Читаю по вечерам• 21 июня 2023

Чому в Польщі дорожнеча така, ніби надворі зовсім не літо?

Морква, цибуля 7,
перець 15,
малина кг 40,
клубніка 9,
Жимолость 60,
яйця десяток 9, дійсно великі, отборка 11. "Домашні" (в 99,9% з птахофабрики) 11-14 від розміру.
А ще рівно рік тому прості штамповані яйця від молодих курочок можна було купити навіть по 3,50, якщо знати де...
Банан 6-7
Картошка 3,50-5,50. Дрібна 3,00
Черешня 25
Вишня 30
Агрус 12.
Смородина 15.
Макарон 10.
Крупа не менше 5 грязна на базарі на вагу, фасована за кг вийде до десяти за кг. Рис та гречка 12-14 на вагу, а за фасовані геть страшно казати. ..
Помідор найпростіший 7, рожевий 12, жовтий, чері чи чорний 20.
Пучок зелені 2,50-3.
Квасоля від 14 до 30 від сорту
Половинки гороха 7.
Грей 10, апельсин, мандарин, лимон 8
Імбір 25-40
Персик, абрикоса, нетарин 12
Слива 20.
Груша 12
Яблуко 4-5
Капуста 7 за шт
Броколі 7 за шт
Боби молоді 24 (12 за півкіло)

Щоб перевести на гривні , сміливо добавляйте нулик (ну, без пари копійок)

Проти цін рік назад дещо зросло на 50% з данного списку, а дещо і втричі.
Більш менш на місці ціна лише на клубніку і то через те, що вона цьогоріч дуже вродила , і при цьому поганої якості.

А що далі? Невже крім клубніки все не вродило, що такі ціни? На Різдво - і то дещо було дешевше, ніж тепер.
І чи прийде ця хвиля й до нас?
vviki• 21 июня 2023
Помідори і банани по 4 злотих в лідл
Полуниця 6,5 на базарі
GaleTTa• 21 июня 2023
Ответ дляCarin
У нас нет клубники по 40 грн... самая дешевая была по 65-70 на днях
45 была в нач. июля на опт пару дней

Черешня болтается 80-100.

Это вовсе не копейки...
Я понимаю что у нас для многих это не копейки. Просто писала в сравнении с европейскими. Мы жили в семье с хорошим доходом, но ягоды они себе не покупали, потому что дорого. Раз в сезон купят коробочку клубники и голубики, скушают и всё. Всё остальное время круглый год только яблоки апельсины и бананы.
автор Читаю по вечерам • 21 июня 2023
Ответ дляilanechka
Сегодня в нетто помидор малиновы 6 зл/кг
Клубника на рынке 6-7зл/кг
Черешня до 15 зл/кг
Ну и тд по списку моему дешевле,живу под Варшавой.
Соглашусь только,что все дико подорожало особенно непонятно лук 7 и бананы 7
Пример неудачен.
Пригороды Варшавы это регион который выращивает клубнику и черешню для всей страны, как у нас по левый берег от Херсона выращивали арбузы, помидоры и перец для всей Украины.
lilyD• 21 июня 2023
Ответ дляMary8478580
Капуста сезонная, огурцы сезонные по 45 грн, клубнику по 70 покупала в субботу, по 40 не видела. Шелковица 35 грн стакан поллитровый. Картошка сезонная 40 грн/кг.
А лук по 60?)) Он тоже сезонный
Картоплю тільки почали копати, по 20 грн дрібна
Капуста переважно привозна, не українська
Огірки по 40, тепличні, ви зможете вивчити питання формування ціни, побудувавши теплиці)
Цибуля вся імпортна
Ну от полуниці цього року багато, псується швидко, тому дешева
kpss2017• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
Я не знаю почему в Европе в принципе всё так дорого - именно овощи фрукты. Там невозможно наестся фруктами, ягодами. Мне этого не хватало там. Сюда приехала и просто ешь не хочу клубника малина абрикосы вишни- копейки всё стоит. Там за коробочку в 10 клубничек минимум 3 евро- 120 грн. Здесь я на эти деньги 3 кг вот покупала
Где вы покупали клубнику по 40 грн?
vviki• 21 июня 2023
Ответ дляЧитаю по вечерам
Пример неудачен.
Такі самі ціни на півночі на полуницю та черешню
GaleTTa• 21 июня 2023
Ответ дляkpss2017
Где вы покупали клубнику по 40 грн?
На рынке
natamala• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
Ну сегодня уже клубнику по 65 грн покупала, но неделю назад брала на заморозку и консервацию её море было на рынке по 35 хуже, по 40 грн получше
Малина сегодня 100 грн за кг, абрикосы вкуснейшие покупала 60 грн за кг
Вы в каком городе? Зп. Клубника 100. Малина 150. Абрикос 110
GaleTTa• 21 июня 2023
Ответ дляnatamala
Кривой Рог. Сегодня скуплялась на рынке
Mary8478580• 21 июня 2023
Ответ дляlilyD
Цибуля вся імпортна
Та капуста, огурцы и картошка уже у свекрови в огороде выросли, без теплиц, лук тоже
Ivanka Tramp• 21 июня 2023
Согласна с автором, что цены космос.
Я немного дешевле покупаю персик по 6.5 на рынке, малиновый помидор по 8, черешня 14-20, клубника зависит цена от дня 6.5-7-8 когда как.
На рынке беру укроп по 2, рис в бедронке сегодня покупала около 5 за кг. Макароны барила по 8 с копейками брала ранее, может уже и подорожали.
Яйца по скидкам в Лидл или бедронке.
Цены на лук и морковь удивили - дороже персиков.
lilyD• 21 июня 2023
А взагалі, були прогнози щодо дуже високих цін в Україні на овочі цього року
Там багато факторів, окрім війни
Один з них - землетрус в Туреччині
Ну і вартість палива, енергоносіїв і тд
Коротше, кому дорого, то єдина альтернатива - це самому садити.
kpss2017• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
На каком рынке?
PmB• 21 июня 2023
Ответ дляЧитаю по вечерам
Ще 2-3 роки тому за більшість перелічених позицій ми в Україні платили в сезон рівно таку ж цифру, але не злотих, а гривень...
В Албании яйца 260 -360 лек 1 десяток . (1 $ = 100 лек (округлила ,98 с коп ) попидоры 130 лек
Авокадо 🥑 700 -1000 лек
Картофель 100-130
Мивина 100 лек

Бедная страна а цены?
автор Читаю по вечерам • 21 июня 2023
Ответ дляvviki
Після тої черешні по 15 можна проснулись в реанімації, я ж кажу подивіться, на базарах беруть повернення з магазинів і баз за пів а то й чверть ціни, відкидають що недобре, а що добре продають.
Тільки якщо дині, ну максимум персики ще можна так перебирати, то у випадку з черешню, лохиною, полуницею Ви їсте те, що на вид ще їстівне, а на завтра має зацвісти, бо лежало з цвілим в одному ящику
Не пожалійте 20-25 злотих і возьміть черешень в магазині... А не це переспівше абищо на базарі
Yuliya-23• 21 июня 2023
Ответ дляlilyD
Цибуля вся імпортна
де такі ціни.в атб рання картопя по 45, правда не запамятала країну походження. цибуля рання здається по 48. а огірк помідори й того дорожче
GaleTTa• 21 июня 2023
Ответ дляkpss2017
На каком рынке?
173кв, Юбилейный, 44-й.
арина-ветерок• 21 июня 2023
Практично все перераховане , якщо додати нулик , будуть наші українські ціни. Хіба що яйця зараз здешевщали трохи. Але ж зарплатня у Польщі мабуть вища. Скільки мінімальна? 540 злотих в місяць за повний робочий день, є така зарплатня?
lilyD• 21 июня 2023
Ответ дляYuliya-23
На базар сходіть
kpss2017• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
173кв, Юбилейный, 44-й.
Я раза за КР, но в Киеве нет таких цен, увы
Yuliya-23• 21 июня 2023
Ответ дляlilyD
На базар сходіть
біля мене нажаль базару нема.
Mary8478580• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
На рынке
Вот сегодня клубника в Днепре, причём не самая лучшая
арина-ветерок• 21 июня 2023
Ответ дляvviki
Помідори і банани по 4 злотих в лідл
Полуниця 6,5 на базарі
Ну ось, а в нас банани в півтора рази дорожче.
GaleTTa• 21 июня 2023
Ответ дляMary8478580
Сегодня да, она отходит, но прошлые две недели мы каждый день покупали, её было много и она была дешёвая. Конечно я понимаю, что так возможно не во всех городах было
Yuliya-23• 21 июня 2023
Ответ дляMary8478580
оце вже схоже на правду, я в нас нижче 70 грн полуницю не бачила
БеллаДонна2014• 21 июня 2023
Ответ дляNat-li
Ну шо вам сказать...возвращайтесь)
Сегодня накупила клубники по 50 и черешни по 70. Обожралась.
Везет вам. А я клубнику за 120. Черешню за 100.
avicber• 21 июня 2023
Ответ дляilanechka
Клубника на рынке 6-7зл/кг
Черешня до 15 зл/кг
Банани сьогодні брала по 3.99.
LoveYouOrNot• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
А зарплата там яка? Тобто 3 євро від 2-3 тисяч з/п - це багато?
Ви пам´ятаєте, щоб у нас колись при зарплаті 2-3 тисячі грн. клубніка була по 3 гривні?
Звісно, в Україні все трохи дешевше, якщо вже так конвертувати валюту, але в частці від з/п у нас все набагато дорожче (маю на увазі продукти).
БеллаДонна2014• 21 июня 2023
Ответ дляilanechka
Клубника на рынке 6-7зл/кг
Черешня до 15 зл/кг
У нас лук 60
Нина____• 21 июня 2023
Ответ дляGaleTTa
Странно..клубнику ведь Польша выращивает. Почему она такая дорогая тогда? Экспорт- понятное дело, но для своего потребителя тоже нужно оставлять