На границе• 30 июня 2023

Квартира більше 60 м2 = податок на розкіш! кому вже прийшов лист з податкової?

межа ставки податку на нерухомість у 2023 році – 100,50 грн. ’Приблизно дізнатися очікувану суму можна за формулою: загальна площа мінус пільгова площа, на яку не нараховується податок, і ця решта помножена на ставку податку’, — каже Ігор Ясько.

Розмір податку на нерухомість не може бути понад 1,5% ’мінімалки’ за звітний рік. У 2023 році платять за минулий рік, тому йдеться про 97,5 грн за квадратний метр. Так, якщо квартира має площу 100 кв. м, то треба сплатити за 40 кв. м (100 - 60), тобто за різницю між ’нормою’ і фактичною площею. Це коштуватиме 3 900 гривень - 97,5 грн за квадратний метр.

Если не придет письмо - где то онлайн можно глянуть? Сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян. -кто знает как туда зайти

СПАСИБО!
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Незалежно від того як вам це не подобається, платити доведеться. Вже багато років мова йшла. І якщо бабуся живе сама у трешці, яку не тягне то прейдеться вирішувати питання. Або дарувати тому хто заплатить, або ділити власність, можна переїхати. Варіантів маса і сума там невелика. Я буду платити за землю в державу. Хоча земля моя власність.
Бабуся своїм горбом заробила ту квартиру, прожила там життя, а молода зелена влада ій створює умови, щоб вижити її звідти - і це для вас нормально?
Чаклунка-ведунка• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Купа країн які не в ЄС . У вас зараз є вибір.
Ні. Хочу жити в Україні і не бути в ЄС.
Цей зашморг на шиї нам не потрібен
Бяки-козяки• 30 июня 2023
Ответ дляСонячний зайчик
А скоро будут металлопластиковые окна и кондиционеры роскошью. Зеленым нужно связаться с Леней-космосом, помню он планировал очень много инноваций. Может еще идей наберутся(
Или как было у Ющенко - ’багаті заплатять за бідних’, когда владельцы советских трешек автоматом становились богачами.
Это налог уже давно и с 14 года ставки повысили и уменьшили площадь которая не облагается налогом.
Бжоли-бандерівці• 30 июня 2023
Ответ дляЧаклунка-ведунка
Мне тоже ни разу за все годы не приходила эта квитанция
У меня 4 метра роскоши.
наверное им лень лезть в старый реестр (если квартира оформлена до 2013)
Смячиком• 30 июня 2023
Ответ дляUebersetzerin
Это изначально не нормальный налог!

Вот к чему я веду.

Так не должно быть в принципе.

Как можно назвать роскошь семейную квартиру?

Если у тебя две квартиры или квартиры по 300 метров - это роскошь!
Так на такі квартири по 300 метрів і податок інший платиться
Як і на автомобілі
Магиня• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
И эти люди хотят в ЕС
В Польше годовой налог на недвижимость посильный.
однушка 30 м. - 35 зл примерно 350 грн.
Двушка 45 м. -45 зл +- 450 грн.
Бабульція• 30 июня 2023
Шоб они все удавились этим налогом ((( Всю жизнь люди пашут на квартиры , платят налоги и потом такое государство хрясь и за эти квартиры все еще должны … 🤬самый бесячий налог , до войны 7000 штук платила , а зарплата была 8000 .. и кого гребло ?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Все що зараз відбувається в країні ненормально. Особливо війна. Але чого бабуся не може це погодити з дітьми, онуками або опікунами?
ФсеСама• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Тобто бабуся, яка все життя відпахала і своїм горбом заробила на трьошку, має на старості перебраться в конуру, бо вона не тягне податки на повітря?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляФсеСама
Зверху відповідь.
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляМагиня
однушка 30 м. - 35 зл примерно 350 грн.
Двушка 45 м. -45 зл +- 450 грн.
А у нас нет? У меня квартира 72 кв. м. - 12 метров лишку, 1К с чем-то к оплате. Мне вполне по силам выделить эту сумму в год.
ФсеСама• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Тут щодня вихваляются Мальдівами, закордонними курортами, шмотками і чоловіками мульйонерами. Хто ті люди, що не можуть заплатити податок?
Питання не в тому можуть чи ні. Питання в тому, за що мають платить ті, кому держава не дарувала це житло, а воно зароблене тяжкою багаторічною працею?
Магиня• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
Вы же хотите дороги как в ЕС, законопослушание как в ЕС, цены, пенсии и зарплаты как в ЕС, а налоги хотите как в Гондурасе?
В Украине все наоборот 😂
Зарплаты, пенсии, дороги, законопослушания как в Гондурасе
А цены, коммуналка и налоги, как в ЕС 😂😂😄
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
Всім місцевим мульйонершам по силам. Вони на їжу і алкоголь щомісяця витрачають більше але жити хочуть на халяву.
ФсеСама• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Що саме вона має погодити? А якщо одинока?
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляШотуткоїться?
Вы в розовых очках, или вообще не понимаете сути?
Мы бы ещё в 2013 были как бульбашия, они же внеблоковые, да?
Нейтралитет у них?
Не тягніть яйця до носа. Годі тією бульбашією очі замилювати! На кого це розраховано? Або бульбашія або віддай все, що маєш свиням у корито?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляФсеСама
Я особисто вважаю що ці кошти мають йти на більш важливі витрати зараз. Але куди вони їх витратять, це вже інше питання.
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляМагиня
В Украине все наоборот 😂
Так никто ж не платит. Счетчики скручивают, субсидид оформляют, от налогов как от бесов, всеми силами уворачиваются, ну разве что хавчик в магазинах покупают, тут уж никуда не денешься.
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Для кого-то реально 100 грн. в месяц что-то решают?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляФсеСама
Хто має платити за роскіш. Або з ким вона розділить як власник майно. Хто буде співвласником.
Uebersetzerin• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит

На халяву - это иметь квартиру с ’лишними’ 10 метрами, на которую сам заработал?

Вы депутат, наверное. Или работник налоговой.
Лагшмивара• 30 июня 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
Це не вибір . Це виживання людей з їхньої країни. Чи не забагато на себе взяла купка ненажерливих нахаб?
Saha_ovs• 30 июня 2023
Ответ дляНа границе
так будинки бильше 120м2
Автор, а вы в коме с 2015 года были? Вот с того года и платим этот налог.
Saha_ovs• 30 июня 2023
Ответ дляСонячний зайчик
закон ввели при порошенко
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляUebersetzerin

Ні, я людина яку податок раз рік, у розмірі менше мінімалки не лякає. Я ж писала всі платять і ми будемо платити.
Смячиком• 30 июня 2023
Ответ дляБабульція
Так де ви гроші тоді на квартиру то взяли, якщо зп у вас 8 тис?
Чи ще при союзі отримали?
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляSaha_ovs
закон ввели при порошенко
Да вже дуже давно.
Магиня• 30 июня 2023
Ответ дляПапобус
Счётчики уже не скрутишь .субсидию не оформить даже с минималкой - это из последних покращень. Хавчик, комуналка, бензин, штрафы задним числом, растаможка авто и т.д.
Пока вижу, что государство выигрывает в этом геноциде со счётом 4:1
Папобус• 30 июня 2023
Ответ дляМагиня
И правильно делает, под шумок приучит народ к порядку. Я за. Пряник не работает. Кнут - да.
МеняАЖтрусит• 30 июня 2023
Ответ дляЛагшмивара
Це питання не до мене. Податки збирає податкова. Мені особисто хочеться щоб їх доцільно використовували, з розумом.