кнопкодав• 30 марта 2023
Наследство, нотариусы/юристы, подскажите пожалуйста
Подскажите пожалуйста по вопросу наследования. В квартире прописаны муж, жена и сын, есть ещё дочь но она не прописана. После смерти мужа обязательно ли в течение полугода оформлять его часть у нотариуса? Обязательно ли дочери ( которая не прописана) писать заявление на право наследства или ( если она не претендует на свою часть) отказ от права наследства? Или можно обойтись без этого и автоматически право на часть мужа перейдёт его жене?
Если что, дети совершеннолетние))
Малявка ще та• 30 марта 2023
Прописка не має значення
Дочка теж має свою частку
Так, тільки відмова
Дочка теж має свою частку
Так, тільки відмова
Админко• 30 марта 2023
Все наследники первой очереди имеют равные права, жена не имеет каких-то особых привилегий по сравнению с детьми и родителями наследодателя. Если дочь откажется/не вступит в наследство, ее часть при наследовании по закону (т.е. когда нет завещания) в равных частях распределиться между всеми другими наследниками первой очереди.
Если было завещание или дочь несовершеннолетняя/нетрудоспособная - расклад другой
В кого тако було• 30 марта 2023
Прописка має значення!
Якщо протягом встановленого законом часу спадкоємці, що на момент смерті спадкодавця проживали разом, не подадуть заяву про прийняття спадщини, вони вважаються такими, що автоматично її прийняли. Ті, хто не проживав однією сім´єю (у вашому випадку дочка) вважатимуться такими, що відмовились.
Якщо не подасте заяву, то спадщину отримає дружина і син в рівних долях.
Чому думаєте, що тільки дружині автоматом перейде?
Админко• 30 марта 2023
Ответ дляВ кого тако було
Прописка має значення!
А ще не можна забувати про батьків померлого якщо вони ще живі. Або якщо дочка непрацездатна чи є заповіт - ситуація інша.
В кого тако було• 30 марта 2023
Ответ дляАдминко
Звичайно, батьки теж є спадкоємцями. Але в разі неподання вчасно заяви про прийняття спадщини вони зможуть претендувати лише через суд. Адже не проживали разом.
В даному випадку мова йде про те, що буде, якщо не подати заяву.
Автор, заяву все одно рано чи пізно доведеться подати, звернутись до нотаріуса і оформити документи на спадок належним чином. Автоматом в реєстрі зміни не відбудуться.
миссАрфография• 30 марта 2023
Ті хто зареєстровані вважаються такими, що прийняли спадщину. Дочка якщо не подасть протягом 10 місяців заяву то не прийняла спадщиниу. Може дочка в цей же строк написати відмову. На спадщину має право перша черга - дружина, діти і батьки. Свідоцтво отримують після 10 місяців. 6місяців +4 на час воєнного стану.
Викликаю на дебати• 30 марта 2023
Речь не об оформлении, вам надо открыть наследственное дело, принять наследство
Кудряшка Сью• 30 марта 2023
Ответ дляВ кого тако було
Прописка має значення!
А вот интеиесно, в случае, если люди не открыли наследственное дело, а приняли наследство, как проживающие одной семьей, как происходит оформление права собственности?
В кого тако було• 30 марта 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Звертаєтесь до нотаріуса, підтверджуєте, що проживали разом. Далі як завжди при оформленні спадщини.
solodinka2007• 30 марта 2023
Ответ дляКудряшка Сью
якщо не відкрили. то не прийняли. так висить на власнику. хоч і помер
тяжкаялюдина• 30 марта 2023
Ответ длямиссАрфография
Ті, хто проживали разом.
Реєстрація не означає проживання.
миссАрфография• 30 марта 2023
Ответ длятяжкаялюдина
Ті, хто проживали разом.
Реєстрація не означає проживання.
Саме так. Якщо не реєстрація то треба було б бігти до нотаріуса
Адвокат Пономаренко• 30 марта 2023
Ответ длятяжкаялюдина
Ті, хто проживали разом.
Реєстрація не означає проживання.
це так, але ... Якщо реєстрація є то все норм. Якщо реєстрації немає, то як на Ваш погляд нотаріус має оформлювати документи на того, хто проживав без рєестраціі? ? Треба встановлювати факт проживання
кнопкодав
• 30 марта 2023
Ответ дляАдвокат Пономаренко
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, а если дочь не оформит, будут ли проблемы потом какие-то или все автоматически перейдет на мать и брата?
кнопкодав
• 30 марта 2023
Ответ дляВикликаю на дебати
А если не оформить, будут какие то проблемы потом? Или часть дочери автоматически перейдет матери и брату?
Викликаю на дебати• 30 марта 2023
Ответ длякнопкодав
Ну, пока не оформите, это не ваше
Адвокат Пономаренко• 31 марта 2023
Ответ длякнопкодав
Можно сказати і так. дочка пропустить строк на звернення до нотаріуса, а мати та брат будуть вважатись такими, що спадщину прийняли
Щастя-здоровля• 03 апреля 2023
Ответ длямиссАрфография
Вы нотариус?