спочатку всі допомагали, співчували і були рожеві окуляри майже рік.
потім різко сказали виселитись протягом 2 тижнів.
при пошуку житла 90% не хочуть українку, 95% українку з дітьми.
робота - мінімалка: завод на мінімум 10 годин стояти, пекар - також стояти цілий день.
я спочатку думала, що тут залишусь, але що говорити про роботу, якщо житло за ціну, яку самі поляки ж пропонують вони не хочуть здати.
Вчора добив пост в фб, точніше коментар на нього. Дівчина в групі міста написала двома мовами: польською і українською ’де можна зробити манікюр’. їй відповіли: ’іди працюй, а не допомогу витрачай (польською)’. Допомоги на дорослих немає, на дитину - 4 тис грн в місяць, які знімають всім, хто хоч на день перетнув кордон (потім цю допомогу відновити займає від 3 місяців).
Дуже сумно. Дитина добре знає мову, хоче залишитись.
В мене крім роботи і батьків нічого в Україні не тримає. Але це невимовно важко бути отак в чужині, де тебе не люблять просто так..
Дома буде важко. В мене зараз віддалена робота, про яку я завжди мріяла. Дома прийдеться ходити в офіс з ранку до ночі, не бачити дитину, наймати няню.
Дівчата, як ви тримаєтесь?
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляStanyaC
І на тому спасибі, що ті самі 500 злотих на дітей виплачують на загальних підставах, як своїм громадянам
Нет, вы говорили про какие-то сумасшедшие программы от поляков, не юлите
Не было этих программ
prozerpina123• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
я теж не зрозуміла, є мова - Великобританія, Канада, Штати, чого у Польщі сидіти, намазано там?
Может, потому что билет в Канаду стОит 1000 долларов, нет?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSandr1n
А в якому Вт місті? Давайте допоможу знайти, я в цьому спец. Погоджусь, що рік тому було дуже важко знайти, з 10 дзвінків 9 відмов. У квітні знову шукала, ніхто не відмовляв, ходила, дивилася і перебирала. І це при тому, що в мене двоє дітей і собака. Здали абсолютно нову квартиру з усім новим від меблів до техніки. Правда кауцію взяли подвійну)
Що стосується виплат. Ну ніхто ж не зобовязаний. До того ж Польща мені здається , бідна краіна. Поляки іздять на заробітки до тоі ж німеччини.
Я досі спостерігаю, що в магазинах кошики допомоги украінцям завжди наповнені. У нас у місті існує фундація, де за рахунок польського уряду, можливо місцевого, проводиться багато заходів - мовні курси, псих допомога, юридисна, гуртки для дітей - все бескоштовно. Крім того, украінцям дають карту містянина за якою проізд безкоштовний. Я також працюю вдома і мало перетинаюся з поляеюками, аое взагалі ніякого предвзятого відношення не відчувала.
у вас кльове містечко) там де друзі, то проїзду немає давно безкоштовного, не спитала як називається, знаю що до Варшави десь 20 хвилин електричкою наче їхати
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляtirin
В вашем городе никто не сдаёт по найму оказиональному? Никто не просит подтверждения о том, что есть адрес, куда арендаторы съедут с случае чего? Вас почитаешь, вы в какой-то сказочной Польше живёте)
Так, мені мабуть везе більше, ніж вам
Ответ дляStanyaC
Не знаю, автор, про який рік йдеться.
На мою думку, поляки втомились від українців вже на третій місяць від початку повномасштабної війни.
Повідкривали спочатку різні програми допомоги (ООН, 40+, 500 на ліки, картки роздавали продуктові). Ще, памʼятаю, багато хто селив у себе в пансіонатах безкоштовно (не по програмі 40+), також можна було забронювати безкоштовно номери у мережі Хілтон. Але вже місяці через три-чотири почали закривати всі програми.
З приводу роботи: вона ніколи не була легкою та високооплачуваною у Польщі. Там завжди потрібно було працювати мінімум двом дорослим особам, аби мати змогу винаймати житло та утримувати родину (і під час війни і задовго до).
Не розумію, чому Ви так тримаєтесь за цю країну, якщо Вам там так погано
я завжди хотіла хоч трохи попрацювати віддалено.
чому б не пожити тут, поки є така можливість. далеко їхати нема сенсу- дитині наново вчити мову (плюс польську я розумію, просто володію не дуже). в англомовну країну - важко і дорого.
мені все в Польщі подобається. я про відношення людей
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляdiamond_shop
не знаю що вони вимагають, можу попитати, але знаю, що хто не працює офіційно саме у Польщі, має проблеми або буде мати
бо у друзів таке було, одній довелося влаштуватися в той КФС, бо теж віддалено в Україні працює, наче й грошей вистачає, але ж полякам треба, щоб ти працював у них, от пішла як на підробіток, взагалі шукала щось типу на 2-4 години на день, але не знайшла, досить там непогана зарплата на посуді тому, 4 дні в тиждень - 2000 злотих а влітку більше бо довший робочий день та погодинно доплачують за нічні ще
Ніхто в Польщі не вимагає працювати, в вас якась недостовірна інформація.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляprozerpina123
Кто там где упахивается из местных, я вас прошу
Зайди на любой завод и без лишних слов видно, где поляк, а где украинец. Если х.й пинает, значит, местный
ну не знаю, вони подружилися з поляками сім’єю, вона лікар-анестезіолог, з ніг падає після операцій, у лікарні працює, він не пам’ятаю хто, теж не валяє точно х..й, втомлюються, але заробляють добре, мають будинок свій приватний, дві машини, тобто зарплата велика, але пахати треба
Ответ дляdiamond_shop
ну ви серйозно? ви рахуєте, що коли я телефоную друзям то питаю хто там які податки платить? я й про роботу цю випадково дізналася, бо було онлайн, а тут каже, тре роботу шукать, кажу навіщо, як ти працюєш та кошти є? аж ось там змінили закон якийсь чи перед НР чи одразу після, довелося влаштуватися офіційно
так, дуже втомлюються, тому як є можливість, беруть пару днів відпустки, доєднують до вихідних та кудись їдуть, на ці вихідні просто у Закопане зібралися, це вважайте, 1 ніч - 2 дні
Зачем тогда показывать цифры, если вы о них ничего не знаете. По факту там и половины может не быть.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляtirin
Мабудь. Вы вообще какие-то сказочные истории рассказываете. Никто из моих многочисленных знакомых в такую сказку не попал)
:) а ви теж в Польщі?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляprozerpina123
ну вона ж працює, що за рік не могла на квиток назбирати?
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
так ви ж самі бачите, що немає можливості вже ’пожити’, або працюєте офіційно, або на вихід
Ответ дляdiamond_shop
так, беремо калькулятор, та рахуємо 18зл помножити на 6 годин (з 18 до 24 )=108 зл у день, 108 зл помножуємо на 16 робочих днів = 1728 зл це якщо у місяці їх 16, беремо серпень, наприклад, виходить 18 роб днів (миють там з понеділка по четвер) - 1944 зл
беремо ну... квітень, наприклад 16 днів, беремо травень 19 днів - 1944 зл
офіційно працює до 24.00 але як правило десь до 1 години бо поки туди сюди, так так година й набігає поки всьому раду дасть, це доплата, ось приблизно й виходить 2000 зл на місяць, наразі літо, заклад працює до 1 години ночі, а вони уходять о 2, а буває й о 3-й, то ще зарплата вийде більша причому набагато
Я подумала 2000 в неделю. А так да, все так и есть, но это очень мало для жизни в Польше. Аренда квартиры только около 3000, а ещё продукты, одежда, медицина, услуги здесь дорогие. В общем на 2000 не проживёшь
Ответ дляdrive105
Автор, по вашей теме. Почему вы не открыли визу в Канаду за все это время ? Английский у вас есть, раз учите для работы.
Теперь Штаты пробивайте. Польша не вариант вообще
не повірите - відкрила ще минулого року)
а сенс туди їхати? я там двічі була і знаю як там.
аналогічно не зніму житло. треба мати великий запас грошей. і нормальної роботи там теж не бачити.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляStanyaC
Не було. Так, то від міжнародних організацій (але ж в Україні така допомога не виплачувалась, а наші громадяни мали змогу оформити її у Польщі).
в Україні була допомога від ООН, донька старша отримувала як ВПО на дітей
Ответ дляdiamond_shop
от я теж автора не розумію, якщо боїться повертатися в Україну, або немає куди повертатися, то можна розглянути інші країни, всюди свої нюанси
мені знайомі сказали, що те, що у нас в Україні вважається упахуватися, там це рахується як взагалі нічого не робити, тобто там дуже важко працюють усі, ніхто не сидить, така країна
автор із своїми умовами могла спокійно поїхати назад в Україну, зняти житло десь в тихому селі на Закарпатті, яке не обстрілюють, та не мати горя, тут точно житло буде дешевше за Польщу
а чи є сенс? робота хороша в Україні. просто тимчасово пів року чи може трохи більше (скільки дозволять пожити).
навіщо на цей час тягнути дитину знову в інше середовище.
diamond_shop• 12 августа 2023
Ответ дляDzvo
ну не всі миють посуд) одна працює в лікарні санітаркою, дуже важко, але їй ще доплачують за український стаж, тож їм вистачає
Ответ дляSandr1n
живу в маленькому місті, шукаю в Жешуві
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляtirin
Нет, я вернулась давно.
І при цьому знаєте більше ніж я :)
Ок. Нехай буде так