Кокосиха• 07 июня 2023

ФОП 3 група 5% спрощена система

Син зареєструвався 10.05.2023 р.
1.06 прийшла зарплатня на ФОП-картку. Питання-чи може він кошти (грн) витрачати в магазинах, наприклад, купити телефон, шоколад, техніку? Чи треба переводити кошти з ФО-П картки на звичайну-особисту?

Яку звітність треба подавати? Єдиний податок раз на рік в грудні місяці?
А платити 5% з доходу кожного місяця? Це якщо кошти прийшли 01.06 то платити 5% до 20.06? А ЄСВ з липня місяця є обовʼязковим-то платити за липень в серпні?

Книгу доходів треба вести? Якщо так, то в книзі доходів записувати тільки доходи? Витрати -не писати, бо їх немає?
Дарьюшка555• 07 июня 2023
Ответ дляВикликаю на дебати
Реально? За те, що в гуглі є ще й 500 гривень бере? Ото наглість...
В гуглі все є, а лікарі за прийом беруть, бьюті також, юристи, тощо

Дама с собачкой• 07 июня 2023
З група здає звіти поквартально, 40 днів після закінчкння періоду, і плюс 10 днів на сплату податку. ФОП може отримувати кошти тільки за послуги!, які вказані в нього в свідоцтві єдиного податку. Я думаю, що там такого терміну як ’зарплата’ не існує. ЄСВ так і лишилось добровільно, його не повертали, нехай вам в податковій скажуть № Закону, де написано про обов’язкову сплату ЄСВ.
MacOS-ница• 07 июня 2023
автор, а какой у вас банк? он даже не запросил документы, на основании которых на счет фопа зашли средства?
MacOS-ница• 07 июня 2023
Ответ дляДама с собачкой
автор наверное договор не читала, что именно обязаны делать обе стороны
Дама с собачкой• 07 июня 2023
Ответ дляMacOS-ница
У мого ФОПа банки такі документи не вимагають. Є багато Договорів з різними замовниками.
MacOS-ница• 07 июня 2023
Ответ дляДама с собачкой
удобно вам)
а у вас 3 гр.? и работаете с юрлицами?
Дама с собачкой• 07 июня 2023
Ответ дляMacOS-ница
удобно вам)
а у вас 3 гр.? и работаете с юрлицами?
Так)
Жена_КотораяСтена• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Дівчата. По ЄСВ я не вигадала. Сама в шоці. Бо дитина хотіла зекономити. В універі навчається, почав працювати, думали, що ЄСВ почекає, бо в воєнний стан не обовʼязковий він. Але нам вже сто разів сказали в ПОДАТКОВІЙ, що з 01.07. це вже обовʼязково. Вибачте, навіть розмову записали. І є запис розмови про це.
А можете пояснити. Бо теж таке чекає. В гугл ще не лізла.

ЄСВ - це 19,5%?
А 5% це оплата якого податку ФОП?

Хочу зрозуміти різницю між відкриттям ФОП і тим, коли роботодавець платить за співробітників. Що йому і мені вигідніше. Компания маленька - шеф + 2 співробітника.
Киппи• 07 июня 2023
Ответ дляХристя в тiстi
Может.
У фопа нет зарплаты. У него доход.

Киппи• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Так. Стоп. Зарплата приходить на карту ФОП. І це 100 %.
Такий ви собі «знавець», вибачте 😂😂😂
У фопа нет зарплаты. У него доход. Вам правильно говорят.
Киппи• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Не зрозуміла вас.
Син відкрив ФОП та підписав договір з роботодавцем. Йому приходить на ФОП-картку справжня зарплатня. Тобто з коментарем -зарахування зп за травень місяць 2023 р.
То что фоп используют как наемного работника -это нарушение законодательства. . Вы даете слишком мало данных, чтобы дать адекватные советы.
Киппи• 07 июня 2023
Ответ дляХристя в тiстi
Фоп 3 группа может получать именно зарплату!
Признак что это ЗАРПЛАТА то, что с неё удерживается пдфо 18%, вз 1,5% и работодатель платит есв 22%.С ЦПХ тоже работодатель платит налоги. Если этого нет, то это не зарплата, а ДОХОД предпринимателя или физического лица, который САМ платит налоги.
Кишмишная Мая• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
У нас точно не так. Вирішили самостійно навчитись вести ФОП 3 гр.
Спочатку Гугл, тоді консультації податківців, читаємо інформацію, запитуємо на форумах. В пʼятницю знов поїдемо до податкової, щоб підтвердити все, що ми вже виписали собі. Отак 2-3місяці -навчиться і буде контролювати сам свій ФОП.
Не хочу нікого обезцінювати, але саме 3 група ФОПів найлегша і немає ніякого сенсу наймати бухгалтера. Тимпаче зараз такий час -бухгалтер може різко виїхати/не виходити на звʼязок/мати особисті проблеми. І? Когось бігати шукати? Вирішили, що розберемося в усьому і тоді воно все буде автоматично йти. Заведемо календар бухгалтера -перед кожним звітом/проплатою проконсультуємось особисто в податковій. І все буде добре.
Ніщо краще не вчить як власні граблі.
ГоловнаЯ• 08 июня 2023
Ответ дляХристя в тiстi
Боже, ну де ви такі беретесь....
Садова гойдалка• 08 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Так. 5% від суми. А ось по ЄСВ я дійсно не жартую. М. Київ. Я в податковій декілька разів перепитала -чи точно треба сплачувати обовʼязково? Типу ж був закон, що є вибір чи сплачувати чи ні. Вона сказала-що з 1 липня ЄСВ сплачується обовʼязково.
Змін по сплаті ЄСВ з 01.07.23 не було! Перечитайте п. 9 19 розд. VIII Закону №2464.
Все так і залишається : до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.
Викликаю на дебати• 08 июня 2023
Ответ дляДарьюшка555
Це різні речі. І Ви не несете відповідальність за свою інформацію. Просто щось розкаже те і на тому все. А як людина далі буде байдуже
Дарьюшка555• 08 июня 2023
Ответ дляВикликаю на дебати
Ні, нажаль ви не вірно думаєте, 99% клієнтів які приходять на консультацію це є мої клієнти в подальшому на супроводі, зв яких я несу відповідальність.
Юлия Крамарева• 08 июня 2023
Авторе,щоб зрозуміти вашу ситуацію, потрібно бачити той договір між ФОП і компанією, яка отримує послуги від цього ФОП,як і що в ньому прописано,зарплату фоп не може отримувати за надані послуги,то мабуть так у призначенні платежу невірно вказали.
Що стосуються ЄСВ,то вам податкові дають невірну інфо,оскільки закон,який запроваджує капітальні зміни з 01.07 прийнято лише в першому читанні,він не є остаточним,його текст і зміни побачимо лише після того,як його проголосують остаточо.Тими змінами не передбачено поновлення сплати ЄСВ з 01.07 фопами за себе, але може бути все що завгодно.
Податковим я взагалі вже не дивуюсь, останній мій шок був сьогодні,коли ФОП 2 гр мені передав документи на опис його майна в податкову заставу,бо в нього не списаний був борг по єдиному податку,який дозволили не платити і мали списати по результатам поданої річної декларації за 2022 рік, але додатково довелось подати заяву на списання,хоча спочатку в податковій запевняли,що заяви не треба.
Борг таки списали,але на момент винесення рішення про опис майна,він числився за ним,але ж цей борг був пільговим, і його мали автоматом списати згідно законодавства, але ж ні.
Я до того написала про цю ситуацію, щоб ви розуміли,що не все те,що говорить податкова може бути правдою, раджу вам перевіряти інфо отриману у вашій податковій.
blisk• 09 июня 2023
Ответ дляСадова гойдалка
А эдиний податок, потрібно сплачувати?

Садова гойдалка• 09 июня 2023
Ответ дляblisk
А эдиний податок, потрібно сплачувати?
Так, з 01.07.23 сплата буде обов´язкова, якщо приймуть відповідний законопроект № 8401.