AnnaOst• 19 февраля 2023

Влучна метафора про те, хто зараз робить Зеленського людиною року в політиці

Притягла з просторів фейсбуку. Думаю приблизно те саме, не могла аж так красиво сформулювати. Випереджаючі питання - притягла для обговорити.

Viktor Bobyrenko
Зеленський, безпековий форум у Мюнхені і шерпи

Є такий цікавий народ — шерпи. Вони живуть в Гімалаях на неможливій висоті. Рівень еритроцитів у них не такий як у нас, бо розріджене повітря.

Джомолунгма — найвища вершина світу і ми ще в школі зазубрювали її висоту — 8848 метрів.
Як правило про гору кажуть: Джомолунгма, або Еверест.

Я колись писав у школі есе про полковника Евереста і довго вивчав його біографію.
Він був начальником геодезичної служби Британії в Індії у 19 столітті.

І ось, коли його підлеглі довели, що Пік XV в Гімалаях є найвищою вершиною світу, вони назвали його ім’ям свого шефа.
Сподіваюся — в премії їм не відмовили.
Так полковник став горою.

Першим вершини Евересту дістався альпініст Едмунд Гілларі, який цим увіковічнив своє ім’я. І королева зробила його лицарем.

І ніхто не знає, що коли Ед Гілларі підіймався з прапором на пік — рюкзак зі спорядженням тягнув невідомий нікому шерп.
І усі сходження на вершини досі роблять ( і прославляють себе) мужні і несхитні альпіністи.
А прибори, спорягу і хавчик тягнуть на собі шерпи.

Так і в політиці.
Сьогодні щорічний безпековий форум у Мюнхені. Там було багато виступів. І про Україну говорили найбільше.
Дуже вдалим був виступ Зеленського.
Дууууже.

Ви можете не дивитися запис. Спічрайтери у Володимира Олександровича — обзаздришся. Але головне у його виступі було (цитата):
- дякую, Олаф. Дякую, Емануель.

Зеленський дав усім зрозуміти, що він на “ТИ” з лідерами двох наймогутніших країн Європи.
Якщо він ще казатиме згодом: “Як справи, Ріші?”, “Де авіаносці, Джо?” - то це шах і мат росії.

А якщо він ще колись скаже: “Заткни тому відморозку пельку, Сі!” - світ стане точно іншим.

Усі зараз радіють за могутність нашого президента. Оце вплив, оце хватка. Найвеличніший.
Я теж радію зараз за нашого президента.

Але хочу нагадати: шерпами у Зеленського Залужний і ЗСУ.
Усе громадянське суспільство України.
Народ надривається, щоб Зеленський міг бути на ти з Шольцем і Макроном.

І я тривожуся: чи розуміє Володимир Олександрович роль шерпів в історії?

І пам’ятайте: першим на Еверест зійшов шерп Тенцинг Норгей.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0...
mari_klim• 20 февраля 2023
Ответ дляLidiyaZi
Думаю, насправді, проблема в нас - шерпах. Це дуже складно визнати, а без визнання нічого не змінити. Але ми хворі, дуже. Так, тому є причини, вони зовнішні, але так сталося, що через них ми стали тими хто ми є. Зеленський, Тищенко, Кучма , Яценюк і сотні тисяч посадовців і керівників різної величини - це наші представники. Не можуть вони бути іншими посеред хворого суспільства, це як статистичний зріз. Найважливіше те що ми цього не хочемо визнавати та змінювати.
Моя особиста думка з власного досвіду.
Згідна!
Навіть після 2014 люди голосують за проросійських.
Но головна наша проблема - те, що ми не вміємо думати самостійно, аналізувати... Усі й досі ведуться на пропаганду. Ще й кепкують з росіян.
Nat-li• 20 февраля 2023
Ответ дляMary_MMS
Де ви взяли таку красоту? Це фотошоп?
Если бы..
https://www.google.com/amp/s/tv.ua/amp-page/news/9...
mari_klim• 20 февраля 2023
Ответ дляJimson
https://www.youtube.com/watch?v=zNmkKxnaeJ8

Настоятельно рекомендую к просмотру. Остроумные и находчивые на сцене, корифеи юмора, оказываются беспомощными котятами в реальном диалоге.

Представьте Владимира Александровича на переговорах с враждебной атмосферой. Там прописанный дебют не поможет, порвут в миттельшпиле.
А разве его брали с собой перед войной те взрослые дяди на переговоры с Х..лом о судьбе Украины?
Не помню, чтобы он участвовал в чём-то серьезном тогда. Ну и, думаю, и сейчас не будут.
Нина____• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Я думала, что только я это замечала. Почему, кстати, на встречах, на переговорах по поводу нашей страны встречались все, кто угодно, кроме нашего президента? Почему его там не было? Необязательно отвечать. И так всё ясно
Jimson• 20 февраля 2023
Ответ дляUkrainika
А я посмотрела сразу когда он вышел и пришла в ужас! Говорю мужу, что это предвыборная компания! И если он пойдут, то люди проголосуют. Оказалась права.
А сейчас люди своими руками лепят из него царя. Как в рашке!
Когда уже мы поумнеем?! :(
https://ru.wikipedia.org/wiki/Сказочная_Русь
Предвыборная компания началась значительно раньше, в ноябре 2012 года. Тогда все эти Симоненины, Бабы Наташи, Юлии Прехитрые и Кили Азировы воспринимались как что-то смешное и глупое. ’Голос за кадром’ был мудрым и понимающим, с иронией наблюдавшим за происходящим абсурдом.

Что касается ’поумнеем’, тут многие ждут прогнозов ясновидящих и позитива от генератора драйва, который клепает здесь темы под десятком (приуменьшаю) аккаунтов.
Jimson• 20 февраля 2023
Ответ дляОксана-004e
Я посмотрела первые 10 минут первой серии, и выключила это дерьмо
Но в ужас пришла после идеи выбрать его президентом. Мне казалось это конец. Оказалось не показалось
У нас некоторые женщины, голосуя за Януковича, руководствовались критериями внешности.
’Высокий, статный, представительный, солидный. Настоящий начальник’.

Что важно? Правильно, экстерьер и рост в холке.

На аргумент про ’белые пятна’ в биографии мастерски парировали: ’Зато у него дети красивые!’
Jimson• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Были переговоры в Париже, в 2019 году, если не ошибаюсь. Не совсем успешные. Потом говорили, что настолько ’не совсем’, что повторять не нужно.

Также ’неофициальные переговоры’ с Патрушевым в Омане.
natali ja• 20 февраля 2023
Ответ дляinresta
автор, я согласна с вами, статья правильная.
Более того, я считаю что в первые дни войны нет заслуги Зеленского, а только народа ! именно потому что народ с первых часов пошел в бой и Зеленський, глядя на народ, остался в стране.
Именно народ - именно благодаря народу
Ойй, ну зачем этот пафос. Большая часть народа бежала в ужасе и панике дорогами Украины. Нужен был кто-то кто соберёт всех в кучу и хоть как-то успокоит. Президент справился с этой задачей. Помню свои эмоции после его обращений. Появился хоть какой-то проблеск надежды на то что всё не так безнадёжно.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляInnag
Одні мої військові казали що в перші години повномасштабного вторгнення вони були шоковані тим що можна давати повноцінний відсіч. Бо за часів Порошенко цього було не можна робити.

З іншої сторони. Порошенко дуже дуже багато робить для ЗСУ, це не варто знецінювати.
Уявіть, що Порошенко би просто віддав на ЗСУ все ’зароблене’, починаючи з 90х. І ті 700 млн, виділених для фонду Марини для культурних проектів.
Тоді це була б достойна позиція. А так, його допомога - дріб´язок для нього, але ж дуже гучно подається.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляОксана-004e
Ок, подписал он минск, но пришел зеленский и что он сделал? Просто перестать стрелять? Там же выше да валин видео из Золотого. Что ж он не прекратил ато за 3 года? У него же власть в руках? Он же пришел с лозунгом - прекратить ато. То есть сложить оружие и перестать стрелять - это и есть прекратить ато?
Навпаки, Зеленський зробив все, щоб стало можливим стріляти у відповідь і щоб було чим стріляти. Що і робиться уже рік.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляUkrainika
Когда уже мы поумнеем?! :(
Люди проголосували б за будь-кого, тільки щоб не залишився попередній.
Оксана-004e• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Смешно
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Ви не пам´ятаєте, бо обрали позицію ігнорувати факти.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляJimson

Ви так просуваєте тут статті з раша-вікіпедії
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляОксана-004e
Смешно
Ті, хто пам´ятає постійні перемир´я в односторонньому порядку, коли Україна не стріляла, а ворог порушував, погодяться зі мною.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляJimson

Враховуючи зовнішність Зеленського - не високий, не статний, не прєдставітельний - критерії у українців змінились.
Бідний Арестович
Jimson• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
https://www.imdb.com/title/tt4757612/
Skazochnaya Rus is a unique parody comedy animated series, where events take place in fictional Fairytale Land. Modern-day well-known politicians appear as epic heroes familiar to everyone, trying to solve today´s problems in a fairy tale way.

is it better now?
mari_klim• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Тому що пропаганда, особливо расейська це дуже талановито вам в уші влила. А ви, навіть, не помітили)
Jimson• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Бідний Арестович
’Через боль приходит понимание’ (с) Элиу Грейси

Что касается ’бедного Арестовича’, медийная фигура, персонаж прокачан до 80-го уровня, мастер манипуляций и подмены понятий, ’халиф’ (меняющий сознание).

Его обязательно задействуют в политической борьбе. Результат зависит от того, кто сделает ставку (вложит средства).
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Я думаю, що пропаганда влила в вуха саме вам )
А голосування як раз показало, що з українським народом так не працює, як в рф: у нас постійна брехня викликає відторгнення. Тому і обрали ’кота в мішку’, тільки щоб не чути більше маніпуляцій попередника. Ну, і традиційно українське - змінюваність влади.
Ще європейці 17 ст. дивувались, чому так часто міняємо гетьманів 6 років і до побачення ´.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляJimson

Сподіваюсь, ставку зроблять харошие русскіе, які і просунуть Арестовича на президентство в рФ. Він їм дуже підійде ментально
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляJimson
https://www.imdb.com/title/tt4757612/

is it better now?
Much better, yes.
Anyway, no logic
Jimson• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Заметили, это было очевидно. Выгоднее тот, кто слабее. Речь не только про опыт, но и про willpower.

Впрочем, вы ведь не станете отрицать, что Петр Алексеевич растерял свой невероятный кредит доверия (единственный президент Украины, победивший в первом туре) во многом по причине своей жадности.
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляUkrainika
Пусть пойдут и сделает.
А кто пустит?
Вас не пускают в ВСУ? У нас всеобщая мобилизация.Идите и делайте,пускают без проблем всех желающих.
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Удалено администрацией...
И раша как бы не причем,да? Все по какому-то там сценарию заранее написанному,а ей просто досталась роль страны-террориста,она не при чем,все спровоциррванно и,вообще,всенетакоднозначно?
Что ж вы скромничаете и весь текст не пишите?
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляmari_klim
Этот не сбежал, но часть новой территории тоже отжали.
На этот раз амбиции были на все
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Оксана-004e• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
По этому брехня уже не прикрытая идет и все ее принимают?
А зе сделал все ровно наоборот, чем обещал. Ровно наоборот
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляОксана-004e
Так тим і радує Зеленський, що не зробив ’перестать стрелять ’- в односторонньому порядку, а зробив навпаки: призначив розумного Залужного, добивається надання зброї, не йде на шматування України через чергові мінські. Тому і ті, хто не голосували за нього, з 24.02 змінили думку про нього на краще.
mari_klim• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Добре, тоді покажіть мені, де у 2021р, коли Європа або Америка вели перемовини з Путіним по Україні, присутнього там Зеленського. Буду вдячна.
На просторах інтернету знайшла тільки за 2019, після якої писали, що Путін був дуже задоволен)