спочатку всі допомагали, співчували і були рожеві окуляри майже рік.
потім різко сказали виселитись протягом 2 тижнів.
при пошуку житла 90% не хочуть українку, 95% українку з дітьми.
робота - мінімалка: завод на мінімум 10 годин стояти, пекар - також стояти цілий день.
я спочатку думала, що тут залишусь, але що говорити про роботу, якщо житло за ціну, яку самі поляки ж пропонують вони не хочуть здати.
Вчора добив пост в фб, точніше коментар на нього. Дівчина в групі міста написала двома мовами: польською і українською ’де можна зробити манікюр’. їй відповіли: ’іди працюй, а не допомогу витрачай (польською)’. Допомоги на дорослих немає, на дитину - 4 тис грн в місяць, які знімають всім, хто хоч на день перетнув кордон (потім цю допомогу відновити займає від 3 місяців).
Дуже сумно. Дитина добре знає мову, хоче залишитись.
В мене крім роботи і батьків нічого в Україні не тримає. Але це невимовно важко бути отак в чужині, де тебе не люблять просто так..
Дома буде важко. В мене зараз віддалена робота, про яку я завжди мріяла. Дома прийдеться ходити в офіс з ранку до ночі, не бачити дитину, наймати няню.
Дівчата, як ви тримаєтесь?
bespe4na_mavpa• 11 августа 2023
Автор, вы 1 июня писали, что у вас уже нет жилья, тут дают 2 недели, так что у вас там происходит?
Lor111etta• 11 августа 2023
Дякуйте тим співітчизницям,що понтуються в Польщі.
Вони зробили ’лице’ українкам
vikinguryonok• 11 августа 2023
Я згодна.
Але вони живуть у іншому вимірі.
Я сама в Польщі просиділа 2 міс., потім втекла додому
Але вони живуть у іншому вимірі.
Ответ дляIshoy
Отношение к украинцам в Польше очень испортилось. Это неприятно, но ничего не поделать. Или смиритесь или меняйте страну
Оно и было таким )) что за иллюзии у людей ))
Мою сестру еще в марте 22 г пинками ночью с двумя детьми из гостиницы випихнули где сначала заселили и посоветовали « валить « дальше . Что она и сделала .
prozerpina123• 11 августа 2023
Ответ дляБонСу
Поставьте себя на их место - просто представьте беженцев в Вашей благополучном потом и кровью созданном государстве - и сразу станет легче))
Ой, я вас прошу, они на наших беженцах нагреваются так, что мама не горюй.
И с выплатами мутят, и жилье втридорога сдают, а сами в ту же Германию едут работать
Багато людей виїхали більше ніж рік тому.
Скажіть, невже за рік з гаком не можна було влаштувати своє життя навіть в іншій країні?
При тому що всім допомагали, як офіційно від держав, так і з боку волонтерів.
І в мене є такі знайомі які вже більше року в Німеччині, ще ні дня не працювали.
Житло їм дали, якісь гроші кожен місяць платять, зараз вони ходять на мовні курси.
Ще й хизуються тим: куди вони їздили, як вони відпочивали, скільки пива на вихідних випили, та що в магазині с...издили.
Найбільша проблема у них - це то що скоро їх примусять працювати, бо перестануть платити допомогу.
prozerpina123• 11 августа 2023
Ответ дляdibrov
Польша это не Германия
Тут выплат нет ни для кого ( кроме 500 зл на ребенка)
vikinguryonok• 11 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
дитина вже знає польську..
і що міняти.
зрозуміла, що крім України роботи нормальної я не знайду
і що міняти.
Дитині польська може пригодитись, коли може в майбутньому сама вибере там навчання. Із-за мови мучитися вам там тепер?
Як варіант, дома іншу роботу підшукаєте
Ответ дляvikinguryonok
Як варіант, дома іншу роботу підшукаєте
я працювала до війни в офісі, було дуже важко. їздили з окраїни в центр щоранку і щовечора. я вставала о 5 щодня. це був треш
дитина тут розцвіла, багато гуляє, я поряд.
prozerpina123• 11 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
я не прошу допомоги. хочу мати змогу орендувати житло і спокійно жити..
Комнату за 1500 можно найти
Даже если зарплата 3000+500 зл на ребенка, остаётся 2000. Вполне норм с учётом реалий беженства
Ответ дляdibrov
И что ? Немцы пусть помогают и не скрипят .. мы из за них тоже в свое время пострадали , пора выплатить долги ..
И Меркель привет 👋
vikinguryonok• 11 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
Так іншу роботу шукайте.
Блін, ну це ж очевидно