Джонсонюк• 14 августа 2023

Допоможіть. Що це зі мною (здоровʼя)?

Різко почало пекти в грудях. Спочатку подумала горло болить типу як ангіна, потім біль став зрозуміліший. Пече, стискає в грудях, але не легені. Вдень було трохи паморочилось в голові, але не придала значення, тому що в мене таке буває. Аж страшно, боюсь щоб не почала задихатись . Знайшла корвалмент, поклала під язик. Не знаю чи правильно.
Що це може бути і що робити?
автор Джонсонюк • 16 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Написані в коментарі 55 цифри поряд з АТ, ви мали на увазі тиск чи пульс?
АТ - це тиск (А - артеріальний, Т - тиск).
Ви пишите в коментарі вище - АТ 100-115; АТ 80-86; АТ 88-98. Це тиск чи пульс?
Коли питала, який АТ, я мала на увазі артеріальний тиск.
Пульс позначається латинською буквою Р.

Тахікардія - пульс 90 уд./хв. і більше.
60 уд./хв. - нижня межа норми.

Для мене нормальний пульс 75-86 уд./хв.
Був декілька років тому у мене такий період, що у спокої був пульс 95-110 уд./хв., підвищувався до 125-130 уд./хв., а іноді і до 135 уд./хв., пару ранів було і до 140 уд./хв.
Зрозуміла. Сорі, я писала про пульс, дійсно
Тиск не знаю який, не маю чим поміряти. А пульс годинник на руці вимірював.
Зазвичай підвищений тиск відчуваю, в цей не було такого відчуття. В цей раз взагалі вперше відчувала такі симптоми, ніколи такого не знала, тому злякалась.
Мій комфортний тиск зазвичай 100/80, буває підвищується до 130, але цього разу не відчувала такого.
Так, тахікардію поставили одразу після пологів (13 років тому).

автор Джонсонюк • 16 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Пройдіть ЕКГ.
Щоб знати інформацію про зміни АТ - пройдіть Добовий моніторинг АТ (артеріального тиску). Покаже мінімальний і максимальний АТ, середній показник АТ, варіабельність АТ, ступінь нічного зниження АТ, епізоди гіпертензії, епізоди гіпотензії, циркадний індекс ЧСС. Потрібно вести щоденник під час проходження ДМАТ.
Ух ти, я такого і не знала. Це все робить кардіолог? Через 2 тижні їду в Україну, можу пройти діагностику, але не знаю до кого йти і з чого починати.
Вельшановна• 16 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
У медичних центрах є такий вид обстеження - добовий моніторинг АТ (артеріального тиску). Можна встановити від 1 до 7 днів.
Є ще - Холтерівське моніторування АТ та ЕКГ (добове моніторування), коли можна пройти одночасно моніторинг тиску і пульсу. У деяких медичних центрах є таке обстеження.
Попередній запис на обстеження.
Обов´язково ведіть щоденник, де будете вказувати симптоматику, яка виникала за період обстеження, фізичне або емоційне навантаження і ін.

Я спочатку прохожу необхідні обстеження, потім вже йду до платного кардіолога.
Вельшановна• 16 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Тонометр у Вас є?
автор Джонсонюк • 17 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Попередній запис на обстеження.

Дякую за розгорнуту відповідь .
У вересні буду в Києві, дивлюсь Адоніс пропонує кардіологічний скринінг, але не розписують що туди входить. І бачу є холтер.моніторинг. Ціни правда ух, але напевно прийдеться це зробити.
автор Джонсонюк • 17 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Тонометр у Вас є?
Тут немає, у Києві вдома є, тому не купувала. Тут спробувала записатись до лікаря, записали на 9.10.2023 і це тільки до терапевта за направленням до кардіолога
Тому вже в Києві все пройду.
А що потрібно крім екг та холтер.моніторингу? Можливо варто судини якось перевірити? Маю високий холестерин давно і знаю що судини не дуже.
Вельшановна• 17 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Дякую за розгорнуту відповідь .
Знайшла.
Програма «КАРДІОЛОГІЧНИЙ СКРИНІНГ» https://adonis.com.ua/uk/stoimost-uslug/
Вельшановна• 17 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Тому вже в Києві все пройду.
Програма «КАРДІОЛОГІЧНИЙ СКРИНІНГ» https://adonis.com.ua/uk/program/kardiologicheskij... тут вказані всі обстеження.
УЗД судин шиї і голови. Такий - Дуплексне сканування екстракраніальних судин (доплерографія судин шиї) та інтракраніальних судин (транскраніальна доплерографія голови).
Ліпопротеїди фракційно ананліз у скринінгу вказаний.
Вельшановна• 17 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Тому вже в Києві все пройду.
Статини приймаєте при високому холестерині?

автор Джонсонюк • 17 августа 2023
Ответ дляВельшановна
А я бачу тільки таке у програмі:
Консультація кардіолога, 2 шт.
Електрокардіограма (ЕКГ)
Розшифровка електрокардіограма (ЕКГ)
УЗД серця (ехокардіограма, Ехо-КГ)
Холестерин (ХС), 1 р.д.
Тригліцериди (ТГ), 1 р.д.
Холестерин ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), 1 р.д.
Холестерин ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), 1 р.д.
Забір крові

Ще те інше додати до діагностики?
автор Джонсонюк • 17 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Приймала від київського ендокринолога, а тут лікар відмінила, сказала це наслідок щитоподібної і лікувати потрібно її. Лікую щитовидну і жіночі гормони. Ніби допомагає, вдалось скинути -15 кг. Ще на кето зараз
Вельшановна• 17 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Гіпотиреоз?
Що з жіночими гормонами?

Наша медицина відрізняється від європейської.

УЗД судин шиї і голови раніше проходили?
УЗД серця раніше проходили?
Вельшановна• 17 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
А я бачу тільки таке у програмі:
Консультація кардіолога, 2 шт.
Електрокардіограма (ЕКГ)
Розшифровка електрокардіограма (ЕКГ)
УЗД серця (ехокардіограма, Ехо-КГ)
Холестерин (ХС), 1 р.д.
Тригліцериди (ТГ), 1 р.д.
Забір крові

Ще те інше додати до діагностики?
Добовий моніторинг АТ (артеріального тиску).
Дуплексне сканування екстракраніальних судин (доплерографія судин шиї) та інтракраніальних судин (транскраніальна доплерографія голови).
автор Джонсонюк • 17 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Гіпотиреоз?
Що з жіночими гормонами?

УЗД серця раніше проходили?
Так, гіпотериоз, естрогенове домінування (густі місячні, ендометриоз, гіперплазія, в грудях було утворення у грудні, після лікування пройшло), інсулінорезистентність(переддіабет). Лікар говорить що жкт, низький метаболізм, проблемна гінекологія, вис.холестерин як наслідок і головне потрібно лікувати щитоподібну. З цим всім букетом тепер ще й серце.
Вага роками на місці що не робила. Зараз призначили еутірокс, глюкофаж, утрожестан у др пол циклу + кето і сталось диво, -15 кг, зараз зупинилось, чекаю.
автор Джонсонюк • 17 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Гіпотиреоз?
Що з жіночими гормонами?

УЗД серця раніше проходили?
УЗД судин шиї, голови, серця ніколи не робила, тільки ЕКГ
автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Це додатково до цього пакету зробити?
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Це додатково до цього пакету зробити?
Так. І консультація кардіолога.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Інсулінорезистенстність і гіпотиреоз підвищують холестерин.
Краще здавати аналіз комплекстно - ліпопротеїди фракційно (холестерин, ЛПВЩ, ЛПНЩ, ЛПДНЩ, тригліцериди).
автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Так. І консультація кардіолога.
А може не потрібен той пакет, а моніторинг + Дуплексне сканування екстракраніальних судин (доплерографія судин шиї) та інтракраніальних судин (транскраніальна доплерографія голови) і все?

автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Так, зазвичай в Україні так здавала, а тут навіть не направляє, типу з цими діагнозами це само собою розуміється.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
+ ЕКГ і УЗД серця ще.

Ліпопротеїди фракційно у цьому році здавали?

Еутирокс може прискорювати пульс.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
У нас буває складно докопатися до істини.
А у них там, взагалі знаходишся у невизначенні і тупику.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
І у молодих може бути інсулінорезистентнсть і високий холестерин.
Потрібно пройти обстеження, консультація кваліфікованого кардіолога і ендокринолога.
Може до кардіолога Анни Віталіївни Солощенко на первинну консультацію звернутися? Ось її сторінка у фейсбук https://www.facebook.com/vash.cardiolog.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
У статинів є побічний ефект з боку ендокринної системи - цукровий діабет. У Вас інсулінорезистентність. Тому і відмінили.
автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
+ ЕКГ і УЗД серця ще.

Еутирокс може прискорювати пульс.
Зрозуміла. Дякую Вам за детальні поради
Я так розумію, Ви медик або лікар

Так, здавала тут такий показник.
Помітила що еутирокс прискорює, із-за цього зменшили дозу. Але таке враження, що я до нього звикла. Спочатку було класно, а тепер все одно сонна, млява.
автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Так, це точно. Спочатку здавалось що мені призначають все пальцем у небо. Але коли почали сходити набряки, вага і припинились багаторічні кровотечі (майже), просто довірилась тутешній лікарні.
Але ця ситуація з серцем це щось новеньке.
автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Ух ти, дуже дякую за контакт
Подивилась, ціни на обстеження зовсім не такі як у адоніс або ін місцях
Ви звертались до цього фахівця?
автор Джонсонюк • 18 августа 2023
Ответ дляВельшановна
Напевно тому відмінила. Тутешня лікарка дуже обурювалася на це призначення для мене і що еутірокс не призначали.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Тому почала звертатися до платних лікарів (кардіолог, невролог).
Сама до своїх болячок докопалася.
Що цікаво, колись, вже давненько, проходила УЗД серця то писали - писали про МК (одного разу про пролапс 5 мм, другого - про ущільшення стулки). Більше 10 років не проходила УЗД серця, потім пройшла в 2019 р. і в 2022 р., виявилося що стеноз АК і аорти, тепер уже з недостатністю АК 1 ст., і інше.
Буває біль схожий на стенокардію, це пов´язано зі стенозом АК. Буває стискаючий біль у ділянкі серця, це буває при більш значному підвищенні АТ (гіпертонія).
Більше 10 років була на бета-блокаторах із-за тахікардії постійної, виявилося був підвищений Т4 вдвічі (на інші показники не здавала), а потім міокардіт був у легкій формі.
В більшості займюся самолікуванням. Є вдома книжки медичні (купувала), в інтернеті теж шукаю необхідну інформацію.
Вельшановна• 18 августа 2023
Ответ дляДжонсонюк
Ух ти, дуже дякую за контакт
Ви звертались до цього фахівця?
В 2020 р. консультувалася через приватні повідомлення у фейсбук щодо препаратів антигіпертензивних. Я живу в іншому місці, тому лише через приватні повідомлення у фейсбук могла проконсультуватися. Є ще онлан консультація.
Прочитайте коментарі на сторінці, позитивні.