ПироженкА• 31 мая 2023

Сорочка, вишита хрестиком = шароварщина

Брокарська вишивка, дивлячись на техніку хрестик, з осудом і кривлянням
Ось таке ставлення до вишивки хрестиком пропагується вишивальними гуру

Яка ваша думка?
Забобонний фрукт• 31 мая 2023
Якийсь набір букв.
__Jane__• 31 мая 2023
Шо?
Kot_v_meshke• 31 мая 2023
Что?
Забобонний фрукт• 31 мая 2023
Що ми думаємо коли чуємо слово шароварщина?
Це коли в елементи українського національного одягу штучно привносили зросійщені елементи.
Kot_v_meshke• 31 мая 2023
Ответ дляЗабобонний фрукт
Ні
Шароварщина (також шароварництво) — культурологічний та журналістський термін, як правило негативний, на означення зображення та розуміння української культури за допомогою псевдонародних елементів костюма та побуту. «Шароварщина» ототожнює українську культуру з культурою селянства та козацтва, спираючись на їхній фольклорний і театральний образ, популяризований наприкінці XIX ст.
Сметчица• 31 мая 2023
Що? Нічого не зрозуміло...
Шпондєр• 31 мая 2023
І де ви таких вишивальних гуру знайшли?
Заспокойтеся, це не вони.
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляЗабобонний фрукт
Ви вважаєте хрестик - зросійщенням? Красний луч, всі діла
Ось Франко носив і не цурався.
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляKot_v_meshke
Ні
Так, як дівчина написала, теж вживають, особливо щодо хрестика
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляШпондєр
І де ви таких вишивальних гуру знайшли?
Заспокойтеся, це не вони.
Ірина ЗайцЕВА та її група
Хачапууури• 31 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Я десь читала, що традиційною для України була вишивка гладдю.
А от хрестиком прийшла чи й не 19 му столітті?
ПолБатона• 31 мая 2023
Для меня культ вышиванки - шароварщина, не ношу
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляХачапууури
був розсипний хрестик та інші шви на основі хрестика, соснівка,наприклад
Але так, масово увійшло з приходом мила виробництва Брокард, вони начебто друкували на обгортках узори, ці узори сподобалися, їх почали вишивати
А потім виявилося, що хрестиком можна вишивати практично усе
Брокарські узори відрізняються від традиційних орнаментів, навіть якщо їх виконати хрестиком. Але зараз хейтять все, що має в онсові косий хрестик
Кіма кепка• 31 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Ірина ЗайцЕВА та її група
для мене ціі люди - ніхто. На і думку мені пофіг Хай вважають що хочуть.
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляПолБатона
Вигнали із засідання матрьошок у інших темах чи ви ентузіастка?
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляКіма кепка
Мені б ваш запал
Образливо інколи читати весь цей хейт
Забобонний фрукт• 31 мая 2023
Ответ дляKot_v_meshke
Ні
Цікаво, я зараз живу в Коломиї, буваю в Косові спілкуюсь з майстринями які вчились у своїх бабусь, бачила вишиванки яким 100-150 років, вони мабуть би тільки пирснули від сміху читаючи таких експертів
a.ostroverh• 31 мая 2023
Фигня какая-то
Подпишитесь на Уляну Явну в инсте
Она неоднократно повторяла, что характерного единого узора даже в пределах одной области не может быть!!!
И про Украину тем более
Шпондєр• 31 мая 2023
Наприклад, на днях читала, що сокальську вишивку хочуть внести до культурної спадщини ЮНЕСКО. В 19 столітті вона була хрестиком, історія її появи сягає 15 століття, але тоді справді могли бути інші види швів. Не зовсім гладь, але однакову схему можна вишити як хрестиками, так і поверхневими лічильними швами (схожими на гладь).
Борщівськи сорочки взагалі унікальні. А вишивальні ремесла там і надалі традиційно передаються в наступні покоління, для мене вони гуру.
Є багато книг про історію української вишивки, правда я їх не купляла і не читала. Тільки трохи про сокальську, яворівську, борщівську.
Скоро доведеться вишиванки відвойовувати як наш борщ. Певно вороги вкидають інформацію.
Чомучка• 31 мая 2023
Маячня якась
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляa.ostroverh
Фигня какая-то
Подпишитесь на Уляну Явну в инсте
И про Украину тем более
Це більше про техніку, не узор
Узор можна вишити різними техніками
Зараз дуже акцентують на тому, що хрестик українцям непритаманний, що сорочка вишита хрестиком - це ’ну таке’, шароварщина. Справжні українці вишивають інакше.
ШанельКуКу• 31 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Що саме хейтять в групах? Косий хрестик має право на використання.
В традиційних давніх сорочках викоритовувалися інші техніки.
a.ostroverh• 31 мая 2023
Ответ дляЗабобонний фрукт
Шароварщина- это вульгаризация и упрощение национальной культуры
Вот так выглядит национальный костюм 1_3
Ну и шароварщина в конце, разницу же видно
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляШанельКуКу
Хейтять сорочки, вишиті хрестиком, як не притаманні українцям. Навіть, якщо показують сорочку початку 20 століття, вишита хрестиком - відразу погана.
ШанельКуКу• 31 мая 2023
Ответ дляЗабобонний фрукт
100річні вишиванки вишиті в якій техніці?
a.ostroverh• 31 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Це більше про техніку, не узор
Узор можна вишити різними техніками
Вышитая сорочка как элемент национальной одежды встречается много где
Вот в сохранённых и про шароварщину, и про брокаровскую вышивку
https://instagram.com/anything_traditionalua?igshi...
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляШанельКуКу
запитання не до мене, але дивіться 100 річні це 1920.

1920, переважна більшість вишиванок - уже хрестик, або хрестик переважає
Навіть кінець 19 ст уже переважав хрестик

Справа у тому, брокарські мотиви відрізняються від українських, але люди ототожнюють. Не роблять різниці, якщо вишито хрестиком. Визнають лише інші шви, аби не хрестик
ШанельКуКу• 31 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Як правило сорочки початку 20століття виконані в інших техніках.
ШанельКуКу• 31 мая 2023
Ответ дляПироженкА

Дивлячись якого регіону сорочки розглядати. Не можна стверджувати, що переважав хрестик. Полтавщина, Чернігівщина - нехрестикові техніки.
автор ПироженкА • 31 мая 2023
Ответ дляШанельКуКу
Різні техніки є, у т.ч. багато хрестику