Цікаве питання і глибоке! От так людина, яка пізнала якесь благо, наприклад, пізнала віру, відчула Бога, вона спішить ділитися з усіма своїм щастям і навернути до Бога ближніх. Ентузіазм новоначальних. Мені здається це все одно йде десь звідти, де наша гординя, бач, який я молодець.
Або це йде десь від стадності людини, ми маємо бути в спільноті і причому в спільноті однодумців, коли поруч розділяють твої вподобання, стає якось легше, помічали? От наприклад я палю, подружка - ні, коли я навернути подружку до цигарок, ми стали палити разом і стало комфортно на душі. Це було в далекій молодості, 30 років тому, але було.
Тщеславіє російською, внутрішнє відчуття зверхності, я на тебе впливаю, я впливовий, я можу, і знов - я молодець-)))