Sunbeam1• Изменено 11 августа 2023

Польща, наболіло

спочатку всі допомагали, співчували і були рожеві окуляри майже рік.
потім різко сказали виселитись протягом 2 тижнів.
при пошуку житла 90% не хочуть українку, 95% українку з дітьми.
робота - мінімалка: завод на мінімум 10 годин стояти, пекар - також стояти цілий день.
я спочатку думала, що тут залишусь, але що говорити про роботу, якщо житло за ціну, яку самі поляки ж пропонують вони не хочуть здати.
Вчора добив пост в фб, точніше коментар на нього. Дівчина в групі міста написала двома мовами: польською і українською ’де можна зробити манікюр’. їй відповіли: ’іди працюй, а не допомогу витрачай (польською)’. Допомоги на дорослих немає, на дитину - 4 тис грн в місяць, які знімають всім, хто хоч на день перетнув кордон (потім цю допомогу відновити займає від 3 місяців).
Дуже сумно. Дитина добре знає мову, хоче залишитись.
В мене крім роботи і батьків нічого в Україні не тримає. Але це невимовно важко бути отак в чужині, де тебе не люблять просто так..
Дома буде важко. В мене зараз віддалена робота, про яку я завжди мріяла. Дома прийдеться ходити в офіс з ранку до ночі, не бачити дитину, наймати няню.
Дівчата, як ви тримаєтесь?
Vika-N• 12 августа 2023
Ответ дляLor111etta
Дякуйте тим співітчизницям,що понтуються в Польщі.
Вони зробили ’лице’ українкам
Що значить понтуются? Там виплати не платят, усі біженці сидять за свій рахунок.
Trisha• 12 августа 2023
Ответ дляIshoy
Отношение к украинцам в Польше очень испортилось. Это неприятно, но ничего не поделать. Или смиритесь или меняйте страну
Саме так, я була здивована як до нас віднеслися на кордоні із Польщею в туристичну поїздку пару місяців назад, і собаки, і ручний обшук, а потім мені пояснили що наші співвітчизники контрабас туди-сюди возять аж гай шумить, і ставлення до нас відповідне, трохи краще ніж до циган, було досить неприємно, але зрозуміло, репутація вона така.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
мені не раз питали чи дам таку довідку, до речі.
Орендую квартиру сама, допомагаю орендувати іншим. Ніхто не просив ні про які довідки. Завдаток так, довідки ні.
Levskaya• 12 августа 2023
Ответ дляelegante
)) не все хотят на поляков работать )
То пусть работают как Украину, США, мне без разницы. Снимая 5 лет квартиру, цена выросла с 2500 до 4300, муж на похорон отца не поехал, карты побыта не было.. А автор никак по паркам с ребёнком нагуляться не может в рабочее время😂выгоняют её. Сорри девчонки, просто бесит
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
біля Жешува
Тобто в жешуві і в околицях ну має житла і роботи?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
я ж спілкуюсь з людьми тут.
мама шукала роботу рік)
слухайте, хто хоче - знаходить! у мене багато хто виїхав до Польщі, декотрі повернулися, одна ’зірка’ поїхала, знає польську, між іншим, але не схотіла працювати, півроку просиділа на соціалі та поїхала додому

хто із знайомив поїхав та захотів лишитися, усі лишилися, але вони одразу їхали налаштовані вчити мову там та працювати, щоб не сидіти в держави на шиї
Coffee is Love• 12 августа 2023
Не знаю я що за таких умов вас там тримає.
Trisha• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
такі правила
Які правила? Віддалена робота на то вона і віддалена що робиш її за межами офісу. Дивна у вас віддалена робота із прив´язкою до місяця.
Mazhar21• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
я працювала до війни в офісі, було дуже важко. їздили з окраїни в центр щоранку і щовечора. я вставала о 5 щодня. це був треш
дитина тут розцвіла, багато гуляє, я поряд.
А скільки дитині і з якого ви міста? Судячи з тих хто туди поїхав, навіть якщо добре влаштувалис і працюють, живуть своїм кругом, спілкуються тільки з українцями і діти теж
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
може й так, бо для людини, яка в країні рік чи більше, вона надто необізнана, я там не живу, тільки з друзями теревеню, та й те знаю більше за неї
я не обізнана, мені тільки зараз очі відкриваються.
жила в приватному домі з українцями, виходи максимум майданчик і магазин)
Уаджит• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
А у меня в Польше две одноклассницы живут, одна беженка, а вторая после окончания школы с родителями туда переехала, живут по отдельности, но я общаюсь с ними двумя очень часто и то что автор описала в теме, не соответствует действительности.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляHupBaHa
ничего легкого не бывает. если есть жилье в Украине и уехал, чтобы перестраховаться - придется пахать еще больше чем дома
ну мої друзі випадково поїхали, вони як раз у відпустку поїхали у Будапешт 20 лютого, точніше тоді ще полетіли... а 24-го я о 6 ранку їм зателефонувала, хоча була не перша, готель в них був до 25-го, а потім вони вирішили їхати до Польщі, бо там були знайомі знайомих, які пустили пожити на 2 дні, а потім допомогли до поляків оселитися ще на пару тижнів, друзі одразу пішли шукати роботу, змінили по декілька робіт, доки знайшли легальні роботи з нормальною зарплатою, упахуються як коні

теж одразу пішли мову вчити, бо ніхто не знав як надовго війна, чи вони мали їхати під бомби? а в свою квартиру пустили людей з Харкова біженців, які жили безкоштовно там рік, батьки друзів, яким залишали ключі, дали харків’янам їх
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
працювала віддалено повний робочий день і ще більше.
по роботі вивчала англійську у вільний час
так ви в Польщу поїхали, треба було або польську вчити або подавати на прихисток до Великобританії
Dzvo• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop

На каком социале сидела знакомая в Польше? Там нет пособий.
tirin• 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
В вашем городе никто не сдаёт по найму оказиональному? Никто не просит подтверждения о том, что есть адрес, куда арендаторы съедут с случае чего? Вас почитаешь, вы в какой-то сказочной Польше живёте)
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляtirin
Автор работает. Ваши друзья, по видимому, сидят на социале и у них много свободного времени.
ви на приколі? друзі працюють там з першого місяця вже, роботи досить важкі в них. але працюють офіційно, там є оплачувані відпустки, які дають не як у нас раз на рік. а можна по декілька днів брати вже через невеликий проміжок часу
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
так, але ж треба впахувати буде! там немає легких робіт
Остальным это не мешает
ALENAelka• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
Десь не там ви живете )
студенти, учні технікума он з 18 років пішли на квартири, без всіляких довідок
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляtirin
Вы какие-то фантазии рассказываете. Мыть посуд - это 9-10 часовой рабочий день.
є вечірні зміни, друзі працюють у КФС - з 18 години вечора до 12 години ночі у осінньо-зимовий період, влітку на 1 годину довше
tirin• 12 августа 2023
Ответ дляУаджит
Все соответствует. Я жила в Польше и у меня были практически такие же проблемы, как у автора.
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
за рік не могли вивчити польську? серйозно? мої друзі вже давно на курси пішли та вивчили, курси були безкоштовні, хто заважав?
За год любой язык на разговорном уровне выучить нельзя.
Разве что учить целыми днями и не работать, ну, или быть полиглотом
Так что не нужно баек про знакомых
tirin• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
И они, работая на тяжёлых работах, за год выучили польский? Ну не смешите.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Де звʼязок?
Ви думаєте, що орендодавець вимагає довідку з місця роботи?
не знаю що вони вимагають, можу попитати, але знаю, що хто не працює офіційно саме у Польщі, має проблеми або буде мати

бо у друзів таке було, одній довелося влаштуватися в той КФС, бо теж віддалено в Україні працює, наче й грошей вистачає, але ж полякам треба, щоб ти працював у них, от пішла як на підробіток, взагалі шукала щось типу на 2-4 години на день, але не знайшла, досить там непогана зарплата на посуді тому, 4 дні в тиждень - 2000 злотих а влітку більше бо довший робочий день та погодинно доплачують за нічні ще
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ дляALENAelka
Десь не там ви живете )
студентам з радістю здають, бо вони стабільно будуть жити
Mazhar21• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
що за маячня? я вірила доки не прочитала про ’перетнув кордон’, авторе, що ви вигадуєте?

друзі у Польщі, працюють офіційно, так, житло винаймають вже давно й воно досить дороге, так, їх двоє дорослих тому одна зарплата йде уся на житло, а на другу живуть, але знімають двушку, є й дешевші квартири

чому ви не працювали весь цей час? так, роботи важкі, але ж вони є!

стосовно перетнути кордон - вони вже півсвіту обкатали за цей час, беруть на роботі відпустку, оплачувану! та їдуть - Італія, Ірландія, Мальта, Австрія, Словакія

в Україну їздять періодично раз десь на три місяці, то документи зробити, то зуби полікувати, то ще щось, у поляків, до речі, зараховується український стаж! якщо він є, то зарплатня більша

тож про перетин кордону брехня повна! багато разів їздили, проблем немає, але! вони допомогу майже не отримували бо з другого місяця вже повлаштовувалися на роботу, не сиділи на шиї в дружньої до нас держави!
Це тільки якщо дитина перетне кордон. А взагалі у вас знайомі справжні біженці((( . Чого ж сюди до стоматолога їхати якщо так страшно тут що збігли
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляelegante
)) не все хотят на поляков работать )
то чого тоді жити в Польщі? ще й формулювання якесь дивне, що значить на поляків, ви як на роботу йдете. працюєте на себе, щоб було за що жити

якось руснею потягло
VivaForever• 12 августа 2023
Ответ дляCoffee is Love
Светлое европейское будущее детей
tirin• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Т.е. вы предлагаете автору работать минимум по 12 часов и при этом ещё учить польский? Ребёнка, я так понимаю, в детдом сдать?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
от про те й кажу, треба офіційно працювати в Польщі, тому й не беруть, бо вас попруть через те, що немає роботи, а господарю знову шукати орендарів
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ дляMazhar21
я їздила без дитини і виплати зняли