Кракадэ• 19 сентября 2023
Шахрайство. Може, комусь буде корисним.
Сьогодні мама ледь не потрапила у халепу. Одразу скажу: все добре, картки заблоковані, гроші не зникли...
Далі опис подій зі слів мами. Телефонує чоловік і повідомляє, що він працівник СБ банку і банком було зафіксовано дивну активність по картці (невдалі спроби зняти кошти в іншому регіоні Україні). Пропонує встановити якусь програму з Гугл Плей.
Мама в мене розумна жінка. Одразу не повелася. Сказала, що зателефонує в банк і проконсультується. Телефонує на короткий номер з офіційного сайту. Там, як завжди, робот каже, що перетелефонують протягом кількох хвилин. Дійсно, через хвилину - дзвінок: бла-бла, ви телефонували? Підтверджують, що це телефонували з банку. Зараз переключать на співробітника. Музика, потім у слухавці той же голос, що і телефонував... "Так, радимо встановити програму... Підвищення безпеки... Бла-бла".
Мама встановлює, заходить у застосунок, перевіряє карти... Але що насторожило маму: надпис на екрані, що йде трансляція... Перевірили все, включно з кредиткою і лімітом.
Вже коли завершили розмову, мама побачила другий "дзвіночок": пропущений ще один виклик, який мама одразу перевірила - то був банк...
Результат: купа нервів і бігонини, аби особисто зайти у відділення банку; запевнитися, що то шахраї, а програма - програма віддаленого доступу; заблокувати і отримати нову картку; змінити пароль банкінгу...
Шахрайство, так би мовити, без паролей і СМС...
Будьте уважні.
Гуру троллинга• 19 сентября 2023
Ответ длядожену і ощасливлю
Так это старый разводняк.неужели правда существуют люди которые верят в эту ахинею?🧐я сразу издеваюсь над ними,троллю их до белого каления довожу.
Эх( А у меня трубку сами бросают, не дают удовольствие получить(
Кракадэ
• 19 сентября 2023
Ответ длядожену і ощасливлю
А, ну добре, що ви така розумна... Бачте, пенсіонерка не слідкує за новинами шахрайства. Просто доволі уважна.
А ви - доводьте ))) Їм корисно.
дожену і ощасливлю• 19 сентября 2023
Ответ дляГуру троллинга
Они говорят вы знаете такого то?он хотел с вашей карты снять деньги,я говорю да,знаю это мой любовник я ему плачу альфонсу уж больно хорош в постели,гудит ещё бред по 20 мин им втираю они верят и нудно просят сказать цифры карты например ,я говорю 1234 5678 9000 ну и в таком духе..
Корсет_на_шурупах• 19 сентября 2023
Ответ дляГуру троллинга
Ну все, кто мне звонил, обычно осекались на первом вопросе. Называли банк, карты которого у меня нет.
И голосовое меню смешное у ´службы безопасности´ - всего один пункт)
А мне позвонили мошенники, когда мою машину увёз эвакуатор и я стояла в очереди на штраф-площадке, чтобы всё оплатить. Звонят тоже, ваша карта заблокирована. А я такая, как это было заблокирована, если я ещё не успела штраф оплатить, полчаса только, как эвакуатор машину забрал. Он такой, А? Шо?😂 Я сразу трубку бросила, в голове прояснилось, а то ж перенервничала, я ещё перед этим за эвакуатором по улице гналась😁
Гуру троллинга• 19 сентября 2023
Ответ дляКракадэ
А ви - доводьте ))) Їм корисно.
Просто они на это и рассчитывают. Напором запугать человека. И, видимо, подбирают контингент, с которым может и прокатить.
Просто научите родню никогда не реагировать на ’звонки из банка’. Состояние счета можно проверить в приложении, тамже и заблокировать карту.
Цвірінь• 19 сентября 2023
А в мене сьогодні смс і пропущений дзвінок з такого номера +380563764517, якась активність сьогодні. Я, правда, не передзвонювала. Пише м. Павлоград, Дніпропетровська обл.
Гуру троллинга• 19 сентября 2023
Ответ дляФайна пані
Авторко,то в чому проблема назвати банк?
Да, блин, ну нет же банка. Есть мошенники. Они Вам наугад любой назовут
Наталія-Ната• 19 сентября 2023
У меня вопрос, как можно в плей маркет/ эпл стор сделать мошенническое приложение. Там же должна быть лицензия, все права и тд..
Файна пані• 19 сентября 2023
Ответ дляГуру троллинга
Мені цікаво, який банк називали тоді, в чому проблема озвучить?
Кракадэ
• 19 сентября 2023
Ответ дляГуру троллинга
Та я вчу. Але не встигаю за новими схемами.
’Банки’, ’ДТП’, ’лікарні’, ’слідчий відділ’... О другій ночі мені свекруха вже телефонувала, бо, нібито, мій чоловік потрапив у ДТП... А ще мій брат (через всі ці: хррр, батьки почули саме чоловічий голос) ’збивав людину’. Тільки, чомусь, назвався моїм ім´ям (ага, в мене жіноче ім´я, у скороченому вигляді - аналогічне чоловічому)...
Все це - більше приводи для жартів у колі родини були. А тут - дістали.
Кракадэ
• 19 сентября 2023
Ответ дляНаталія-Ната
Це стандартні програми. В тому то і річ. Програми віддаленого доступу. Типу: ТімВьюєр.
Шахрайство - змусити людину встановити її і скористатися.
И_В_офигительных_штанах• 19 сентября 2023
Ответ дляНаталія-Ната
Насколько я знаю, одно из преимуществ Эппл то что в аппсторе как раз таки вот это все лицензия, права и т.д. хоть и не так много бесплатных приложений. Для андроида же куча бесплатных, и не так защищённых (вернее вообще почти никак)
Я_и_моя_собака• 19 сентября 2023
Ответ дляTuteVse.com.ua
Приват передзвонює з номера 056, всі інші шахраї
056 - код днеропетровска. Может любой из миллиона люднй позвонить
Все питаю зарання• 19 сентября 2023
Установите маме приложение определяющее номер телефона. Где люди пишут. Очень часто номера мошенников уже записаны spam
Кракадэ
• 19 сентября 2023
От мені стало цікаво: а чому тут так наполегливо просять назву банку? В мене є три гіпотези:
1. Облити лайном якийсь банк. Абсолютно безпідставно, бо мова не про банк, а про шахраїв.
2. Аби впевнитися, що, саме в цьому банку, конкретно у вас чи вашої родини немає рахунків. Типу: ’я в будиночку ’. Але я описала схему, яка може, за певних обставин, спрацювати у більшості банків України.
3. Ви працівники певних банків. Для вас порада: оцінить ризики і переваги розбиття одного дзвінка клієнта на дві сесії. З одного боку: клієнт не чує цього набридлого: ’ви у черзі під номером n’, а з іншого - у клієнта є впевненість, що буде спілкуватися саме з представником банку.
Кракадэ
• 19 сентября 2023
Ответ дляTuteVse.com.ua
Номери можна підробити. Особливо: код міста.
Додаю напруги• 19 сентября 2023
Ответ дляКракадэ
Я не прошу назву, бо знаю точно, що це не мій банк, а інші мене не цікавлять. В моно в разі чого я блокую карту за лічені секунди з телефону і так само швидко її відновлюю.
І до того, що тут пишуть ´банки не телефонують´ - не правда .
Чоловікові телефонувала СБ привату, бо їм видалось підозрілим, що він перевів аж 3000грн на якусь картку, з якою до того не взаємодіяв. В процесі діалогу він відповідав на всі питання, але не зміг згадати електронку, яку вказав при реєстрації (роки назад) і на питання скільки йому повних років відповів ´32, ой 33´.
Все картку заблокували і відновити можна було тільки в банку
Винник• 19 сентября 2023
а я сьогодні прочитала, що є якась прога, яка штучний інелект вчить голосом певної людини говорити.І далі схема-стандарт, коли мамі дзвонить син (і голос же його),а далі ’терміново привези гроші’і тд. Тепер перевіряти треба абсолютно усе(
Скокмоно - стокнуно• 19 сентября 2023
Ответ дляВинник
вот собаки, на новый уровень вышли. Такого еще не слышала
Кракадэ
• 19 сентября 2023
Ответ дляВинник
Діпфейк і не таке може. Там і відео можна зробити.
Як завжди: можна використовувати на користь людям (наприклад, побачити новий фільм із улюбленим актором, який вже помер, чи почути аудіокнигу, що озвучена голосами улюблених осіб, із збереженням всіх інтонацій і емоцій). А можна - як засіб шахрайства, обману і ще бо зна чого...
Девальвация• 19 сентября 2023
Моей маме тоже звонили. Первый раз испугалась. Но хорошо, что город маленький. И есть знакомая, которая работает в банке. То она им так и сказала: ’ Божечки, что же делать? Сейчас Наташе перезвоню, она мне поможет, я уже преклонного возраста, плохо все понимаю. Спасибо большое, что сообщили)))’
Відкушу все що стирчить• 20 сентября 2023
Ответ дляКракадэ
Саме так. Бо був ще один виклик, паралельний вже існуючій розмові. Саме від банку.
А Вы сообщили в Приват об этой схеме развода? Может они что-то серьезнее придумают, чем эти звонки
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Имитатор голоса - старая тема. Я впервые о нем узнала лет 10 назад, когда смотрела ментовский сериал ’Каменская’. Там в одной из серий как раз выманивали выкуп у родственников тем, что их жертва, голосом которой они разговаривали по телефону, просила вызволить ’из беды’.
Потом наши украинские мошенники, видимо, переняли этот опыт и повторили ту же мошенническую схему у нас - с моими соседями такое было, слава богу, не повелись, т.к. было одно несовпадение. И еще пару похожих историй читала в то время на Советчице
Скокмоно - стокнуно• 20 сентября 2023
Ответ дляВідкушу все що стирчить
нет, про саму систему знаю... но что бы звонили пострадавшим, голосом родственника - еще не слышала..
Кракадэ
• 20 сентября 2023
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Мама ходила у відділення банку. Там все розповіла.