спочатку всі допомагали, співчували і були рожеві окуляри майже рік.
потім різко сказали виселитись протягом 2 тижнів.
при пошуку житла 90% не хочуть українку, 95% українку з дітьми.
робота - мінімалка: завод на мінімум 10 годин стояти, пекар - також стояти цілий день.
я спочатку думала, що тут залишусь, але що говорити про роботу, якщо житло за ціну, яку самі поляки ж пропонують вони не хочуть здати.
Вчора добив пост в фб, точніше коментар на нього. Дівчина в групі міста написала двома мовами: польською і українською ’де можна зробити манікюр’. їй відповіли: ’іди працюй, а не допомогу витрачай (польською)’. Допомоги на дорослих немає, на дитину - 4 тис грн в місяць, які знімають всім, хто хоч на день перетнув кордон (потім цю допомогу відновити займає від 3 місяців).
Дуже сумно. Дитина добре знає мову, хоче залишитись.
В мене крім роботи і батьків нічого в Україні не тримає. Але це невимовно важко бути отак в чужині, де тебе не люблять просто так..
Дома буде важко. В мене зараз віддалена робота, про яку я завжди мріяла. Дома прийдеться ходити в офіс з ранку до ночі, не бачити дитину, наймати няню.
Дівчата, як ви тримаєтесь?
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
що за маячня? я вірила доки не прочитала про ’перетнув кордон’, авторе, що ви вигадуєте?
друзі у Польщі, працюють офіційно, так, житло винаймають вже давно й воно досить дороге, так, їх двоє дорослих тому одна зарплата йде уся на житло, а на другу живуть, але знімають двушку, є й дешевші квартири
чому ви не працювали весь цей час? так, роботи важкі, але ж вони є!
стосовно перетнути кордон - вони вже півсвіту обкатали за цей час, беруть на роботі відпустку, оплачувану! та їдуть - Італія, Ірландія, Мальта, Австрія, Словакія
в Україну їздять періодично раз десь на три місяці, то документи зробити, то зуби полікувати, то ще щось, у поляків, до речі, зараховується український стаж! якщо він є, то зарплатня більша
тож про перетин кордону брехня повна! багато разів їздили, проблем немає, але! вони допомогу майже не отримували бо з другого місяця вже повлаштовувалися на роботу, не сиділи на шиї в дружньої до нас держави!
Нет, про пересечение границы как раз правда. Снимают статус а с ним и выплаты сразу. Знаю случаи, когда снимали статус, но человек при этом даже не пересекал границу.
У ваших знакомых статус УКР? Нет. Явно же карта есть
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Орендую квартиру сама, допомагаю орендувати іншим. Ніхто не просив ні про які довідки. Завдаток так, довідки ні.
от цікаво, запитаю в друзів, чи вони показували таку довідку
VivaForever• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
є вечірні зміни, друзі працюють у КФС - з 18 години вечора до 12 години ночі у осінньо-зимовий період, влітку на 1 годину довше
А дитину куди?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляDzvo
На каком социале сидела знакомая в Польше? Там нет пособий.
на дитину їй платили, житло було безкоштовне, ще й якісь картки давали, знаю що було в неї 2 карти по 2000 злотих на неї та на дитину, так вона одну продала перед виїздом, а на другу у Бедронці зкупилася
я там сильно подробиці не знаю, просто знаю, що не працювала ніфіга, спочатку у друзів жила, які її й позвали, намагалися допомогти знайти роботу, вона не хотіла працювати, знайшла як біженка житло, від них з’їхала, малого в сад запхала, сама ніфіга не робила днями, ходила з тими друзями по магазинах. вони їй шмоток накупили, малому теж, коротше вона набридла там усім, а Польща мабуть набридла їй, повернулася до Києва
Ответ дляdiamond_shop
не знаю що вони вимагають, можу попитати, але знаю, що хто не працює офіційно саме у Польщі, має проблеми або буде мати
бо у друзів таке було, одній довелося влаштуватися в той КФС, бо теж віддалено в Україні працює, наче й грошей вистачає, але ж полякам треба, щоб ти працював у них, от пішла як на підробіток, взагалі шукала щось типу на 2-4 години на день, але не знайшла, досить там непогана зарплата на посуді тому, 4 дні в тиждень - 2000 злотих а влітку більше бо довший робочий день та погодинно доплачують за нічні ще
Или знакомые вам врут или вы любите сказки рассказывать. Оплата за час мытья посуды максимум 18зл, какие там 2000 тыс за 4 дня. И отпуск оплачиваемый, это далеко не у всех
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляprozerpina123
Остальным это не мешает
ну автор он рік не працювала або більше й не думала, що чомусь поляки не раді, що вона віддалено працює та податки платить в Україні
Ответ дляdiamond_shop
то чого тоді жити в Польщі? ще й формулювання якесь дивне, що значить на поляків, ви як на роботу йдете. працюєте на себе, щоб було за що жити
якось руснею потягло
Украинцы не мечтают жить в Польше . Многие там вынуждено и не с концами . И да чем то не приятным несёт .
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Я вас умоляю, полно наших работающих в Польше на Польшу и получающих такое же отношение
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляprozerpina123
За год любой язык на разговорном уровне выучить нельзя.
Разве что учить целыми днями и не работать, ну, или быть полиглотом
Так что не нужно баек про знакомых
це залежить від здібностей, я без курсів будь-яку мову вивчу за 3 міс в мовному середовищі
була в Чорногорії декілька разів, майже одразу почала розмовляти, звісно не вільно. але для розуміння вистачало завжди
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Прочитайте мое сообщение ещё раз
Ответ дляtirin
Все соответствует. Я жила в Польше и у меня были практически такие же проблемы, как у автора.
Значит мои одноклассницы врут?
Или они проживают не именно там где находится автор🤔
Польша как и Украина, по сути разная в плане финансовых доходов и отношений к ближним .
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляMazhar21
Це тільки якщо дитина перетне кордон. А взагалі у вас знайомі справжні біженці((( . Чого ж сюди до стоматолога їхати якщо так страшно тут що збігли
так до стоматолога через рік вже поїхали, вже не так страшно, а карти побита вони одразу подали на них, як почали працювати, не знаю чи їх отримали чи якісь інші, я в це не влазила, бо мені не потрібно
Ответ дляdiamond_shop
Это ваши уникальные способности) Среднестатистический человек не выучит, особенно если он находится в стрессе.
Ответ дляLevskaya
То пусть работают как Украину, США, мне без разницы. Снимая 5 лет квартиру, цена выросла с 2500 до 4300, муж на похорон отца не поехал, карты побыта не было.. А автор никак по паркам с ребёнком нагуляться не может в рабочее время😂выгоняют её. Сорри девчонки, просто бесит
А мне как то смешны стенания выехавших)) выехали и выехали )) зачем ныть как плохо, работаете ну и работайте дальше .. В Украине каждый день гибнут вот где плохо .
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляtirin
Т.е. вы предлагаете автору работать минимум по 12 часов и при этом ещё учить польский? Ребёнка, я так понимаю, в детдом сдать?
в сад здати, взагалі автор працює віддалено в Україні. нехай повертається, якщо є куди
ми нікуди не виїхали, живі, як бачите
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляLevskaya
Мы переехали в Польшу 5 лет назад, з двумя детьми. Аренда квартиры 2500 зл с первого дня. 500 плюс помощь можно было получить только после карты побыта, ждали её 3 года. Всё это время работали с первого дня, да, не на заводе, но и не дома удалённо. 3 года выезжать не могли, пока ждали карту. Не нойте, идите работать.
3 года ждали карту??? Что за бред
У вас муж рядом был плюс вы не бежали от войны, а ПЛАНОВО МИГРИРОВАЛИ, так что не умничайте, работяга
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляprozerpina123
це було одного часу що якийсь збій був у системі в них, тоді у всіх були проблеми, потім відновили
якісь вже карти в них є мабуть, я чесно кажучи, не дуже в це влазила бо саме мені воно не потрібно
Ответ дляУаджит
Значит мои одноклассницы врут?
Вы не написали, что именно рассказывают ваши одноклассницы, мне трудно сказать, врут они или нет. Автор не врет.
Не знаю, автор, про який рік йдеться.
На мою думку, поляки втомились від українців вже на третій місяць від початку повномасштабної війни.
Повідкривали спочатку різні програми допомоги (ООН, 40+, 500 на ліки, картки роздавали продуктові). Ще, памʼятаю, багато хто селив у себе в пансіонатах безкоштовно (не по програмі 40+), також можна було забронювати безкоштовно номери у мережі Хілтон. Але вже місяці через три-чотири почали закривати всі програми.
З приводу роботи: вона ніколи не була легкою та високооплачуваною у Польщі. Там завжди потрібно було працювати мінімум двом дорослим особам, аби мати змогу винаймати житло та утримувати родину (і під час війни і задовго до).
Не розумію, чому Ви так тримаєтесь за цю країну, якщо Вам там так погано
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляУаджит
А у меня в Польше две одноклассницы живут, одна беженка, а вторая после окончания школы с родителями туда переехала, живут по отдельности, но я общаюсь с ними двумя очень часто и то что автор описала в теме, не соответствует действительности.
Все соответствует
Снять одной комнату и снять жилье с ребенком это разные вещи
А жить с родителями это вообще из другого мира
Ответ дляprozerpina123
3 года ждали карту??? Что за бред
Вроцлав, сейчас вторую карту муж снова ждеееееет, а беженцы сториз с морей постят и по паркам гуляют, когда мы работаем😊от таких, как автор, устали не только поляки ☺️😉
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляLevskaya
А меня бесит ваш не воюющий муж и что?
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Нет, к сожалению, это не сбой и есть до сих пор