Все возможно• 10 сентября 2023
Я напишу міні дурню аби щось, а ви вгадайте з якого я міста?)
Цікаво чи відрізняються певні слова/діалекти аби було впізнати з чого людина міста / регіону.
Значить пішла я нині на базар, хтіла купити щось добре але ніц не найшла шоб мені посмакувало. Потім пішла і купила якісь овочі : буряк , якусь ше редиску
Далі я хотіла домашнього сиру купити шоб спекти шось.
Але тойво, щось так в боці заболіло що не була годна ніц робити..
🤣🤣🤣🤣
ТигрЛьвович• 10 сентября 2023
Ответ дляyana borozenec
То не гуцульській діалект
Адаптовував мову героїв фільму ’Довбуш’ на гуцульський лад. Письменник Василь Карп´юк
Йому розкажете)
Пузата Хата• 10 сентября 2023
Ответ дляЭскиз бесконечности
Десьо вон так наклався, Ганю ?) Ти бачила, навєть конь од його втьок у лєс . Треба нарвать гички свинням , попорать , а вон льог і лежить)
Так моя друга бабуся на півночі Сумщини говорила))
З понеділка на дієті• 10 сентября 2023
Ответ дляВсе возможно
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ага))
Я підписана на один тг канал з котиками, там адмін зі Львова, він теж у постах часто вживає тойво)
yana borozenec• 10 сентября 2023
Ответ дляБорщичок
Я только сейчас подумала, что у нас все первые блюда «насыпают»
Шо ж це робиться????
Бо у борщі ложка має стояти:))
yana borozenec• 10 сентября 2023
Ответ дляМилота
найвищий ступінь зацікавленості та турботи - нушотитам? (нушовитам)
Херсонська?
ЯНаПэПэ• 10 сентября 2023
Ответ дляМати тріля
Но пак файна тема. Сяду на біціглі. Поїду у варош купити шваблики, конзерви, солонини. Усе складу в гатіжак і домув.
Ужгород)
yana borozenec• 10 сентября 2023
Ответ дляНа пів ставки
А мені на Львівщині казали, що дзядзьо то чужий дядько, не рідний, сусід, наприклад. А чужу тітку називають Дора. Це стрийський район
Свої то вуйко і стрико;)
З понеділка на дієті• 10 сентября 2023
Ответ дляНаучительница
А де борщ насипати можна?
Всюди, де є борщ) Я з Сумської області, у нас перше насипають
Скользкая• 10 сентября 2023
Ответ длядожену і ощасливлю
А десь не говорять так?
Сподіваюсь, що ні. Принаймні, я тільки в одному місті чула, але від багатьох
Неновая почта• 10 сентября 2023
Ответ дляSeehund
Даже и не вспомню, что у нас такого особенного было - разве что Смертьинвест.
Мариуполь
Неновая почта• 10 сентября 2023
Ответ дляСкользкая
А что странного в словах приїхав і виїхав? 🙄
Файна дівка• 10 сентября 2023
Ответ дляАфродитаПетровна
Я до сих пор так тоже говорю 😄
И я говорю ’тремпель’.
Кукусики• 10 сентября 2023
Ответ дляАшотакоя
Сумщина?
Може Житомирщина, північ.
Я з Сумської області, так там від району дуже мова відрізнялася. Пам´ятаю, що одногрупниця сказала на олію - алєй, більше ніколи такого не чула.
Скользкая• 10 сентября 2023
Ответ длядожену і ощасливлю
А десь не говорять так?
Я зрозуміла, я не поставила наголос
ПриїхАв, виїхАв у значенні приїжджав, виїжджав
З понеділка на дієті• 10 сентября 2023
Я від свекрів вперше почула ʼбайдУжеʼ в значенні непогано, нормально. Типу: як справи? – Байдуже
yana borozenec• 10 сентября 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Йому розкажете)
Та тоді у Львівській області по-гуцульські говорять;)
Скользкая• 10 сентября 2023
Ответ дляНеновая почта
Вище написала, пост 286
Ядвига Юсьлегко• 10 сентября 2023
Ответ дляАшотакоя
’ Що сі стрєсло?’ - де так говорять?
Покуття?
Эскиз бесконечности• 10 сентября 2023
Ответ дляПузата Хата
Північ Рівненщини )☺️
LoveYouOrNot• 10 сентября 2023
Ответ дляНа пів ставки
Я такого не знаю)
До чужого дядька кажуть ’чуєте, вуйку..’.
Тітка = цьоця, цьотка, тета.
Рідні чи не рідні, якось навіть не знала різниці.
Може щось місцеве на стрийщині.
Тітка = цьоця, цьотка, тета.
Може щось місцеве на стрийщині.
Трактор Віка• 10 сентября 2023
Поеду на пятый на джинсами к школе, потом за кизилом в гору, а на обратной дороге поедим манты.
ТигрЛьвович• 10 сентября 2023
Ответ дляyana borozenec
А що, скелі Довбуша дуже далеко від Львовськох обл?))
Мабуть вони краще знають)
Була залучена величезна команда людей: спеціалісти з історії, фольклору, етнографії, багато костюмерів, які максимально відтворили саме тогочасний одяг, тогочасний побут. Гуцульщина часів Довбуша
Мабуть вони краще знають)
Ашотакоя• 10 сентября 2023
Ответ дляLoveYouOrNot
Я такого не знаю)
Тітка = цьоця, цьотка, тета.
Може щось місцеве на стрийщині.
Тітка = цьоця, цьотка, тета.
Може щось місцеве на стрийщині.
Вуйко - то мамин брат, а стрий- татовий. Відповідно їх дружини - вуйна і стрийна.
Слова ’дзядзьо’ теж не чула ніколи
yana borozenec• 10 сентября 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Мабуть вони краще знають)
Ну та
Ніяк не доїду.
Просто,зазвичай,гуцулів у фільмах важко зрозуміти,а тут наче гуцулкою народилася:)))
Краля-Галя• 11 сентября 2023
Ответ дляЛіплю вареники
Що таке пшінка, де вживають?
На Луганщині так називають пшоняну кашу