну, збільшили покарання для військовослужбовців.
Нагадаю, це ті, хто в більшості своїй добровільно прийшлов, відчуваючи борг перед суспільством та країною.
А для тих, хто вислизнув з країни і махає прапором в Куршавелі - хіба можна тих людей в чомусь звинувачувати, вимагати щось?
Звісно ж ні. То свої, роднєнькі.
54 хв ·
- Що ти відчуваєш тепер? - питають.
Але це не вперше, і не востаннє.
Це нам її випилювати.
Звісно ж ні. То свої, роднєнькі.
Ответ дляЕлена1265
Не совсем так. Помню, хотели сделать въезд-выезд из города через военкомат - общественность возмутилась - отменили
Военный учет для женщин, долго тянули, молчали, но, все-таки, не выдержали и отменили
И этот законопроект если бы массово везде обсуждали, возмущались, могли бы и отменить.
А так, тихо создали, тихо приняли
’Петиция про скандальный закон 8271, которая набрала за сутки рекордные 35 000 (при необходимых 25000) подписей полностью проигнорирована. Зеленский НИКАК НЕ ОТРЕАГИРОВАЛ НА НЕЁ ’
Ответ дляЕленнн
А тем временем:
Депутат Анастасия Ляшенко обратилась к главнокомандующему Залужному с просьбой вывести из зоны боевых действий батальон, потому что у них нет физической и моральной подготовки.
Так это депутат... а простые люди вообще права вякать сейчас не имеют ((
Ответ дляGo_Go
А тем временем:
А что за город, Бахмут?
Kvitkaliliia• 25 января 2023
Ответ дляСоната любви
я с вами полностью не согласна.
большие потери в Соледаре из-за некомпетентного решения кое-кого.
но проще все свалить на простых военных.
в Северодонецке тоже самое.
а эта статья, которую вы привели, полный бред.
в Северодонецке тоже самое.
Ну, звичайно, краще співати в унісон з рашистськими помийками
Ответ дляKvitkaliliia
Законом про посилення відповідальності для військових заборонять пом’якшувати покарання або давати умовні терміни, - волонтерка Однорог
Судам буде заборонено пом’якшувати покарання або давати умовні терміни військовим, яких засудили за непокору, дезертирство, невиконання наказу, самовільне залишення поля бою або втечу з військової частини, загрози або насильницькі дії щодо керівництва.
’Дуже прикро, що на свій День народження президент зробив нам усім ’подарунок ’ - підписавши Закон №8271, що посилює кримінальну відповідальність військових. Судам заборонять пом´якшувати покарання або давати умовні терміни для військових засуджених за:
- непокору,
- дезертирство,
- невиконання наказу,
- самовільне залишення поля бою або втечу з військової частини,
- загрози або насильницькі дії щодо керівництва’, - розповіла вона.
Однорог зазначила, що законопроєкт розглядався майже 1,5 місяці і був підтриманий Залужним.
’Ми, військові волонтери, дуже довго мовчали, бо ’не на часі’, ми самотужки намагалися боротися з такими командирами, як Філін, для якого життя солдата нічого не вартує, бо кар´єра ’наше фсе’. І нажаль таких командирів багато, молоді, амбіціозні, які не виїзжають у ’жопу мира’, а віддають накази далеко від лінії фронту.
В мене просте питання:
- а чому в цьому наказі немає пункту, що командири, які віддають безглузді накази, самі не повинні знаходитися там разом с солдатами?
Нам ще дуже далеко до міжнародних стандартів в армії, в нас ще багато ’совкового ’ у армії, ми тільки будуємо армію по стандартах НАТО і цим наказом перекреслюється все те нове, що могло б бути, коли військові самі на позиції могли б приймати рішення, бо ситуація може змінюватися кожної хвилини і чекати наказ зверху може означати великі втрати особового складу. Це крок назад і неможливість врятувати своє життя солдату, бо саме від них, від тих, хто риє окопи, залежить наша Перемога!’, - підсумувала волонтер.
Ответ дляVan So
Такие законы не спроста принимаются перед большой мобилизацией
Потому что многие будут отказываться или не захотят идти дальше или будут сдаваться в плен
У меня у знакомой из-за нехватки ресурсов, рота просто отошла от пункта ( там был её племянник, пошел добровольно) их записали в изменников народа. Но никому ничего не интересно
Теперь не знаю, что будет: тюрьма, расстрел?
Це не поодинока історія.
Закон ідіотичний і жорстокий
Ответ дляok1904
А при чому мінські до розмінованого Чонгару і закатаних в асфальт ракетних програм. Мінські як раз дали шанс нам виграти трохи часу що б озброїтись. У вас щось змішалось все і люди і коні. А от Будапештських меморандум - ним підтвердився усі. І Кучма разом з розміновувачами Чонгару має відповідати за скоєне.