Бараболька• 05 октября 2023
Хто в Польщі - яке реальне відношення поляків зараз?
Питання не про виплати чи інші фінанси, а саме про побут. Читаю в новинах та й тут на порадниці, що поляки "ненавидят" нас і все таке. Чи це правда?
Чому питаю - запропонували гарну роботу в Варшаві, але є сумніви саме через те, які будуть відносини з місцевими.
Svetljachok• 05 октября 2023
Ответ дляoksi-71
мы не взвыли, все рядом. Большой город в 20 минут езды. В нашем городке все есть, это же не деревня).
У меня точка занимается еще с Украины худ. гимнастикой. Кроме Варшавы ехать не куда было. Бросить было жалко потраченных лет, да и она хотела. Тренировки каждый день. В большой город не наездишься ((
У сына тоже футбол, бассейн и скоро колледж наверно, тоже в маленьком городе сложней.
Ответ дляSvetljachok
Понимаю, тоже бы выбирала для детей. Дочка занималась настольным теннисом, то и в нашем городе были занятия. Сейчас уже играет в польской лиге.
Но с медициной вам бы советовала, искать врача через сайт в близлежащих городках. Доехать не проблема и прием бесплатный.
kristi_ana• 05 октября 2023
Ответ дляЗапароленое одеяло
Дочка куми в Пілі, все добре. Живе з поляком, має дочку від першого шлюбу, працює. Відношення добре в нього до неї і до дитини, на роботі та в школі теж.
Я жила в Пиле в 2010, работала в польской компании, ну что вам сказать... Таких двуличных людей я больше нигде не встречала, они в глаза будут улыбаться, а за спиной плести интриги. К тому же это маленький городок, там все у всех как на ладони.
Everything is possible• 05 октября 2023
Скажу так. Я тут 8 лет. Всегда были поляки, которые думают, что у них все плохо из-за нас. Но в основном поляки хорошо к нам относятся. Но есть одно но. Для этого нужно учить язык, вести себя воспитано. Как минимум говорить здравствуйте, до свиданья и спасибо на кассе. После войны, к сожалению, очень много людей которые абсолютно не собираются учить даже банально dzień dobry i dziękuję, а тупо говорят по украинскому. И считают, что поляки обязаны их понимать. К тому же когда кассир говорит проше, то вместо спасибо стоят с лицом кирпичом. Я поднимала эту тему в группе в Фейсбук. Многие написали что их вынудила война тут приехать и они не должны учить язык.
Плюс в Польше тоже есть пропаганда в телевизоре что якобы на украинцев выдано столько то или последнее эта фигня с зерном.
Поэтому я заметила, что около года как больше поляков стали недовольны нами. Но я лично не переживаю по этому поводу. Просто часто бывает действительно стыдно за наших.
personality• 05 октября 2023
Ответ дляKika-6655
А зачем полякам ездить во Львов? Нет, я правда не понимаю. Обычно наоборот к полякам все едут. Родственники? Или что?
Зараз не багато, але до війни- бізнес, родичі, медичний або алко туризм. У поляків 1 сеанс масажу коштує 80-100 злотих, в трускавці за 100 злотих їх тиждень жмякають. Про пломби і косметичні операції і процедури можна не говорити. А також не забуваємо, що у поляків дуже багато рагулів, як думаєте для кого було 100500 магазинів дешманського хутра на проспекті Свободи ? Явно не для львів’ян 😂
Ответ дляoksi-71
За 5 лет учебы дочки, ни разу не носили цветы, как и все. На день учителя дети сбрасывались по 5 злотых на подарочный набор. Поборов не было. На выпускной только сбрасывались на подарок учителю, но тоже не обязаловка.
ну от школа 107 варшава. за 3 міс навчання здала пропорційно 150 злотих)) це на все, і на подарунки і на екскурсіі. тобто 500 на рік
ну і букети з цукерками то взагалі
Ответ для1oksana1
ну і букети з цукерками то взагалі
мы не сдавали на экскурсии, кино, батуты или каток, просто дети сами платили. В начале каждого года директор присылал письмо, что кто сколько может сдать единоразово на грамоты и поощрения детям, в основном сдавали по 50 зл в год. Это в лицее, в гимназии ничего не сдавали. Учебники до 9 класса (дочка попала еще по старой системе) выдавали, это решение города. В лицее покупали сами.
Ответ дляpersonality
Хм, я и не знала.
Щаслива 832• 05 октября 2023
Змінилося відношення.
Останній рік.
Ми тут з весни 2021.
Є деякі адекватно відносяться і досі.
А деякі вже відкрито виказують своє невдоволення, навіть дітям українцям на дит.майданчіку, що понаїхали.
Є такі що тільки чують , що не поляки, то матом криють в спину, навіть якщо просто йдуть люди по телефону балакають тощо...
Багато звільняються наші дівчата з Бедронки, Лідла, бо не витримують образ..
Були випадки що кидалися битися ..
Подруга купила квартиру, так стара полька стільки гадостей зробила, і притихла тільки після заяви в поліцію..
Зараз всього і не згадаю...
Але вже іноді так прикро стає , коли щось почую подібне, то хочеться їхати вже до дому, тільки наявність дітей стримує..
Як війна закінчиться, якнайшвидше поїдемо
Останній рік.
Ми тут з весни 2021.
Є деякі адекватно відносяться і досі.
Були випадки що кидалися битися ..
Зараз всього і не згадаю...
Я живу в Польщі в малому містечку рік. Відношення панства тут було з самого початку нормальне. Ні мої двоє дітей, ні я не почула злого слова ні разу. З першого дня вчу польську, люди в магазинчиках поряд вже питались у мене звідки я, співчували ситуації, сусіди добрі порядні люди. Вчителі завжди підтримували. В цьому році сказали, що гроші класові можна нам в принципі не платити, але рада батьків питає, чи ми маємо змогу то все зробити, ми платимо. В школі діти підтримують (5 та 7 класи), особливого відно шення немає, що прям носяться, але поляки не булять. Булять наші! Організуються в групки дітей, принижують, сміються… Польскі вчителя (дуже їм дякую) борються з цим… Ось таке життя в нас. Ми з Нової Каховки, жили в Бучі.
Люсильда.ua• 05 октября 2023
Ответ дляВітерець
То ви ще з естонцями, наприклад, не спілкувались)))) вони не завжди відповідають на ’добрий день’ ) про ’компанійські’ мова навіть не йде ) Але мені норм такий підхід, Іспанію для роботи навіть не розглядаю
Якщо Вам норм... то чого Ви чужих людей питаєте? Їдьте та працюйте. Хай Вам пощастить!
Svetljachok• 06 октября 2023
Ответ дляВітерець
А в чому це проявляється? Чи є проблеми в школі?
Смотря какой возраст. Я заметила, что малыши проще конечно. Старшие много слышат от родителей и приносят это домой.
Мой сын 11 лет поехал с поляками в летний футбольный лагерь. Телефон тренер у всех забрал. В общем не буду пугать, но в лагерь он сказал больше ни ногой. Это при том, что он очень сильный и занимался боксом. Это его спасло. Если бы был хлюпик, авторитет бы не заработал и просто забили бы.
А девочки 7-8 лет все блокнотиками с блестками обложились и куколками и всем все равно от куда ты.
Поэтому про школу тут не понятно. Как повезет.
Анжелика93@• 06 октября 2023
Ответ дляSandr1n
А вдома у Вас усі адекватні, ніхто ніколи не облаяв? На щастя за півтора року мені не траплялися в Польщі хами чи україноненависники, у школі, поліклініці, магазинах, установах - привітні ввічливі люди, при тому, що я мову так і не вивчила. Можливо, якби працювала на важкому підпрємстві, як тут вище пишуть, то може шось би і почула від колег, але то не від хорошого життся люди такі.
Ви впевненні що так як у вас то має бути і в інших? Я написала як було, у нас на роботі була жінка, яка при мені кричала що перерізала б усіх Українців, і як вона їх ненавидить. Були і хороші люди, наприклад наш начальник який ніколи не пройде щоб не привітатися і не спитати як наші справи! Не думайте що всім так пощастило як вам
Ответ дляSvetljachok
((( в мене якраз хлопець 6 клас
Анжелика93@• 06 октября 2023
Ответ дляБараболька
Але більшість нормальна?
Так, всі вічливі! Наш начальник завжди вітався, питав як наші справи! Я вже писала, як у нас на роботі була особа, яка кричала як вона не любить нас, і готова всіх перерізати, ми були всі щасливі коли її звільнили. У нас також є люди не зовсім приємні, але треба дивитись правді в очі, відношення те що було на початку війни і зараз дуже відрізняється. Налоги в них ростуть, робочих місць менше, нам ще і виплати
В Польше скоро выборы. Заметно, что перед выборами нагнетается ситуация. Украинцы своим поведением провоцируют поляков. Если человек адекватный, то к нему и отношение будет нормальное. Работаю в такси, вижу много поляков. Единицы, в основном маргиналы, ведут себя агрессивно. Но и в Украине естъ быдло.
ТашаНаташа• 06 октября 2023
Ответ дляВітерець
Ось школа турбує більше за все
Меня тоже. Не знаю как действовать дальше(
Ответ дляSvetljachok
Школу обслуживает какой то кейтеринг. Около 23 злотых день только второе берём. 20 дней и выходит 400 с копейками. Мону квитанцию показать)
Ого.
Дорого у Вас. У нас полноценный обед за эти деньги(1ое, 2ое, компот и фрукты иногда дают), но ребёнок в этом году отказался есть в школе(домой приходит)
Когда-то с одной мамочкой тоже обсуждали питание в школах(тоже около 20ки в день выходило у них), но там ещё и завтрак был.