Фантазерша• 10 апреля 2023

Прочитала, что в пятницу нельзя печь паски

Всегда в пятницу пекла, в четверг как то рано казалось, а в субботу некогда с ними возится, так как я много пеку. А тут прочитала, что прям запрещено паски в пятницу печь, так как это траурный день и самый строгий день поста.
Кто ещё в пятницу печет?
Можно выбрать несколько вариантов ответа
Результат:
вже голосів: 484
184 (38.02%) Пеку в субботу
104 (21.49%) Пеку в четверг
72 (14.88%) Пеку в пятницу
70 (14.46%) Не руку паски
47 (9.71%) Свой вариант
7 (1.45%) Пеку в среду
Треба ось так• 10 апреля 2023
Ответ дляЛюблюДевчонок
Страсна п´ятниця, також Стражденна, Велика, або Свята — згідно з християнським віровченням — день розп´яття Христа.
Так, це правда. Моя думка лише про те, що саме випікання паски - це традиція, яка є в наших регіонах. І це не є основою святкування свята Воскресіння.
«святкових служб ваших не можу терпіти; бо
ви змішуєте беззаконня і святкування! … свята ваші ненавидить душа Моя, … коли ви молитесь до Мене, Я не слухаю … спершу обмийтеся, обчистіться від гріхів своїх; заберіть з перед очей Моїх злі вчинки, перестаньте робити зло, навчіться робити добро…» (Ісая 1:13-17)

ЛюблюДевчонок• 10 апреля 2023
Ответ дляТреба ось так
Це точно про Паску?
1-е до коринтян 11:23-26 UBIO

Бо прийняв я від Господа, що й вам передав, що Господь Ісус ночі тієї, як виданий був, узяв хліб, подяку віддав, і переломив, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє, що за вас ломається. Це робіть на спомин про Мене! Так само і чашу взяв Він по Вечері й сказав: Ця чаша Новий Заповіт у Моїй крові. Це робіть, коли тільки будете пити, на спомин про Мене! Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити, смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде.
У день Воскресіння Христового Лука з іншим апостолом, Клеопою, йшли до селища Еммаус, що поблизу Єрусалиму. У цей час наблизився до них Сам Воскреслий Іісус. Але їхні очі були утримані, і вони не впізнали Його. Господь запитав, про що вони розмовляють і чому такі сумні. Лука та Клеопа з душевною тугою розповіли про вільні страждання та хресну смерть їхнього Учителя. І тільки коли Христос, лежачи з Лукою та Клеопою за вечірньою трапезою, взявши хліб, благословив його, переломив і подав їм, тоді розплющились у них очі, і вони впізнали Його. Але Ісус став невидимим для них. Тут полум’я божественної любові, приховане досі в серці Луки, вилилося його словами: «Чи не горіло в нас серце наше, коли Він говорив нам на дорозі, і коли пояснював нам Писання?»( Лк 24:32 )
Чекаю завтра• 10 апреля 2023
Ответ дляЧучело-Мяучело
А Вам боронять?
Де я таке писала?
Я в той день іншим займаюсь.
Правильно_Валерчик• 10 апреля 2023
Працюю у їдальні, печемо паски у п´ятницю і взагалі печемо, готуємо даже тоді коли типо нізззя😊. Все норм.
Чекаю завтра• 11 апреля 2023
Тиждень який змінив світ…..❗️

Страсний тиждень, або страсна седмиця - останній, найважливіший тиждень перед Паскою. Він присвячений останнім дням життя Христа, його земним стражданням, розп´яттю та похованню. Тому на цей тиждень випадають найсуворіші обмеження. Також у страсний тиждень готуються до світлого Воскресіння.

Великий понеділок❗️
В цей день проводяться церковні служби під час яких згадується сюжети про патріарха Йосифа, якого зрадили брати, про прокляття Христом безплідної смоковниці - символу душі, що не покаялася у гріхах.

Великий вівторок❗️
В богослужіннях цього дня згадують бесіди та притчі Ісуса Христа в Єрусалимському храмі - пророцтва Христа про зраду Юди, зречення Петра, вчення про добрі справи, Страшний суд.

Велика середа❗️
Вважається, що цього дня Юда зрадив Ісуса Христа за 30 срібників, згадують грішницю, яка омила ноги Ісуса та помазала їх миром.

Великий четвер❗️
Цього дня перед розп´яттям Христа відбулася Таємна вечеря. Під час богослужінь, що проводяться в цей день згадують страждання Сина Божого.
Великий четвер ще називається ’Чистим’.

Страсна п´ятниця❗️
Остання п´ятниця перед Великоднем називається страсною. Цього дня Ісуса розп´яли на хресті, цього дня він помер заради людей. Цей найбільший день скорботи. Багато хто в цей день взагалі відмовляється від їжі до вечірньої служби коли виносять Плащаницю.

Велика субота❗️
Цього дня згадують про поховання Христа, його перемогу над смертю.