AnnaOst• 19 февраля 2023

Влучна метафора про те, хто зараз робить Зеленського людиною року в політиці

Притягла з просторів фейсбуку. Думаю приблизно те саме, не могла аж так красиво сформулювати. Випереджаючі питання - притягла для обговорити.

Viktor Bobyrenko
Зеленський, безпековий форум у Мюнхені і шерпи

Є такий цікавий народ — шерпи. Вони живуть в Гімалаях на неможливій висоті. Рівень еритроцитів у них не такий як у нас, бо розріджене повітря.

Джомолунгма — найвища вершина світу і ми ще в школі зазубрювали її висоту — 8848 метрів.
Як правило про гору кажуть: Джомолунгма, або Еверест.

Я колись писав у школі есе про полковника Евереста і довго вивчав його біографію.
Він був начальником геодезичної служби Британії в Індії у 19 столітті.

І ось, коли його підлеглі довели, що Пік XV в Гімалаях є найвищою вершиною світу, вони назвали його ім’ям свого шефа.
Сподіваюся — в премії їм не відмовили.
Так полковник став горою.

Першим вершини Евересту дістався альпініст Едмунд Гілларі, який цим увіковічнив своє ім’я. І королева зробила його лицарем.

І ніхто не знає, що коли Ед Гілларі підіймався з прапором на пік — рюкзак зі спорядженням тягнув невідомий нікому шерп.
І усі сходження на вершини досі роблять ( і прославляють себе) мужні і несхитні альпіністи.
А прибори, спорягу і хавчик тягнуть на собі шерпи.

Так і в політиці.
Сьогодні щорічний безпековий форум у Мюнхені. Там було багато виступів. І про Україну говорили найбільше.
Дуже вдалим був виступ Зеленського.
Дууууже.

Ви можете не дивитися запис. Спічрайтери у Володимира Олександровича — обзаздришся. Але головне у його виступі було (цитата):
- дякую, Олаф. Дякую, Емануель.

Зеленський дав усім зрозуміти, що він на “ТИ” з лідерами двох наймогутніших країн Європи.
Якщо він ще казатиме згодом: “Як справи, Ріші?”, “Де авіаносці, Джо?” - то це шах і мат росії.

А якщо він ще колись скаже: “Заткни тому відморозку пельку, Сі!” - світ стане точно іншим.

Усі зараз радіють за могутність нашого президента. Оце вплив, оце хватка. Найвеличніший.
Я теж радію зараз за нашого президента.

Але хочу нагадати: шерпами у Зеленського Залужний і ЗСУ.
Усе громадянське суспільство України.
Народ надривається, щоб Зеленський міг бути на ти з Шольцем і Макроном.

І я тривожуся: чи розуміє Володимир Олександрович роль шерпів в історії?

І пам’ятайте: першим на Еверест зійшов шерп Тенцинг Норгей.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0...
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляAnnaOst
Автор цитати політичний аналітик і своїх антипатій до слуг народу ніколи не приховував
А симпатії до кого він проявляє? До Порошенка чи хйла вже одразу?
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляLiliia2007
А ви вважаєте, його заслуги немає? Можете уявити на його місці якогось, прости Господи, Петю? Або отого, що з вилами бігав?
Тут дуже багато чинників. Але яким би достойним не був народ, а головний менеджер-посміховисько і все пропало. На ньому теж неймовірно багато.
Ну а стосовно шерпів-ЗСУ, то тут теж інакше ніяк. Кожен працює на своєму фронті, кожен вносить свою частку. Бо теж дивно, щоб прості смертні робітники в компанії сиділи на дупі рівно і чекали, що все має порішати керівник. Так не працює.
Пєтя вже б мінськ-3 підписав швиденько і інтегрувалися б ми в ’ союзноє государство 3х сестер’
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляAnnaOst
Можу. Ми ніколи не дізнаємося як би було якби на його місці була інша людина.
І про петю. Петя в 14 році вигріб. Це приблизно те саме. Так, тоді було не так по масштабах, але тоді і армії не було
Що зробив Пєтя ми добре знаємо: мінськ-1,2 і торгівля з рф
’ жму руку,обнимаю’
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляЯся222
Порошенко бегал с частью разбомбленного автобуса из Волновахи, помощь просил и ничего вроде не дали тогда, обеспокоились и всё, и не факт что дали бы и сейчас.
Не возможно одной рукой помощь просить,а другой торговать с агрессором и называть войну как угодно,толтко не войной.
Takamaka• 20 февраля 2023
Ответ дляЯся222
Заслуга Залужного и ЗСУ не обговаривается, это наше всё. Но давайте представим, что Зе сбежал в феврале прошлого года, и вся власть тоже, какая бы плохая не была, что бы было с нами? Автор статейки бы это вытянул, маловероятно, кроме как клепать их, он может ничего и не умеет.
Зачем вы сравниваете его с януковичем? Вообще, президент и не должен никуда убегать, а выполнять обязанности согласно Конституции.
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляLiliia2007
Чим Петя вигріб? Тим, що восімлєт? Тим, що ніхто і не чухнувся? Тим, що всі забули/забили/все ок/само розсосеться? Тим, що тепер маємо наслідки? Ось це і є показник вдалого менеджменту. Цей зараз робить, що повинен. Трубить на весь світ, щоб ЗСУ мали можливість робити свою роботу.
Так,при Пєті Україна програла інформаційну війну.І це факт.
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляnatali ja
Ну с темкой сразу было всё понятно, а с приходом некоторых всем известных персонажей всё окончательно стало на свои места. Хочется просто написать: не получится, как бы не старались
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляОксана-004e
в освобождённом Мариуполе назовут главный проспект имени Зеленского, я надеюсь?
Ні,на честь ’Азову’
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляAnnaOst
За що мені має бути соромно?
То за кого ви голосували? За медведчука чи може одразу за хйла?
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляolly_bijou
Божемой. То Порошенко теперь виноват и в том, что нас с 2014 по 2022 не обстреливали ракетами и не бомбили? Серьезно? Это был ’невдалий менеджмент’???
Неужели вы правда считаете, что нам дают оружие, потому что Зеленский очень проникновенно просит??? А не потому, что условный Запад решил, что так нужно?
Удалено администрацией...
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляolly_bijou
его телемарафон, когда Бутусов задавал ’неудобные’ вопросы. Пересмотрите
Бутусов вел себя,как забыченый гопник
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
А рік тому умовний Захід не вирішив так само, коли очікував ’Київ за три дні’ і ’ні в якому разі не допустити ескалації з путіним’?
Думка Заходу змінилась завдяки двом складовим : спротив народу + потужна дипломатична робота, тобто робота Зеленського в т.ч.
Наче ж такі очевидні речі.
Російські тролі співають надиво вунісон з порохоботами.
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляЧашечка кофе
Не люблю этот тг канал, но с этим +/- согласна

Дуже смішно звучить методичка команди Порошенко про те, що «Мінські домовленості були вигідними нам і дали час Україні та НАТО підготуватись до цієї великої війни»

Пам´ятаєте це «велике збройне будівництво», як щомісяця будували патроні заводи, наш ОПК випускав 10 нових танків на місяць, за 5 років створили БПЛА-камікадзе здатний долітати до Москви, закупили кучу ББМ - ех, були ж часи...

А як НАТО підготувалось, це взагалі окрема історія: там всі наявні танки відремонтували, розгорнули виробництво артснарядів по 2 млн на рік, склали план логістики постачання озброєння в Україну, розробили санкції завчасно - Меркель взагалі відмовилась від російсько трубопроводу...

Звісно ж, що все це просто РЖАКА, тому що насправді за 5 років з Порошенком у нас: 0 нових танків, менше 400 нових ББМ (в основному МРАПи і ті частина з його ж заводу), 0 заводів по виготовленню боєприпасів, 7 підірваних великих складів з боєприпасами (ніхто не покараний), відсутній закон про Тероборону, відсутня стратегія оборони Держави, відсутня стратегія деокупації ТОТ, не розірвані відносини з росією, не побудована антиросійська коаліція, не введені серйозні санкції проти росії (навіть сектор ОПК не під санкціями), щороку залежність Європи від російських енергоресурсів лише зростала, половина армій країн НАТО у непридатному стані (навіть зараз)...

P.S. Звісно, щось трішки робилось, але це менше 10% від того, що могло би бути зроблено за той час...
Так,робились багатомільйонні оборонні замовлення ’ своїм’ заводам,які до 2014го жодного відношення до оборонпрома не мали(
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
В деяких моментах співпадають на 100% ((
leolin• 20 февраля 2023
Ответ дляolly_bijou
Многие свято верят
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Скажіть, ви справді вважаєте наші суди чесними?
Це незалежна гілка влади чи...?
Я вважаю, що %70 суддів ніколи б не мали більше займати цю посаду.
Так,і ключова судова реформа була з тріском провалена Порошенком
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляTakamaka
Але історія показує, що верхівка при таких загрозах часто тікає.
Той же польський уряд в 1939 швиденько ’евакуювався’ з країни з приходом Гітлера. Напевно, тому у поляків особлива повага до Зеленського, а не зневажливе ’боневтік’ як у певної політичної сили в Україні
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Поцікавтеся хто настояв на призначенні Залужного .
Невже Порошенко
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Невже Порошенко
Пишуть ’західні партнери’, але без імен.
Колись тут писали, що сама Королева Британська за нього просила))
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
+ Медведчука, який опинився під санкціями США у березні 2014, уже через пару місяців не просто повернути в політику, а ще й доручити йому представляти Україну на мінських
L-i-s-a-92af• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
В тому то й річ, що українського інформаційного натиску в світі не було достатньо, щоб не ширилась байка про громадянський конфлікт , а потім про 8 лєт.
І про побудову північного потоку - 2, який тільки ще більше розв´язував руки пуйлу.
Бо дипломатичні стосунки з рф тривали,тривала торгівля і транспортне сполучення з країною-агресоркою.Хто після цього повірить в світі в агресію,коли ми навіть війну війною не назвали?
Takamaka• 20 февраля 2023
Ответ дляOksana-Kids
Подписал бы очередной ’минск’ и все оккупированные территории так и остались бы оккупированными до следующего нападения раши
Вас больше устраивают временно оккупированные более 20% территории, их легче по-вашему освобождать, чем 7% по состоянию на 23.02.2022?
По Минским давно все ясно. На тот момент или полномасштабная, которая закончилась бы миллионами смертей и возможной потерей суверинитета, в лучшем случае возможно постепенное дальнейшее выгрызание ихтамнетами наших территорий, или Минские.
Более того, тогда на Минских очень настаивали и наши западные партнеры. Я не знаю точно, какая именно причина сыграла наибольшую роль: бизнес с рашей, страх перед рашей и, соответственно, нежелание впрягаться и поставлять оружие, наивные надежды на то, что раша утихомирится - вариантов много, но факты остаются фактами, нам до полномасштабного вторжения выражали озабоченность в ООН и вводили санкции против раши. Коллективный запад начал серьезно раскачиваться с реальной помощью только в 2021 году, когда их разведки были уже уверены в готовности раши начинать полномасштабную войну.
Takamaka• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Я до того, що не потрібно рівнятися на ганебні, найгірші прецеденти. По-перше, це приниження президента, по-друге, не втікти та очолити боротьбу з ворогом, виконати свої функції по захисту суверентітета - це не подвиг, а обов‘язок.
Mira29-c3c3• 20 февраля 2023
Ответ дляTakamaka
Для нашого президента це стало подвигом .
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляTakamaka
А я до того, що не потрібно знецінювати дії президента в той момент. А в той момент в Україну не вірив ніхто, тому і пропонували Зеленському виїхати.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляTakamaka
І яка була реальна допомога протягом 2021-го?
Takamaka• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Активізація у постачанні зброї, наданні розвідданих.
Наприклад
https://www.slovoidilo.ua/2021/12/24/infografika/b...
Takamaka• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
До попереднього - згадайте Трампа, якого переважна більшість так обожнювала на порадниці.
Mrs.Ochmonek• 20 февраля 2023
Ответ дляTakamaka
Наприклад
активізація у постачанні зброї почалась уже після 24.02, а точніше ближче до квітня. До того давали мало і тільки певного виду, зовсім не відповідно до того, що казали їм дані розвідки. Якби реально хотіли озброїти, то зробили б це, а не вже рік кожне рішення по зброї приймається з таким скрипом
Takamaka• 20 февраля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Порівняйте 2021 та декілька попердніх років.
Так, зі скрипом. Але зрушення відбулося, видно, захід дійшов до остаточного розуміння, що або - або.