Калинові вуста• 18 октября 2023
Как-то гадко на душе. Дальние родственники купили машину
Есть дальние родственники. Молодая семья с маленьким ребенком.Убегали год назад с оккупации, когда ребенку и месяца не было.
Все их жалели, слали им посылки, передавали вещи через меня.
Они сами просили денег занять на аренду, на памперсы, с работой помочь буквально пару месяцев назад.
А сейчас узнала случайно, что купили машину. Не в рассрочку. Пусть не новую, но все же.
Какое-то чувство гадкое на душе, как будто меня обманули. Сумма для моей семьи немыслимая. Собрать ее даже за 10 лет мы бы не смогли, про год вообще молчу.
Как так?
Роздратована шкіра• 18 октября 2023
Ответ дляМлинець Мій
До речі так! Якось переселенці легше розстаються з речами. Віддав і слава Богу, а там хоч поли помиють тими речами
Я не переселенець. Просто не люблю копити хлам. Тож непотрібні речі не зберігаю в домі. Просто викинути речі своїх дітей у смітник я не можу морально. Продавати їх не маю часу та бажання. Тому віднесу їх в спеціально відведене місце і хай там комусь згодяться.
Калинові вуста
• 18 октября 2023
Ответ дляМлинець Мій
Зараз я вам розкажу з позиції падлюки переселенця.
Житло. Нам дали хату в селі. Да, безкоштовно. Але! Ми вигрібли все сміття, вибілили хату вивели мишей, вивели грибок, ділянка на 25 соток викошена. В рахунок вдячності поставили пральну машину і побудували сарай з профілю.
Хазяю все одно за гроші хату в селі без зручностей не здати, а будинок чистий і доглянутий.
2. Нам місцеві чого тільки не несли. Я замахалась казати, нам не треба яйця, млєко мішки одягу для дитини. Але таке враження що то їм треба для душі щось дати. Ну таке. Швидко відпустило
3. Впо. Так з чистою совістю їх отримую бо я з зони бойових дій, бо все майно залишилось вдома. Від квартири, до трусів.
4. Я працюю. На 2 роботах, і чоловік працює. І город ще. І ви уявляєте ми заробляємо гроші і щось накопичуємо.
Бо поки у вас ( слава Богу) є де спати, ми не знаємо де завтра будемо ночувати
І так, авто, в умовах війни теж перша необхідність.
Якось так.
Я тоже выезжала в село. Никто ничего не предлагал. Я и не просила.
Калинові вуста
• 18 октября 2023
Ответ дляСусідка знизу
Авторе, а ви не показуйте їм свою заздрість. Підіть привітати їх і заодно дізнаєтесь, звідки тачка
Они в другом городе живут
забиякина• 18 октября 2023
Не смогли выехать из Бучи в феврале 22 года, так как не было машины. Пережили и голод и холод и много всего страшного с 3 летним ребенком. Экономили потом на всем и занимали, и гуманитарку брали, но купили машину, чтобы, если что опять - сели и поехали. наличие машины просто жизненно необходимо для семьи, особенно с маленьким ребенком
Калинові вуста
• 18 октября 2023
Ответ дляЛіньки гуглить
Аналогично. И машину купили, ещё и участок собираемся купить. Автор, вы не наша родственница? Хотя...мы ни у кого не одалживали и памперсы не надо
Думаю, что нет.
Бритоножка• 18 октября 2023
Ответ дляSmusish
От який смысл позичати гроші, якщо у вас вони є? Вікна ж міняти потрібно, чи ви у батьків позичили на вічне віддавання?.
Ні, віддали борг з наступної компенсації. Логіка проста: накопичення- це або на конкретну мету або нз. Умовно ми запасаємо 100 горіхів кожен місяць. А отримуємо ну най буде 200 горіхів. Горіхи на депозиті частково. Є договір, що в горіхове сховище ми не ліземо, тільки у крайніх випадках. Терміново поміняти вікна, бо довелося, можна помінявши горіхи і тоді накопичення стануть менше. А можна позичити, що ми і зробили. Запас залишається цілим, наступного місяця ми так само відкладаємо, але борг віддаємо за рахунок зменшення поточних витрат. Ця стратегія працює для нашої сімʼї. Заначка- це те, що ми будемо витрачати в останню чергу, бо витратити її легко та просто, дурне діло не хитре.
Роздратована шкіра• 18 октября 2023
Ответ дляSmusish
Ну очевидно ж для чого, для того, щоб не влазити в заначку. Таке собі безкоштовне тимчасове користування. Банк бере за це процент, а знайомі чи батьки не беруть
Але в них ті гроші і так не працюють, тож якщо якись місяць поживуть в інших руках, то нікому від цього шкоди не буде
Роздратована шкіра• 18 октября 2023
Ответ дляМольфарочка
Ну и молодцы. Таким приятно помогать раз у них все к лучшему идет. Гораздо хуже когда помощь идет как вода в песок. Без толку.
Кстати, дельно подмечено. Это ж не алкашу на бутылку занимать
Млинець Мій• 18 октября 2023
Ответ дляКалинові вуста
Я от не можу зрозуміти ваш підхід? Допомогати потрібно тільки сірим та убогим?
Бєжєнец не може, не має право! По якимось параметрам вас перевищити?
Чеширская кошечка• 18 октября 2023
Ответ дляМлинець Мій
Якось так.
Ви теж бігали по всій окрузі і клянчили, причитаючи, як родичі автора? Тоді до чого тут Ваша історія? Чи Ви навмисно ’путаєте педалі’?
Инфотуфелька• 18 октября 2023
Ответ дляКалинові вуста
Неужели Таня
Млинець Мій• 18 октября 2023
Опять же, з історії бєженців
Нам не можна ходити в кіно, на екскурсії, не дай Боже в кафе! Не дай Боже хто губи зробив або брови нататуював - проклянуть!
А якщо в спортзал ще запишешся - хана!
Чеширская кошечка• 18 октября 2023
Ответ дляМлинець Мій
Опять же, з історії бєженців
А якщо в спортзал ще запишешся - хана!
ні не так, можна, якщо не за чужий рахунок. А не ’дайте/подайте’ зранку, а ввечері - ’іго-го’ робити на лиці вагіну
Знаю бакси• 18 октября 2023
Ответ дляРоздратована шкіра
Так а 100 грн отдали или нет?
Автор уходит от ответа
Инфотуфелька• 18 октября 2023
Ответ дляЧеширская кошечка
А с чего вы взяли что те клянчили?
Я такая - жду трамвая• 18 октября 2023
Ответ дляЧеширская кошечка
Я не прочитала про чужий рахунок від автора. Було , що позичили, просили за роботу і взнати за допомогу біженцям, а саме памперси. Я не бачу нічого поганого в тому, щоб отримувати виплати, брати гуманітарну допомогу, навіть якщо в тебе є якийсь запас грошей. Люди втратили все, то чому не скористатись тим, на що маєш право?
Инфотуфелька• 18 октября 2023
Ответ дляЗнаю бакси
Автор уходит от ответа
Та понятно что отдали.
Млинець Мій• 18 октября 2023
Ответ дляЧеширская кошечка
Я так розумію, гроші вони позичали, тобто віддавали
То що питали про памперси. Ну... Зараз дійсно халявних памперсів тільки руку протягни.
Щодо ’ нема грошів’
Простий приклад.
Ми багато працюємо , але щоб розгрузити мізки 1-2 рази в місяць їдемо кудись в радіусі 100-200 км погуляти.
Весь розхід бензин і поїсти.
а родичка питає - а що ми купуємо на Алі експрес.
Я без задньої думки - у нас нема грошей на Алі експрес.
От тут родичку порвало.
Що ви брешете! Я за все життя скільки не подорожувала , Я за все життя 2 рази в ресторані була!
А ви , за рік тут все об´їздили!
І як пояснити людині що в нас нема грошей на Алі експрес, але є гроші заправити машину і кудись поїхати?
Щодо ’ нема грошів’
Простий приклад.
Весь розхід бензин і поїсти.
От тут родичку порвало.
А ви , за рік тут все об´їздили!
Калинові вуста
• 18 октября 2023
Ответ дляБезсовісна кума
Может, не все так прозрачно. Может, не купили, может там машина продается посредством передачи ключей , без переоформления, поэтому заплатили меньше рыночной, может, на других условиях получили эту машину.
Сказали, что купили с переоформлением даже.
Калинові вуста
• 18 октября 2023
Ответ дляЖертва интернета
ну так подвезут вас на новой машине, если понадобится. это дороже 100 грн. стоит ))) порадуйтесь за них .
Мы в разных городах живём
Я такая - жду трамвая• 18 октября 2023
Ответ дляКалинові вуста
Ну давайте, вже кажіть яку машину купили. Чи вартість.
Ответ дляРоздратована шкіра
Я чесно не розумію вашої думки. Навіщо йти в банк та переплачувати.якщо у вас є заначка. Навіщо позичати а батьків якщо у вас є значка і прийдеться,віддавати всерівно ж ті гроші. Це якийсь фенщуй, робити все на позичине, щоб своє не убувало?
Калинові вуста
• 18 октября 2023
Ответ дляРадикальная
Может на стримах в тик-токе заработали, криптовалюта, обнал
Это вполне могла быть разовая сделка с хорошей оплатой и не совсем законная. О таком родственникам особо не рассказывают
Там такие дети ещё. Какая там крипта
Роздратована шкіра• 18 октября 2023
Ответ дляSmusish
Бо заначка то, до прикладу, на машину. Підгузники це машина? Ні. Вікна це машина? Теж ні.
Млинець Мій• 18 октября 2023
Ответ дляЧеширская кошечка
Знову ж таки. Що таке за чужий рахунок?
Тобто автор перерахувала своїх 5000, а їй не повернули, зате купили машинуя вас вірно зрозуміла?
Бо позичити та вернути 100 грн, і спитати щодо вакансій по роботі то не жити за чужий рахунок
Знаю бакси• 18 октября 2023
Ответ дляSmusish
Відкладені долари то не гроші
Ответ дляРоздратована шкіра
Що змінює те , що ви берете з заначки отримаєте зп і кладеться назад в заначку? Вам ті вікна чи підгузки всерівно необхідні! Вам прийдеться на них витрачати. Позичити самій в себе набагато простіше ніж ходити по знайомим та клянчити.
Роздратована шкіра• 18 октября 2023
Ответ дляSmusish
Ну як це що? Зайдіть в онлайн-вкладку банку, поміняйте 500 доларів/євро на гривні, а потім знов на долари через місяць в день зарплати. І побачите різницю наочно