Фантазерша• 10 апреля 2023
Прочитала, что в пятницу нельзя печь паски
Всегда в пятницу пекла, в четверг как то рано казалось, а в субботу некогда с ними возится, так как я много пеку. А тут прочитала, что прям запрещено паски в пятницу печь, так как это траурный день и самый строгий день поста.
Кто ещё в пятницу печет?
Можно выбрать несколько вариантов ответа
Кто ещё в пятницу печет?
Результат:
вже голосів:
184 (38.02%)
Пеку в субботу
104 (21.49%)
Пеку в четверг
72 (14.88%)
Пеку в пятницу
70 (14.46%)
Не руку паски
47 (9.71%)
Свой вариант
7 (1.45%)
Пеку в среду
Леннон_Жив!• 10 апреля 2023
Ответ длямаринабаранова
Ви знаєте - нічого такого не трапиться. Якщо для вас - це здобна булочка з ізюмом)
А якщо - стан душі, то люди дотримуються канонів
Знаю. Звичайно, знаю.
ЛюблюДевчонок• 10 апреля 2023
Ответ дляТреба ось так
Я вас прекрасно розумію, ні, я не з Любові і зцілення, навіть не знаю де це, якщо чесно, просто люди всі на різних етапах з Богом, може хтось вперше спече ту Паску в п’ятницю. В мене сусідка з Херсону пекла в неділю раненько, то ж не означає, що треба йти її повчати як вона не так то робить і вона не така побожна як ми. І зрештою, кожна людина молиться, переживає Бога по своєму. Головне - шукати, читати, бути щирим. А решта - то між людиною і Богом. З святом вас. Я з Тернопільщини)
не кожна людина молиться ,ой не кожна))
для кого віра забобони, той пече і в неділю...оце жесть, ’по своєму’ це правда
Для кого головне це шукати -той знайде, і так в
п´ятницю паску не печуть віруючі ті хто по канонам живе.
а хто по своєму живе і раз на рік паску сходить святить, той дуже молиться ага))
уявімо померла близька людина ,а ми швиденько до плити у цей день і торт пекти ! або сьогодні поплакали а торт будемо пекти в суботу чи в неділю. хто пече паску просто для поїсти , вірою там і не пахне, хоча б собі не брешуть хай ))) але то їхня справа
Леннон_Жив!• 10 апреля 2023
Ответ дляЛюблюДевчонок
не кожна людина молиться ,ой не кожна))
А пасхальна випечка то є торт?
Взагалі, який вона має смисл, поясніть, будь ласка, як віруюча людина. Ота паска та яйця різнокольорові вони що символізують?
Дякую за відповідь))
ЯспАкойнаЯ• 10 апреля 2023
Те, кто придерживаются православных канонов и правил, знают, что в страстную пятницу паски не пекут.
А если для вас это просто кекс, то какая разница, когда печь
Банка з медом• 10 апреля 2023
Пока вы их не освятили, это просто хлеб. Я пекла в разные дни, и с критическими днями, всегда все нормально.
Зараз на дієті• 10 апреля 2023
Ну, логично, если вы верующая и печете паски, то уже и все правила надо соблюдать. Да, страстная пятница это особый день. Паски точно не пекут.
ЛюблюДевчонок• 10 апреля 2023
Ответ дляЯспАкойнаЯ
+++
Чучело-Мяучело• 10 апреля 2023
Ответ дляНе стесняюсь
То ви не так зрозуміли. В п‘ятницю не паски печуть, а моляться.
Так паски з молитвою і печуть.
Чучело-Мяучело• 10 апреля 2023
Ответ дляСірничок
Да нельзя. Страстна п´ятниця.
Цей тиждень весь страстний.
Чучело-Мяучело• 10 апреля 2023
Ответ дляЧекаю завтра
Чому ви цим заморочились,якщо ви є віручою?
Ті,християни,які ходять до церкви,то знають,що в п´ятницю, а ви ні?Ви ,колись бачили,щоб був похорон близької людини ,а ви тісто і хліб печете в той час,коли б потрібно було прощатися?Так і з п´ятницею,Христа розп´яття було в п´ятницю, в неділю воскресіння.
Якщо для вас це не важливо,робіть як вам виходить.
Ви знаїте - я віруюча людина. Тримаю піст, ходжу в церкву, сповідаюсь і жодного разу не чула від священиків про те, що не можна пекти паску в п´ятницю.
Чучело-Мяучело• 10 апреля 2023
Ответ дляЧекаю завтра
Я написала, ваш вибір.
Я в п´ятницю завжди йшла до церкви на молитву.
А в четверг?
Читаю по вечерам• 10 апреля 2023
Ответ длямаринабаранова
Это была ’ромовая бабка’ - круглая, с изюмом, пропитанная ромовой эссенцией и сверху - покрытая сахарной глазурью. Выпекали их в формочках для кексов. Стоила 18 копеек и продавалась везде.
Пасочку она напоминала чисто внешне и ничего общего с ней не имела). По вкусу - особенно.
У нас в регионе делали не ромовую.
Хотя на паску многие пекут и ромовую
ЛюблюДевчонок• 10 апреля 2023
Ответ дляЛеннон_Жив!
А пасхальна випечка то є торт?
Дякую за відповідь))
Паска це головна пасхальна страва. Саме з нього розпочинають святкову пасхальну трапезу, розговляються (після посту).Цей звичай походить від апостолів, які за трапезою залишали на головному місці хліб для Христа, СИМВОЛІЗУЮЧИ цим ЙОГО присутність за столом. І паска також нагадує всім віруючим про благословення хліба Спасителем після свого воскресіння: «…взявши хліб, благословив, переломив та подав їм» (Євангеліє від Луки).
Анонимус Я• 10 апреля 2023
я никогда не пекла паски в субботу, потому что мы чаще всего в субботу куда-то едем с этими пасками. Пеку в четверг чаще всего, бывало и в пятницу. В этом году буду песь в среду, потому что выбрала новый рецепт и если не получится - будет еще четверг перепечь))
Леннон_Жив!• 10 апреля 2023
Ответ дляЛюблюДевчонок
но то не є якась розвага, ласощі на кшталт торту?
то чому його не можна пекти в п’ятницю? якщо паска символізує саме присутність Христа.
Сорока-ворона• 10 апреля 2023
Ответ длямаринабаранова
Они же перебродят
Не, шикарные получаются, и тесто руками не нужно вымешивать, у меня подруги рецепт взяли, которым я давала пробовать
Ленне-Рейма• 10 апреля 2023
Баба все життя в п´ятниці пекла.
Я вже виросла і теж дізналась не можна
Сорока-ворона• 10 апреля 2023
Ответ длямаринабаранова
Да, такие в сильпо раньше продавались, очень вкусные
Сорока-ворона• 10 апреля 2023
Ответ дляТішуся неперетішуся
Всегда пекла в субботу. По двум причинам.
1. В будние дни тупо некогда плясать с бубном возле опары и теста, работу надо работать
2. Люблю паски вот прям только с духовки, остыли, глазурь застыла и все, можно есть. Мне такие самые вкусные.
Все. Остальными забобонами не заморачиваюсь
А мне на следующий день она идеальная, а в тот же не нравится, наверное от рецепта ещё зависит
Чекаю завтра• 10 апреля 2023
Ответ дляЧучело-Мяучело
А в четверг?
Що саме в четвер?
Якщо ви про церкву, то вечірня,а в п´ятницю виніс Плащаниці.
Чекаю завтра• 10 апреля 2023
Ответ дляЧучело-Мяучело
Печіть,хто вам боронить.
Стебель березы• 10 апреля 2023
Ответ дляФантазерша
На все три вопроса - нет!
Паски пеку, так как это вкусная традиция
тогда - какая разница, когда?
делайте, когда удобно.
ЭтаваНиМожетБыть• 10 апреля 2023
Моя прабабуся ніколи не пекла у п´ятницю. Була віруюча, таємно у церкву їздила в інше місто, бо у нашому місті у радянські часи єдину церкву у музей атеізму перебудували.
Ось до неї у питаннях традицій святкування Пасхи вся родина прислуховувалася. Досі нічого не роблю у Страсну п´ятницю. Тільки у суботу або четвер.
ЯниЯ• 10 апреля 2023
Ответ дляФантазерша
На все три вопроса - нет!
Тоді яка різниця?
Треба ось так• 10 апреля 2023
Ответ дляЛюблюДевчонок
не кожна людина молиться ,ой не кожна))
Коли людина померла, то і в п’ятницю, ні в суботу, ні на наступний рік не до випічки.
ЛюблюДевчонок• 10 апреля 2023
Ответ дляТреба ось так
Страсна п´ятниця, також Стражденна, Велика, або Свята — згідно з християнським віровченням — день розп´яття Христа.
Треба ось так• 10 апреля 2023
Ответ дляЛюблюДевчонок
Це точно про Паску?
1-е до коринтян 11:23-26 UBIO
Бо прийняв я від Господа, що й вам передав, що Господь Ісус ночі тієї, як виданий був, узяв хліб, подяку віддав, і переломив, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє, що за вас ломається. Це робіть на спомин про Мене! Так само і чашу взяв Він по Вечері й сказав: Ця чаша Новий Заповіт у Моїй крові. Це робіть, коли тільки будете пити, на спомин про Мене! Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити, смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде.
1-е до коринтян 11:23-26 UBIO