На границе• 30 июня 2023

Квартира більше 60 м2 = податок на розкіш! кому вже прийшов лист з податкової?

межа ставки податку на нерухомість у 2023 році – 100,50 грн. ’Приблизно дізнатися очікувану суму можна за формулою: загальна площа мінус пільгова площа, на яку не нараховується податок, і ця решта помножена на ставку податку’, — каже Ігор Ясько.

Розмір податку на нерухомість не може бути понад 1,5% ’мінімалки’ за звітний рік. У 2023 році платять за минулий рік, тому йдеться про 97,5 грн за квадратний метр. Так, якщо квартира має площу 100 кв. м, то треба сплатити за 40 кв. м (100 - 60), тобто за різницю між ’нормою’ і фактичною площею. Це коштуватиме 3 900 гривень - 97,5 грн за квадратний метр.

Если не придет письмо - где то онлайн можно глянуть? Сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян. -кто знает как туда зайти

СПАСИБО!
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Все що зараз відбувається в країні ненормально. Особливо війна. Але чого бабуся не може це погодити з дітьми, онуками або опікунами?
Бо заробляла вона на неї без участі дітей або опікунів.
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Зверху відповідь.
То не відповідь, а відмазка.
Магиня• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
И правильно делает, под шумок приучит народ к порядку. Я за. Пряник не работает. Кнут - да.
Это не кнут. Это сдирание шкуры живьём с украинца.
Uebersetzerin• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Ні, я людина яку податок раз рік, у розмірі менше мінімалки не лякає. Я ж писала всі платять і ми будемо платити.
А можете пояснить в чем состоит халява?

А ещё, куда идёт этот налог?

И почему этот налог называется ’налог на роскошь’?

В чем именно заключается роскошь?
Смячиком• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Ну якщо вона зараз бабуся вже, то тільки при наявності двох дітей вона могла трикімнатну квартиру отримати при союзі
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляСмячиком
Так де ви гроші тоді на квартиру то взяли, якщо зп у вас 8 тис?
Чи ще при союзі отримали?
Не надо неудобных вопросов... Хотя 8000 это 80 метров лишка (если Киев, с его ставкой примерно 100 грн./кв.м). Что там за хоромы?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
То вона в могилу збирається те майно забрати?
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Тут щодня вихваляются Мальдівами, закордонними курортами, шмотками і чоловіками мульйонерами. Хто ті люди, що не можуть заплатити податок?
А ще щодня тут теми про бюджетні страви, коли прийде впо і куди на соціал поїхати, бо вже не тягнемо.
Люди заробляють для покращення якості життя, а не щоб чинушам гаманці, які і так репаються, набивати.
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
То не відповідь, а відмазка.
Відмазка від чого?
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Це не вибір . Це виживання людей з їхньої країни. Чи не забагато на себе взяла купка ненажерливих нахаб?
Опять же: кто эти ненажерливые нахабы? Не мы с вами? Это наше с вами лицо, любуйтесь!
Магиня• 30 июня 2023
Ответ дляСтильна штучка
Налоги на жильё? Есть. Каждый год , по крайней мере, немцы платят.
Да платят, но это копейки.
Я вот в Польше плачу за однушку 30 м. 35 зл./ 350 грн.
Разве это много ?
Смячиком• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
Тобто 140 квадратів це по вашому конура на одного?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляUebersetzerin
А можете пояснить в чем состоит халява?

А ещё, куда идёт этот налог?

В чем именно заключается роскошь?
Всі питання ставте будь ласка податкові. Думаю вам все пояснять. Я тут до чого?
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Всім місцевим мульйонершам по силам. Вони на їжу і алкоголь щомісяця витрачають більше але жити хочуть на халяву.
Де вони хочуть жити на халяву? В Конча-Заспі? Депутати свої будинки дарують на халяву?
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
Так никто ж не платит. Счетчики скручивают, субсидид оформляют, от налогов как от бесов, всеми силами уворачиваются, ну разве что хавчик в магазинах покупают, тут уж никуда не денешься.
Не вигадуйте. На Укрпошті завжди черги на оплату комунальних. Більшість нічого не крутить і все платить , навіть зі стелі взяті податки.
Бабульція• 30 июня 2023
Ответ дляСмячиком
Чи ще при союзі отримали?
Дристи … отец умел зарабатывать вот и купил , а пенсионерка мама не хочет оттуда выезжать , намерена там быть до конца , мне ее выкинуть ?? По вашему . Все такие добрые
Uebersetzerin• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Ну вы же с радостью платите этот налог, значит понимаете, куда он идёт. И почему те, кто не хотят его платить, по-вашему халявщики)))
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Податки взагалі платяться в казну держави. Так має бути в цивілізованій державі і так є по всьому світу.
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Вы из какого года пишете? Какие черги на Укрпочте?
Стильна штучка• 30 июня 2023
Ответ дляМагиня
Да платят, но это копейки.
Разве это много ?
А в Украине будут большие налоги? По моему, тоже не разорительно.
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Так вони не виключення, податки для всіх.
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Хто має платити за роскіш. Або з ким вона розділить як власник майно. Хто буде співвласником.
Мова про те, що якого біса невеличка стандартна квартира збудована до Незалежності підтягнута під розкіш? Друга нирка , також розкіш?
Saha_ovs• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Бабуся своїм горбом заробила ту квартиру, прожила там життя, а молода зелена влада ій створює умови, щоб вижити її звідти - і це для вас нормально?
Причем здесь зелена влада??? Порохоботы, этот налог ввел ваш петя!
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляUebersetzerin
Хто вам сказав що з радістю? Я не платила, бо моє майно було у власності 50/50. Я буду платити податок на землю. Немає країни без податків. Головне цільове використання. Ви не там ворогів шукаєте.
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Так розділіть її. З мамою, з чоловіком, з дитиною. Якщо для вас 2-4 тисячі раз у рік непідйомна сума.
Бабульція• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Та шо ви говорите . У них документы на 120 кВ м на их поместья , а в Реале там замки с угодьями . Не знаете как все делается , а платить вы и мы будем , не они !
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляСмячиком
Чи ще при союзі отримали?
В союзі люди житло заробляли роками праці, ніхто нічого так не давав.
І на масштабне будівництво СРСР утримувала гроші від зарплат трудящих. І я зараз не про податки пишу. Люди просто недоотримували свої гроші- вироблялося більше, чим за це платилося. Але ж про це говорити було не прийнято.
Магиня• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
Ну вот опять. Почему спящий ФОП не закрыть по процедуре, а потом Яценюк виноват? Народ, ну что с нами не так?!
Это не единичный случай к сожалению. Закрывали люди все по процедуре, только хитрожопая налоговая писала - припинено. Это как спящий режим фопа.
Человек получил эту справку и думал, что он закрылся навсегда.
Некоторым и за 10 лет насчитали штрафы с пеней по несколько тысяч долларов.
То есть налоговая тихонько сидела включив счётчик, не оповещала о задолженности хотя бы раз в год человека. Ждала пока там вырастет долг несколько тысяч и тогда прислала письмо счастья.
Вы считаете это адекватное поведение фискальных органов?
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
В новобудовах такі лічильники ставлять, що крутять більше чим споживається.
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляБабульція
Не знаю, как все делается. Я у них документи не перевіряла. Я тільки бачу на фото як живуть порадниці і не розумію чому це для них проблема?))