ЯсноВидящая• 15 мая 2023

Дитина пагано читає

Доброго дня.
Моя донька за станом здоров´я була на індивідуальному навчанні з педагогічним патронажем. В наступному році виходить на навчання разом з усіма, буде в 7 класі.
Але проблема в тому, що вона дуже пагано читає вголос, от прям як учень 1-2 класу. З рештою проблем немає, навчається на 10-11, але от читання... Ті вчителі, що в неї були до цього, про це знали і нормально реагували, проблем не було. Але ж то один на один, а тут буде цілий клас.
За словами доньки, букви "розбігаються" і треба їх пальцем "ловити", щоб прочитати. Гугл каже, що це може бути дислексія. А інклюзивно-ресурсний центр не каже нічого конкретного, тільки те, що потрібно відвідувати логопеда. Логопеда, до речі відвідували довго і не одного, але картавість жоден побороти не зміг.
І от я тепер переживаю, що вийде моя дитина на навчання, викличе її вчитель щось почитати, і почнеться смикання і сміх однокласників.
Може хтось знає, до якого спеціаліста можна звернутися, щоб отримати ту кляту довідку про дислексію, щоб було що показати вчителям на початку року і шоб її не викликали читати.
Дякую заздалегідь.
Пушап Мі мі• 15 мая 2023
Начните с семейного, пусть вас направит. Здоровья ребенку

Королева ганделику• 15 мая 2023
Предупредите учителя заранее
Пугачиха• 15 мая 2023
Поговорите с кл.руководителем
Мастер Класс• 15 мая 2023
Додавайтеся в групу ФБ дислексія, там вас нормально проконсультують.
Я просила мого сина опитувати усно і не викликати на читання вголос перед класом. Теж 7й клас. Вчиться норм більш-менш, має математичні здібності.
ніколи такого не було• 15 мая 2023
Внучка нейротипичная, сначала плохо читала, у нее и письмо с задержкой было, ходили к преподавателю по скорочтению, она ее научила. Если вы в Броварах, могу дать контакт, за 15 занятий прекрасно научилась за лето.
Рожки-да-ножки• 15 мая 2023
Капець, ІРЦ «чудово» працює. Займалися з дефектологом що працює із дислексією? А пише як?
Зяблик протестант• 15 мая 2023
https://www.facebook.com/groups/1315348671896538
Добавтесь сюда, вам девочки помогут сориентироваться что куда, от кого что требовать и т.д.
Зяблик протестант• 15 мая 2023
А гугл прав, это дислексия, у меня один из детей дислесик.
Не за Будка• 15 мая 2023
щось Ви не про те переживаєте.
слід зайнятися здоров´ям дитини, як мінімум встановити діагноз і почати лікування/корекцію.
дитину бачив невролог, психолог? бачу логопеди були.

Аристократка-тунеядка• 15 мая 2023
Берите книги интересные в библиотеке,и пусть читает вслух
kll lena• 15 мая 2023
Ответ дляніколи такого не було
Дайте мені будь ласка контакт, вона лише читанням займається, чи може допомогти з письмом?
Пустощі-веселощі• 15 мая 2023
Автор это дислексия, логопед в помощь. Либо перевести в логопедических класс!
Kosulia15• 15 мая 2023
Готовьтесь к тому, что оценки могут сразу упасть и ребенок не будет успевать, если это обычная школа.
Бабуся Бетман• 15 мая 2023
У вас есть возможность прлжолжить индивидуальное обучение или школа отказывает? В 7 классе начинается физика, химия, алгебра, геометрия. Они довольно много читают на уроках: условия задач, теоремы, правила. Совсем не читать не получится.
Як ухурделю• 15 мая 2023
Я знаю де у нас в Дніпрі проводять діагностику такого плану розладів.
Але в мене питання, як дитина може добре навчатися по інших предметах, як вона не читає? Як тоді географія, історія, література? Та навіть по математиці треба прочитати умову задачі перед тим як розвʼязувати
автор ЯсноВидящая • 15 мая 2023
Ответ дляРожки-да-ножки
Так, займалися. Але якихось суттєвих змін не помітили.
Як ухурделю• 15 мая 2023
Ответ дляМастер Класс
Тобто мовчки дитина добре читає?
Мастер Класс• 15 мая 2023
Ответ дляЯк ухурделю
Тобто мовчки дитина добре читає?
Ні, дитина погано читає через незалежні від неї причини. Просто не треба це підкреслювати перед всім класом.
автор ЯсноВидящая • 15 мая 2023
Ответ дляНе за Будка
щось Ви не про те переживаєте.
Доньку обстежували і не раз. Основні діагнози у нас встановлені, лікування отримує. А на дислексії застрягли трохи.

ніколи такого не було• 15 мая 2023
Ответ дляkll lena
Центр Розмоляйчик, нам помогли с чтением, письмо само подтянулось.
автор ЯсноВидящая • 15 мая 2023
Ответ дляЯк ухурделю
На індивідуальному навчанні темп підганяли під її потреби. І за якість читання оцінки не знижували. Тому і проблем суттєвих не виникало.
Як ухурделю• 15 мая 2023
Ответ дляМастер Класс
Я не про це спитала. Якщо дитина читає мовчки, тобто в голові не вимовляючи, то добре виходить? Швидко, розуміє про що читає?
В моєї знайомої син не розмовляє але сам в 5 років навчився читати
Мастер Класс• 15 мая 2023
Ответ дляЯк ухурделю
Скажу з досвіду сина: математичні символи сприймаються легше, не знаю, чому. І умови насправді такі стандартні, що можна здогадуватися. Гуманітарні предмети - багато чого сприймає на слух на уроці, література - аудіокниги.
автор ЯсноВидящая • 15 мая 2023
Ответ дляБабуся Бетман
Можливість є, але ми самі не хочемо. Вона ж не буде все життя дома сидіти, далі вступати кудись доведеться. Тому і вийде разом з усіма, щоб хоч трохи адаптуватися.
Не за Будка• 15 мая 2023
Ответ дляЯсноВидящая
дислексія це ж не тільки про швидкість читання. у звичайному класі такій дитині вчитися вкрай складно.
автор ЯсноВидящая • 15 мая 2023
Ответ дляЯк ухурделю
Тобто мовчки дитина добре читає?
Не те, щоб добре, але трохи краще, ніж вголос.
Мастер Класс• 15 мая 2023
Ответ дляЯк ухурделю
Тобто мовчки дитина добре читає?
А, дійшло, що ви запитували. Ні, про себе так само погано - розуміння тексту в загальних рисах.
автор ЯсноВидящая • 15 мая 2023
Ответ дляНе за Будка
Інших класів, на жаль, у нас немає. І тримати вдома все життя я теж її не зможу, треба якось адаптуватися потроху
Бабуся Бетман• 15 мая 2023
Ответ дляЯсноВидящая
7 класс -не лучший возраст для адаптации. ((( Самый противный период у подростков. Возможны конфликты и насмешки.
Как вариант - оставить на год на индивидуальном с возможностью посещать важные для ребенка уроки с классом.
Из плюсов: всегжа можно развернутся и уйти со следующего урока, если что-то пойдет не так в общении. При этом будет постепенная алаптация и возможно налаживание с кем-то более тесных отношений.
Если все сложится отлично можно в любой момент написать заявление на общую систему обучения. Хоть через месяц после начала учебного года.
Леди_на_драндулете• 15 мая 2023
Моя в 5 классе, тоже индивидуально учится. И если не будет прям мечтать ходить в школу (что вряд ли), то и дальше будет дома, так как я вижу что он не потянет скорее всего общий темп, а еще ей плохо от шума.

Но дочка ходит на кучу кружков, у нее по часам если смотреть, то внешкольной нагрузки больше чем школьной.
И на кружках никаких проблем с общением, так как детей немного, и учителя следят и помогают адаптироваться, одергивают детей, если те подгоняют.

Таким детям сложно на общих условиях - и чтение это быстрое, и успеть понять все что написано. Мне кажется это ненужный стресс которого можно избежать