Кокосиха• 07 июня 2023

ФОП 3 група 5% спрощена система

Син зареєструвався 10.05.2023 р.
1.06 прийшла зарплатня на ФОП-картку. Питання-чи може він кошти (грн) витрачати в магазинах, наприклад, купити телефон, шоколад, техніку? Чи треба переводити кошти з ФО-П картки на звичайну-особисту?

Яку звітність треба подавати? Єдиний податок раз на рік в грудні місяці?
А платити 5% з доходу кожного місяця? Це якщо кошти прийшли 01.06 то платити 5% до 20.06? А ЄСВ з липня місяця є обовʼязковим-то платити за липень в серпні?

Книгу доходів треба вести? Якщо так, то в книзі доходів записувати тільки доходи? Витрати -не писати, бо їх немає?
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Та не переживайте!!! Зараз всі разом з дівчатами розберемось. Я вмію читати адекватні коментарі. Видно ж одразу де людина соображає, а де пише «тут прекрасно всьо… і т.Д.). Такі коментарі не беру до уваги. 🇺🇦😊
то звичайно, бо за нормальну консультацію треба платити, а вам навіть у гугла спитати лєнька

Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
Так нельзя, автор, могут классифицировать как трудовой договор. Должна быть оплата за услуги
а що автору до цього? покарають працедавця, причому добрячими штрафами
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
Ви праві. Можливо все ж таки я наплутала. Але договір він як ФОП підписав з цією організацією.
Маурита• 07 июня 2023
Ответ дляВикликаю на дебати
Реально? За те, що в гуглі є ще й 500 гривень бере? Ото наглість...
Все так за квартал сдачи отчета берут ))
Вы же не считаете наглостью на советчице « расскажите мне все бесплатно «)))
Христя в тiстi• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
У меня подруга профессиональный бухгалтер. Тоже говорит, что получает зарплату)) это допустимо. Ничего такого тут нет. Незачем придалбываться к словам...
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
Ох і знатоооок 😂😂😂 Одразу все ясно. 😂😂😂
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляМаурита
неправда, мені за такий 700 платять)
Христя в тiстi• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Це ми дзвонили в податкову і нам сто разів на цьому наголосили. Що з 1.07.2023 це вже обовʼязково.
В каком городе? Это серьезное нарушение.
Они не имеют права такого говорить, так как это неправда
mar minor• 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
Я думаю он кинул деньги « за услуги в сфере It “ и его точно не оштрафуют ))) думаю договор тоже есть ))

автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляХристя в тiстi
Київ.
Маурита• 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
неправда, мені за такий 700 платять)
Капец :)) спасибо .. подниму мужу оплату ! А то я все за конфеты делаю да за бухлишко ))
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляmar minor
Так. IT. І договір є.
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляМаурита
в смислі, то ви чоловіку за 500 робите?! чоловік має сплачувати значно більше, бо це ж дружині, а не чужій дівці;)
mar minor• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Так. IT. І договір є.
надходження і оподаткування з цієї суми 5%
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляmar minor
та я впевнена, що жодна айті компанія не сплатить фопам з призначенням зарплата, але що ж ми розуміємо))
Маурита• 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
Та капец .. обижает :))) и не доплачивает )))
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляmar minor
Так. 5% від суми. А ось по ЄСВ я дійсно не жартую. М. Київ. Я в податковій декілька разів перепитала -чи точно треба сплачувати обовʼязково? Типу ж був закон, що є вибір чи сплачувати чи ні. Вона сказала-що з 1 липня ЄСВ сплачується обовʼязково.
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляМаурита
беріть натурой)))
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
звоніть на горячу лінію податкової і питайте там, бо немає ще підписаного закону, що єсв повертається

автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
У вас такі противні відповіді. Якісь такі …наче ви нещасна людина. Наче хочете себе на трон посадити, а ніхто не реагує.
mar minor• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Автор 😹 есв оплачивается всегда когда есть деятельность , у вас она есть , если зашли деньги )) налоговая может базарить в справочной даже не понимая о чем вы )) а потом штраф прислать )) нашли источник )))
Маурита• 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
беріть натурой)))
Та ну його .. хочу грошима ))
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
Так ми і в понеділок і сьогодні дзвонили. Спочатку в свою податкову, тоді на гарячу лінію. І там і там сказали.
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
ну значить чекайте 1 липня, бо все рівно як і заставлять сплачувати (що малоймовірно), то будете вже в серпні платити. Але не забувайте, що сплата ЄСВ-то страховий стаж, може б і платили вже одразу
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Дівчата. По ЄСВ я не вигадала. Сама в шоці. Бо дитина хотіла зекономити. В універі навчається, почав працювати, думали, що ЄСВ почекає, бо в воєнний стан не обовʼязковий він. Але нам вже сто разів сказали в ПОДАТКОВІЙ, що з 01.07. це вже обовʼязково. Вибачте, навіть розмову записали. І є запис розмови про це.
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
Ну ось…
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка
Так. Казали в серпні платити треба.
Смажена полуничка• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Ну ось…
авторе, ну почекайте, коли вас виправили, що це не може бути зп, ви написали, що це зп 100%. і одни на картку зараховується заробітна плата, а інше, коли там призначення типу ’за договором, за послуги і т.і.’

в вашій ситуації це вже не має ніякого значення. просто якщо ви збираєтесь самі здавати звіти та сплачувати податки за сина, то тримайте руку на пульсі і навчіться це робити правильно, бо штрафують зараз на ізі. Зазвичай айтішних фопів ведуть бухгалтери цих компаній, які платять айтішникам. у вас точно не так?
автор Кокосиха • 07 июня 2023
Ответ дляСмажена полуничка

У нас точно не так. Вирішили самостійно навчитись вести ФОП 3 гр.
Спочатку Гугл, тоді консультації податківців, читаємо інформацію, запитуємо на форумах. В пʼятницю знов поїдемо до податкової, щоб підтвердити все, що ми вже виписали собі. Отак 2-3місяці -навчиться і буде контролювати сам свій ФОП.
Не хочу нікого обезцінювати, але саме 3 група ФОПів найлегша і немає ніякого сенсу наймати бухгалтера. Тимпаче зараз такий час -бухгалтер може різко виїхати/не виходити на звʼязок/мати особисті проблеми. І? Когось бігати шукати? Вирішили, що розберемося в усьому і тоді воно все буде автоматично йти. Заведемо календар бухгалтера -перед кожним звітом/проплатою проконсультуємось особисто в податковій. І все буде добре.
Маурита• 07 июня 2023
Ответ дляКокосиха
Так. Казали в серпні платити треба.
май июнь - отчет
Оплата .