Оч@ров@Шк@• 16 мая 2023
Підкажіть з членами р
Розумні порадниці, підкажіть з домашньою роботою з української мови будь ласка. Треба визначити всі члени речення: Або не сокіл я, або спалила мені неволя крила. Дякую!
Оч@ров@Шк@
• 16 мая 2023
Ответ дляVeselka_
Або не сокіл (присудок) я (підмет), або спалила (присудок) мені (додаток) неволя (підмет) крила (додаток).
Дякую!!!
Додаю напруги• 16 мая 2023
Хто? - я - підмет. Хто я є? Не сокіл - присудок. Що ?- неволя - підмет. Неволя що зробила? -спалила- присудок. Спалила кого,що? Крила - додаток. Крила кому? Мені - кажись також додаток, може хтось мене виправить))
Складне речення
Морская свинка• 16 мая 2023
Ответ дляVeselka_
Як ви це розумієте? Я зі школи не можу зрозуміти. а мені вже 43. ,, Або не сокіл,, чому присудок? Підмет- хто?, що? присудок- що зробив? Поясніть, будь ласка.
Ответ дляМорская свинка
Я вчителька української вже 23 роки
Є поняття ’іменний присудок’, це докладно вивчається в 8 класі. Присудок - це не лише ’що робить підмет?’, це ширше поняття. Присудок також вказує на стан, а також (якщо немає дієслова-присудка) указує ’ким (чим) є підмет?’ ’яким він є?’, ’котрим він є?’: Моя мама - лікарка (присудок), Наша сестра наполеглива (присудок), Я буду першою (присудок). Точніше, це все частини складеного іменного присудка (є вчителькою, є наполегливою, буду першою). Відповідно: ’я не є сокіл’.
Це якщо коротко)
Морская свинка• 16 мая 2023
Ответ дляVeselka_
Я вчителька української вже 23 роки
Це якщо коротко)
Дякую!