Sunbeam1• Изменено 11 августа 2023

Польща, наболіло

спочатку всі допомагали, співчували і були рожеві окуляри майже рік.
потім різко сказали виселитись протягом 2 тижнів.
при пошуку житла 90% не хочуть українку, 95% українку з дітьми.
робота - мінімалка: завод на мінімум 10 годин стояти, пекар - також стояти цілий день.
я спочатку думала, що тут залишусь, але що говорити про роботу, якщо житло за ціну, яку самі поляки ж пропонують вони не хочуть здати.
Вчора добив пост в фб, точніше коментар на нього. Дівчина в групі міста написала двома мовами: польською і українською ’де можна зробити манікюр’. їй відповіли: ’іди працюй, а не допомогу витрачай (польською)’. Допомоги на дорослих немає, на дитину - 4 тис грн в місяць, які знімають всім, хто хоч на день перетнув кордон (потім цю допомогу відновити займає від 3 місяців).
Дуже сумно. Дитина добре знає мову, хоче залишитись.
В мене крім роботи і батьків нічого в Україні не тримає. Але це невимовно важко бути отак в чужині, де тебе не люблять просто так..
Дома буде важко. В мене зараз віддалена робота, про яку я завжди мріяла. Дома прийдеться ходити в офіс з ранку до ночі, не бачити дитину, наймати няню.
Дівчата, як ви тримаєтесь?
Уаджит• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
що за маячня? я вірила доки не прочитала про ’перетнув кордон’, авторе, що ви вигадуєте?

друзі у Польщі, працюють офіційно, так, житло винаймають вже давно й воно досить дороге, так, їх двоє дорослих тому одна зарплата йде уся на житло, а на другу живуть, але знімають двушку, є й дешевші квартири

чому ви не працювали весь цей час? так, роботи важкі, але ж вони є!

стосовно перетнути кордон - вони вже півсвіту обкатали за цей час, беруть на роботі відпустку, оплачувану! та їдуть - Італія, Ірландія, Мальта, Австрія, Словакія

в Україну їздять періодично раз десь на три місяці, то документи зробити, то зуби полікувати, то ще щось, у поляків, до речі, зараховується український стаж! якщо він є, то зарплатня більша

тож про перетин кордону брехня повна! багато разів їздили, проблем немає, але! вони допомогу майже не отримували бо з другого місяця вже повлаштовувалися на роботу, не сиділи на шиї в дружньої до нас держави!
Автор работает по методичке, матрёшка она.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляelegante
Ну « гудели « это не к ней )) У нее два ребенка и один с температурой был , не нужно домыслов пустых .
Не будуть просто так виселяти серед ночі жінку з хворими дітьми.
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Тобто ви навіть не шукали роботу в Польщі, але пишете про заводи і 10 годин роботи?
При цьому працюєте віддалено в Україні? :))
я ж спілкуюсь з людьми тут.
мама шукала роботу рік)
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop

Повністю вас підтримую !
elegante• 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Ага .. Как вам угодно .. я ж не спорю ..
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляdibrov
Багато людей виїхали більше ніж рік тому.
Скажіть, невже за рік з гаком не можна було влаштувати своє життя навіть в іншій країні?
При тому що всім допомагали, як офіційно від держав, так і з боку волонтерів.
І в мене є такі знайомі які вже більше року в Німеччині, ще ні дня не працювали.
Житло їм дали, якісь гроші кожен місяць платять, зараз вони ходять на мовні курси.
Ще й хизуються тим: куди вони їздили, як вони відпочивали, скільки пива на вихідних випили, та що в магазині с...издили.
Найбільша проблема у них - це то що скоро їх примусять працювати, бо перестануть платити допомогу.
ага, точно, тут теж розумні були - їдьте усі в Німеччину, тут можна нічого не робити та їсти авокадо (типу в нас його не можна їсти), читала нещодавно саме тут тему
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
я ж спілкуюсь з людьми тут.
мама шукала роботу рік)
Тут це де?
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
до того ж частина цих біженців тупо сидить на соціалі й не хоче нічого робити! та й ще на гроші з допомоги реально ходять на манікюр, а держава їм ще й житло оплачує
4 тис грн на дитину)
Levskaya• 12 августа 2023
Мы переехали в Польшу 5 лет назад, з двумя детьми. Аренда квартиры 2500 зл с первого дня. 500 плюс помощь можно было получить только после карты побыта, ждали её 3 года. Всё это время работали с первого дня, да, не на заводе, но и не дома удалённо. 3 года выезжать не могли, пока ждали карту. Не нойте, идите работать.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляprozerpina123
Комнату за 1500 можно найти
Даже если зарплата 3000+500 зл на ребенка, остаётся 2000. Вполне норм с учётом реалий беженства
так, але ж треба впахувати буде! там немає легких робіт
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Повністю вас підтримую !
я їздила на 1 день в Україну робити паспорт. виплати зняли) ще не відновила.
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Тут це де?
в Польщі. в місті, де живу
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
ні звичайно
за рік не могли вивчити польську? серйозно? мої друзі вже давно на курси пішли та вивчили, курси були безкоштовні, хто заважав?
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
в Польщі. в місті, де живу
В якому? :)
HupBaHa• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
ничего легкого не бывает. если есть жилье в Украине и уехал, чтобы перестраховаться - придется пахать еще больше чем дома
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
працювала віддалено повний робочий день і ще більше.
по роботі вивчала англійську у вільний час
tirin• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Автор работает. Ваши друзья, по видимому, сидят на социале и у них много свободного времени.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
Ну через якийсь час виплатять за всі місяці чекання.
Хіба то проблема?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
на українську компанію
ви прекрасно знаєте, що хоч на 10 укр компаній працюйте, а в Польщі маєте офіційно працювати, вам тому й житло не хочуть здавати, підіть додатково до свого онлайну десь у КФС мити посуд, то спокійно знімете житло, будете ще страховку мати та відпустку оплачувану
tirin• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Вы какие-то фантазии рассказываете. Мыть посуд - это 9-10 часовой рабочий день.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
полякам давала держава 40 злотих на добу на 1 українця. за це мали дати житло і їжу. по факту їжі мало хто давав.
плюс на сімю це нормальна сума, могла бути квартира, а людей селили в кімнату, а отримували гроші як на квартиру
там ті 40 злотих ще отримати було треба, держава обіцяла, але давала далеко не відразу
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Де звʼязок?
Ви думаєте, що орендодавець вимагає довідку з місця роботи?
VivaForever• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
дитина вже знає польську..
і що міняти.
зрозуміла, що крім України роботи нормальної я не знайду
У вас хоча б є робота,і це чудово. Чого жити на чужині,не розумію
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Я не далеко від Варшави. Ви шукали в різних містах?
А працювати ви як будете, чи в вас не має привʼязки до роботи?
мої друзі теж під Варшавою, житло зняти можна, є варіанти
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Так, це не є проблемою.
Тому і запитую у автора, де вона мешка
tirin• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
Тем не менее давала. За семью это получались очень неплохие деньги.
elegante• 12 августа 2023
Ответ дляLevskaya
)) не все хотят на поляков работать )
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Де звʼязок?
мені не раз питали чи дам таку довідку, до речі.
автор Sunbeam1 • 12 августа 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Так, це не є проблемою.
Тому і запитую у автора, де вона мешка
біля Жешува
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляУаджит
може й так, бо для людини, яка в країні рік чи більше, вона надто необізнана, я там не живу, тільки з друзями теревеню, та й те знаю більше за неї