Бабайко• 29 января 2023
Непрацюючі жінки, як на пенсії жити, в старості
Щоб не сидіти на шиї у дітей. Розкажіть?
ЯблокоРаздора• 29 января 2023
Ответ дляНеГолосую
А працюючим думаєте краще буде, чи буде та пенсія взагалі та чи доживемо до неї.
Точно, те ж саме хотіла написати))
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляLennochka
Никто такого не говорит, не надо перекручивать и придумывать
Ну як ніхто? Ви мабуть мало читаєте порадницю.)
Гравицапа• 29 января 2023
Ответ дляГлас_Народа
А чого б и не поседеть на шее детей?
поседеете вы и так)
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляЛюблю Украину
Неа. Но на нормальную жизнь и отложить на старость вполне зарабатываю.
Слава б-гу, не багатодітна в 1-комн хруще) мозгов так не устроить свою жизнь хватило)
Але тема ж взагалі не про вас.
Гравицапа• 29 января 2023
Ответ дляSo_so
Моя мама проработала официально 45 лет, пенсия 3400 грн.
ну же же лучше чем ноль
а насчет размера уже много раз обьясняли - в основном пенсия зависит не от стажа а ат того какой был размер зп
ЛетаЙущаЙа АшЫпка• 29 января 2023
Ответ дляБабайко
В мене тато головний агроном в агрохолдигу - 2800 пенсія.
Ой, не не змушуйте нас жаліти головного агронома в агрохолдингу. Знаю я цей бізнес. І як там зарплати від доходів відрізняються у людей)
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляГравицапа
ну же же лучше чем ноль
Якщо люди працювали в 80-90 мало в кого тоді була велика зарплата. Рівень був інший. Теперішні пенсіонери ще встигають десь підзаробити. В період розпаду союза взагалі зарплат не було. Тому питання чому така пенсія мала нерозумне. Життя таке було.
Надувная пыль• 29 января 2023
Ответ дляГравицапа
ну же же лучше чем ноль
ну ноль ни у кого не будет. будет минимальная социальная. к сожалению, у многих заработанная не очень от нее отличается
Гравицапа• 29 января 2023
Ответ дляЗаикальница
так я знаю
у моєї мами теж пенсія коло 4000 а у тата 3000
хоча працювали все життя
тому я таких питань не задаю
памятаю як в дев´янлсті зп не отримували місяцями
хоча працювали все життя
тому я таких питань не задаю
БезникаЯ• 29 января 2023
Ответ дляГравицапа
ну же же лучше чем ноль
Да, сейчас это 26% от получаемой официально зарплаты
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляLennochka
Достаточно читаю. Так что не утрируйте
Це було запитання і припущення. Я не утрірую.
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляГравицапа
так я знаю
хоча працювали все життя
тому я таких питань не задаю
хоча працювали все життя
тому я таких питань не задаю
Так ви праві. І працювали акі коні і не мають тепер ніфіга.
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляLennochka
Многие ещё забывают писать, что работали на работе с маленькой зп потому что удобно семье, потому что график подходил, а основной кормилец приносил в разы больше
или например что официально ЗП минималка, но есть еженедельная живая денежка. Например медсестра или врач
Маленькі зарплати це один з принципів совка. Це не було вигідно, це була загальна практика. Вам скільки років?
БезникаЯ• 29 января 2023
Ответ дляLennochka
Садики разные бывают..как минимум трижды в год - конверт на день учителя, новый год и востмое марта. Плюс выпускная группа
По 1-2000 гривен - вы пр это?!
волосатое стекло• 29 января 2023
Ответ дляЗаикальница
Серьйозно? А як живуть тисячі пенсіонерів?
Это был сарказм, если что
Люблю Украину• 29 января 2023
Ответ дляЗаикальница
Ше водії в газотранспортні системі, водоканалі та ресі, водії на маршрутках. Зарплата плюс, мінус 10тисяч. На спецтехніці більше але це значно нижчий відсоток працівників. А враховуючи теперішні реаліі все не райдужно.
Чтоб работать на спецтехнике-необходимо образование и желание получать то самое образование.
Чтоб ганять маршрутку-достаточно прав. Вот и разница.
Дюймовочка• 29 января 2023
Ответ дляМайор Медуза
Когда есть хороший доход, то можно и помочь родителям.
А когда сам еле концы с концами сводит, а еще родители на шее
Для меня родители, которые за всю жизнь не подумали о своей пенсии и рассчитывают на помощь детей - эгоисты
ну такое... Свекруха отработала 42 года на фабрике - минимальная пенсия, свекр - в таксопарке электриком - минималка. Но за то ветераны труда))). Помогаем.
Мы проработали всю жизнь, но 90е года очень подпортили стаж, не досчитали. Теперь и наш сын помогает.
Не все зависит от нас.
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляLennochka
Совка нет тридцать плюс лет. Причем тут он
Тому що велика масса теперішніх пенсіонерів, це працівники ще союза або працівники 90х років, а тоді не було офіційних великих зарплат. Чи скажем так- їх було значно менше. Так зрозуміло? Моїй матері тільки перед пенсією почали платити нормальні кошти, а це сталось тільки років 15 тому. За розвитком економіки в країні ви слідкуєте?
Дюймовочка• 29 января 2023
Ответ дляLennochka
а многие забывают, что не было возможности заработать большие деньги, даже если работал на двух работах. IT появилось намного позже).
Заикальница• 29 января 2023
Ответ дляДюймовочка
100% але тим кому зараз біля 30 потрібно вивчати краще історію.
ЛетаЙущаЙа АшЫпка• 29 января 2023
Ответ дляЯсноВидящая
Я не автор поста, но для нас просто норма отправлять маме пару тыс. Не счастье, не обуза, просто обычная статья расходов, как кружок для ребенка
А на пару тисяч можна жити??? Батько недавно зуби робив. Не буду шокувати суспільство сумами, але я б такі витрати плюс до своїх не потягнула.
Дюймовочка• 29 января 2023
Ответ дляЗаикальница
а при чем тут история до пенсии? Или вы не про это?
ЛетаЙущаЙа АшЫпка• 29 января 2023
Ответ дляЧакрыНеРаскрылись
Наче ж Шмигаль просуває в 23 році пенс.реформу. Реформа полягає в тому, що всі працевлаштовані українці матимуть свої пенсійні накопичувальні рахунки, і кошти йтимуть на рахунки з трьох джерел: внесок роботодавців, внесок держави та добровільні внески громадян. Це його слова. Може до нашої пенсії буде краща ситуація, ніж зараз. В принципі, якщо мені дадуть вибір - то краще я сама буду зі своєї зп відкладати на той рахунок. Бо я теж часто вже замислююсь, що буде на пенсії, працюю з 18 років, зп маленька, і була завжди маленька, у нас в місті чомусь у жінок майже у всіх такі зп(( EУ мене 8600,00 зп нараховано за повний місяць, відніміть податки, та ще зараз з цим світлом у нас мало годин виходить, хоча об´єм роботи той самий((, відповідно і зп менша((
Не так давно на болотах була подібна ініціатива. Сходіть поцікавтесь, де зараз ті гроші. Особисто у мене рівень довіри до держави навіть не нуль, а мінус