Робот Вертер• 28 февраля 2023

Пальчикова їжа

Чи реомендують зараз пальчикову їжу? Якщо так, то коли і що саме зараз у рекомендаціях?
Дуже багато перечитала, але щось не трапилася мені ні така рекомендація, ні взагалі цей тренд.
Играюся• 28 февраля 2023
Сину 9 міс
Їсть сам
Ставлю тарілочку
Ложечку
Що пальчиками бере
Що ложкою

Докормлюю груддю

автор Робот Вертер • 28 февраля 2023
Ответ дляИграюся
Сину 9 міс
Їсть сам
Ставлю тарілочку
Ложечку
Що пальчиками бере
Що ложкою

Докормлюю груддю
Дякую
Але мене цікавить саме пальчикова їжа
Коли у мене була перша дитина, це було дуже масове явище.
Я переглядала фотки нещодавно і побачила, що дитина вже мала пальчикову, окремо від всього іншого. А тепер я не бачу таких рекомендацій. і тому не знаю давати-не давати та і хотілося б сучасніших рекомендацій (не блв, це абсолютно не моє). Всі статі, що я переглянула про пюре-прикорм (і коли готувалася, і коли розпочала цей прикорм) не містили ані найменшої згадки про пальчикову їжу, окрім окремих згадок про пінцентний захват та і ті в ракурсі блв.
Играюся• 28 февраля 2023
Ответ дляРобот Вертер
Дякую
Але мене цікавить саме пальчикова їжа
В моєї старшої не було пальчикові їжі
Бо в рік і 2 вона вже пішла в садочок

Менший так само піде
Бо вже сам їсть і знає горщик
Ужгород• 28 февраля 2023
Що таке пальчикова їжа? Мова про мікродози, що даються з пальця мами?
автор Робот Вертер • 01 марта 2023
Ответ дляУжгород
Це щось таке, що дитина може безпечно брати і їсти. Ідея не в їжі, а в дрібній моториці. Але оскільки дитина у цей час все тягне до рота, то має бути щось безпечне в плані ковтання. Ідеальним прикладом колись були колечка вівсяних пластівців (без додачі цукру). Вони мають ідеальний розмір, розчиняються у роті та не викликають вдавлення чи то розміром чи то крихтами, не мають забарвлення і їх можна легко перебирати в руках, оскільки не втрачають форму (поки в руці)
Ужгород• 01 марта 2023
Думаю, те, що Ви описуєте, не можна не прив´язати до блв на безпечній подачі.
автор Робот Вертер • 01 марта 2023
Ответ дляУжгород
Погоджуюся. Я й сама задумувалася, що дуже схоже
У мене велика різниця між дітьми. З першою дитиною пальчикова їжа була дуже у тренді, не залежно чи пюре приком був, чи дозволялося їсти з тарілки мами (що було дише для відважних, блв не було), а зараз тиша у інфопросторі з цього питання.
Я подумала, що можливо є якісь дані про небезпеку подібного і хотіла б прочитати перед тим як давати.
Ужгород• 01 марта 2023
Ответ дляРобот Вертер
А велика різниця, це яка? Давайте поміряємося) бо в мене теж велика. Але про ваш тренд не чула.
З другою дитиною вагалася, блв і хотілося і кололося, тому почала в 6 місяців з пюре, але малюк зовсім відмовився його їсти, при тому, що харчовий інтерес був присутній. Блв в чистому вигляді теж спочатку буксував, тому перший місяць це були мікродози з моєї руки. Обов´язково у м´ якому вигляді, або тонка соломка, за правилами безпечної подачі блв, потім перейшли на блв, коли малюк їв сам чи з моєю мінімальною допомогою. Це мій досвід, який підійшов мені та моєму малюку.
автор Робот Вертер • 01 марта 2023
15 років тому я вперше вводила прикорм) А зараз ось вдруге.
Вже більше місяця на пюре прикормі. Все ніби ок. Я не маю проблем з прикормом, все їсть, більш менш. Спочатку начебто розпробувала банан і відмовилася все інше їсти, але ніхто більше їй того банана не дав, то почала наново їсти і вже не відмовляється, навіть якщо є тарілка з бананом поруч. Спочатку пробувала лише вилкою чавити, але з м´яом цене зайшло, купила для м´яса блендер. А так стараюся вилкою, побачимо.
Почитаю про безпечну подачу ретельніше, бо мені подобається ця ідея з дрібною моторикою
Дякую за ваші коментарі.