Sweet_Cat• 01 февраля 2023

інвалідність дружини і воєнкомат

Дівчата,і я запитаю про воєнкомат,можливо в кого була така ситуація.
В мене інваладність 2 групи з 2005 року, з документів є пенсійне посвідчення. Оригіналу довідки МСЕК нема(бо її забирали,коли видавали пенсйне посвідчення.Але є копія.)
Є чоловік,одружилися в травні минулого року (тобто вже була війна)
Згідно зі ст 23 ЗУ про мобілізацію чоловік не підлягяє призову на військову службу. В минулому році навіть разом виїжджали за кордон,разом повернулися.
Зараз звідусіль чую про те,що роздають повістки. Як бути чоловіку в даній ситуації? Йти в воєнкомат до того,як дадуть повістку чи чекати,поки ту повістку все таки дадуть і потім йти?
І що буде в воєнокматі ? Ну по закону звичайно мають дати якийсь документ,що в нього відстрочка.Але як воно на практиці? Чи можуть силою забрати?(пишу і розумію,що "силою забрати" звучить дико, але все зараз може бути)
Всім завчасно дякую!
Виктория 92 продавец• 01 февраля 2023
Если не ошибаюсь там от мсэка зелёная справка оригинал должна быть
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляВиктория 92 продавец
В мене її нема в оригіналі ,є лише копія .
Оригінал забрали,коли видавали пенсійне посвідчення .
Коли виїжджали за кордон,то показала лише пенсійне і свідоцтво про шлюб,випустили без питань
Чашечка чая• 01 февраля 2023
Если получит повестку, то идти в военкомат с вашими документами и свидетельством о браке
Marina444448• 01 февраля 2023
Не должны забрать, если будут забирать то нужно обращаться к юристам. Справка мсек не нужна, нужно именно пенсионное удостоверение.
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
дівчата,можливо когось порадите з юристів?
от просто щоб був телефон на всяк випадок
Виктория 92 продавец• 01 февраля 2023
Обратитесь с этим вопросом в соц защиту в своём городе .Там оформляется опекунство если не ошибаюсь если ничего не изменилось
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляВиктория 92 продавец
навіщо опікунство? по закону чоловік не підлягяє призову на військову службу
Виктория 92 продавец• 01 февраля 2023
Я у мужа уточню у него на работе у сотрудника тоже жена инвалид не помню какая группа .Он уже не первый раз ездит показывает бумажку
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляВиктория 92 продавец
буду Вам дуже вдячна !
А куди їздить? В воєнкомат?
Виктория 92 продавец• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
буду Вам дуже вдячна !
А куди їздить? В воєнкомат?
Да в военкомат уже 4 повестки прислали
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляВиктория 92 продавец
Да в военкомат уже 4 повестки прислали
ого!
буду дуже чекати Вашої відповіді!
Bonya_A• 01 февраля 2023
Якщо прийде повістка йде до військомату з пакетом документів, що дає відстрочку від мобілізації. У вашому випадку свідоцтво про шлюб та посвідчення інваліда. На всякий випадок можна зробити нотаріально посвідчені копії, шоб оригінали не носити. Зроблять відмітку і все
Виктория 92 продавец• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
ого!
буду дуже чекати Вашої відповіді!
Так я узнала .Смотрите при оформление мсэка выдаётся 2 бумажки .Не всегда пенсионный фонд ее забирает .1 в любом случае остаётся на руках .Так мсек подтверждает группу могу ошибаться давно учила 3-5 лет примерно.В вашем случае нужно ехать пенсионный фонд брать оригинал.Мужчина представил в военкомат ксерокопию и оригинал для сверки (который и забрал обратно).Воинкомат должен в карточке дела сделать отметку и он автоматически не призывается.Также как и если мать,отец ,тёща и тесть если кто-то имеет 1 или 2 группу инвалидности.3группа не катит
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляВиктория 92 продавец
дякую Вам величезне !
в мене оригіналу довідки МСЕК нема.
Мені здається,що на МСЕК цю довідку роблять в 3 екз - 1 залишається в справі МСЕК, 2 на руки.
Один оригінал тоді забрали в пенсійний фонд (для того,щоб видать пенсійне посвідчення) ,а другий в чорнобильський фонд (для того,щоб видать посвідчення,що хвороба пов´язана з аварією на ЧАЕС)
Зараз з оригіналів є лише пенсійне посвідчення і чорнобильське посвідчення,в обох вказана група інвалідності .
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляBonya_A
в мене нема посвідчення інваліда.
Є лише пенсійне та чорнобильське посвідчення. В обох вказана 2 група інвалідності
Bonya_A• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
в мене нема посвідчення інваліда.
Ну я саме це мала на увазі
Виктория 92 продавец• 01 февраля 2023
В Вашем случае надо все эти справки в военкомат отнести .Чтоб они отметили и не дёргали .У нашего знакомого только по здоровью она ...
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляBonya_A
Ну я саме це мала на увазі
я зрозуміла
дякую!
novsienko• 01 февраля 2023
Зробіть нотаріальні копії посвідчення і свідоцтва про одруження, просто копія вашого паспорту. Прийде час- йде, пише заяву, навіть на комісію можуть відправити, далі на 6 міс відстрочка. Головне з усіма документами зразу, бо ’ донесу, донесе дружина’ не прокатить. Я сьогодні робила ці копії у нотаріуса- свідоцтво 140грн, пенсійне 100 грн. Довідка МСЕК не сильно є зараз потрібна, якщо є пенсійне. В мене ще і Дії, правда останнє робила в 2016, то підтягнуло.
novsienko• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
https://legal100.org.ua/ne-pidlyagayut-prizovu-pid... читайте, є номер гарячої лінії
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляnovsienko
дякую!
А навіщо на комісію? все одно ж чоловік не підлягяє призову
Яя розумаю,що це питання не до Вас,а до воєнкомату має бути
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляnovsienko
дякую!
novsienko• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
дякую!
Треба всерівно поставити на облік його. Я не юрист, але вже все вздовж і впоперек вивчила) . Відстрочка ж на 6 міс, потім по новій, бо можна розлучились, інвалід може... ну самі розумієте. Я сама інвалід, тому готуюсь до всяких варіантів і все вичитую, вишукую.
novsienko• 01 февраля 2023
https://instagram.com/vladimir_krekoten?igshid=
Ось ще його послухайте, почитайте
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляnovsienko
Так,я розумію,що ця відстрочка має бути тимчасова.
Я переживю за те,що чоловік піде до вонкомату і його заберуть в армію незважаючи на мою інвалідність. Бо в нас в країні все може бути
дякую Вам !
novsienko• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
дякую Вам !
Може бути все, я також переживаю, але головне йому не панікувати, телефонувати до юриста, на гарячу лінію, що вам вище відправила. Зараз є вже суди, що вертають додому мобілізованих при наявності дружини з 3 групою ( на Волині, наприклад). Так що все в його руках
автор Sweet_Cat • 01 февраля 2023
Ответ дляnovsienko
так,але дуже не хотілося б до суду доводити
дякую Вам ! буду читать
і треба буде мати з собою телефон юриста,якщо в воєнкоматі щось піде не так
novsienko• 01 февраля 2023
Ответ дляSweet_Cat
дякую Вам ! буду читать
Так точно, суд нікому не треба. Але телефони треба мати. І підготувати шаблон заяви- прошшу надати відстрочку згідно чого- там йде за сімейними обставинами, зг ст 23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку і т.д. пункт такий то . Почитайте цю статтю і підготуйте шаблон заяви. Ну і, як вище писала, зробіть нотаріальні копії, в них немає терміну дії, хіба лиш дія документу закінчується.
Daria0000• 01 февраля 2023
Это ответ юриста мне. У мужа папа инвалид 2 группы по опорно-двигательному аппарату, передвигаться не может сам практически.
Daria0000• 01 февраля 2023
Но странно, что у вас забрали справку мсек. Ее не имели права у вас забирать. У моей мамы осталась она.