НЛОша• 01 ноября 2023

Чому батьки або репетитори чахнуть над уроками?

Тема «поділитися думками». В мене колектив, де майже всі, в кого діти в школі, занепокоєні уроками, і це з молодшої школи і до випуску. Дівчата-колеги або самі в уроках, або репетиторів наймають, і це починаючи з молодшої школи… У когось навіть в приватних школах дітки, і також репетитори. Часто завдання розв’язуємо всім колективом. Ось думаю, в чому річ? Впевнена, що не всі ж прям діти слабенькі. Може це програма якась переобтяжена не знаннями, а обсягом домашок? Чи дітей в класах багато, і вчитель не встигає всім пояснити. Чи це вже пішло все на самооосвіту? Згадую свої шкільні роки, то якось дорослі мінімум були взагалі залучені в уроки. Та й репетитори з’являлися в старших класах, в кого були фінанси, і в основному з предметів для вступу в вуз. А зараз в основному батьки залучені в уроки. Як думаєте, чому так? Чи це в нас в Україні так? Чи і закордоном теж багато задають та діти не знають, як робити? Поділіться думками. п.с.Тему пишу під враженням, бо колезі допомагала твір з літератури писати для школи, бо те, що її дитина сама написала, не зарахували, сказали, переписати.
Аристократка-тунеядка• 01 ноября 2023
До срача 1,2,3

Ондатрова шуба• 01 ноября 2023
Українська програма перенасичені дурницями , які нікому не потрібні.
So_so• 01 ноября 2023
Поэтому мой второй ребенок пойдет в нуш).
Старшая училась в лицее, мат класс, нагрузка. В 10-11кл в Оптиме, это ж красота.
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Не знаю хто і як у вас. Поняття не маю що задають. Роблять самі дз
Матраскин Брат• 01 ноября 2023
Тому що ковід, війна, онлайн і діти навчені вчитися.
Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Дебильная программа. Нет системы. Из некоторых предметов надергали кусков для поверхностного изучения в младшей школе. В старшей к этим темам уже не возвращается. Углеводный обмен в организме через пример печки с дровами в учебнике биологии просто шокировал.
Нет времени еа повторение и закрепление тем. Если ребенок пропустил пару уроков, по точным наукам у него может быть не просто пробел, а провал.
Уроки заменять некому. Если учитель забооел, потом догоняют программу галопом по Европам.
Продолжать можно до бесконечности.
Цветов Мне срочно• 01 ноября 2023
Не знаю,але у мене двоє дітей і вчаться не однаково. Старший робить сам уроки,без нагадувань,оцінки від 6 до 12. А у доньки дисграфія і потребує допомоги з уроками. Хоч я і не вирішую за неї. Просто потребує додаткового пояснення.

Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Ответ дляSo_so
Нашли супер-программу. ))) Еще тупее и бессмысленнее, чем были старые. Много заданий расчитано на выполнение с родителями.
Цветов Мне срочно• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Взагалі не згодна. Точно не гірше старої,а в деяких моментах краще.
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Продолжать можно до бесконечности.
А что за учебник такой? У Задорожного и Остапченко нет такого
СМСница• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Продолжать можно до бесконечности.
Вот очень важный момент, что действительно нет времени на закрепление материала. В мое время над каждым правилом пару уроков работали, часто возвращались.
А сейчас: новая тема- урок-самостоятельная. Все, побежали дальше. Нет работы над ошибками. У нас после каждой контрольной был детальный разбор всех заданий, потом ты должен был свое все переделать , если с ошибками. А сейчас колонка двоек и погнали дальше. Пофиг, что материал не усвоен совершенно.
успокойте_Меня• 01 ноября 2023
Обычная программа. Просто дело в родителях. У меня двое детей, старший уже закончил школу, младший в четвертом классе. До третьего класса и со старшим, и с младшим я контролировала выполнение домашнего задания, после третьего они оба начали делать уроки самостоятельно по собственной инициативе. Старший уроки обычно делал не больше часа даже в 11м классе. Репетитор был у старшего по английскому.
автор НЛОша • 01 ноября 2023
Ответ дляАристократка-тунеядка
До срача 1,2,3
Чому ви так. Ось показує колега завдання від вчителя. Я знаходжу помилки у формулюванні питання. А дитині слід відповідати. Та ще й бали знизять. Але ж це об‘єктивно нечесно. Якщо завдання некоректне. І таких випадків багато. Іноді є задачі, які ми, люди, з вищими освітами, не можемо розв’язати. Шукаємо в Інтернеті. Як на мене, це дивно. Чому дитина, як не знає, не має права прийти до школи і чесно сказати вчителю, що не знаю. А вчитель тоді пояснити… Мені дивно.
Укр_жіночка• 01 ноября 2023
Репетиторы не чахнут, а зарабатывают. Чего им чахнуть?
автор НЛОша • 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
Колегам діти пишуть або дзвонять. Певно, сідають за уроки самі. Та не виходить. І це йдеться про різних дітей, різний вік. Тобто, що всі учні - слабкі, явно, не підходить. Ось це мене дивує.
бЭйбА• 01 ноября 2023
Діти реально заслабкі. Через тупі короткі відосики вони не вміють сприймати масиви інформації, не розвинене мовлення, уява та памʼять у дошкільному віці. Тому погано засвоюють в школі і потім навіть репетитори не можуть навчити дітей.
Програма нормальна, сучасна НУШ нічим не відрізняється від попередньої програми. В мене діти з різницею 11 років тому маю можливість порівняти програму. А ще в мене є мої радянські зошити за 1-3 клас. Програма така сама +/-
муха в кедах• 01 ноября 2023
Это в Украине только такая хрень
Марс атакует• 01 ноября 2023
Это у вас такой коллектив. Я никогда ничего за детей не делала и в круге общения как-то и нет такого
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
У якому класі дитина в НУШ?

автор НЛОша • 01 ноября 2023
Ответ дляСМСница
Я досі пам’ятаю математику зі школи, яка була вчителька в мене добросовісна. Так і тема нова, все чітко, спершу правила, пояснення від вчителя, багато прикладів, багато на закріплення і потім самостійна. Чи зараз вже зовсім скоротили ці пояснення? А завдання лишили? Бо мені підозріло, що прям різні діти з різних шкіл потребують допомоги… ну не всі ж діти ледачі. Може щось не так у системі, чи кількості годин для пояснень. Але це мої думки. Бо стикалася з багатьма проханнями з різних предметів. Тому дуже дивуюся.
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
Переважна більшість слабкі. А після останніх 3 років рівень став ще нижче. В мене мама викладач коледжу, каже що зараз такі слабкі діти вступають, що раніше такі до них навіть не подавали документи на вступ, це був рівень зовсім слабенької бурси, тобто ПТУ
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
У якому класі дитина в НУШ?
Молодша в 4 класі. Старший 4 курс університету
автор НЛОша • 01 ноября 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Вибачте, чахнуть батьки та їхні колеги:-) а іноді ці «каверзні» завдання навіть затягують… але це жесть. Бо виконувати ж повинна дитина, а не батьки.
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
В мене була вчитель математики, яка потім викладала у мого сина та похресника чоловіка. Син після навчання у неї вступив на бюджет ІТ спеціальності. Похресник чоловіка мав низький бал, погано написав ЗНО. різниця у дітей 3 роки. Але похресник виріс в гаджетах, переважно на компʼютерних іграх
Нетутешня• 01 ноября 2023
Ответ дляОндатрова шуба
И не говорите ! Учить , что Земля - шар ... а 2х2=4 ... додумался же кто-то ...
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
Ось вам простий приклад. Щоб гарно засвоювати матеріал з 5 класу в 4 класі дитина повинна мати техніку читання не менше 80 слів/хв. У доньки в класі є діти, які навіть 50 слів в хв не читають. Є хлопчик 38 сл/хв. Зрозумійте, вони не можуть розвʼязати задачу по математиці не через те, що не вміють рахувати, а через те, що не можуть швидко прочитати та головне запамʼятати умову задачі, не можуть це утримувати в голові. Те саме з читанням. Треба прочитати, на приклад, 5 сторінок, а дитина на другій сторінці вже фізично стомлена. Як вона засвоїть матеріал? Я лікар, в нас на старших курсах бувало по 100 сторінок з дня на день завдавали. І не просто прочитати, а вивчити, знати. Якби я так в школі навчалась як сучасні діти, я б і 30 сторінок не вивчила
маринель-наумка• 01 ноября 2023
Не знаю, що у вас там за проблеми і які діти, але мій син 4 клас завдання робить сам, іноді українську мову разом робимо, старший тскож робив - зараз студент 2 курсу ..
Люблю_смаколики• 01 ноября 2023
2 класс интеллект, пока сложного ничего нет. Вот рабочая тетрадь, д/з. Дочка сама делает. Я отмечаю верно или нет (часть решения в черновике). Куда тут репетитор.
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Продолжать можно до бесконечности.
30 років тому було приблизно так же. В нас заміни були бібліотекар, вчитель труда та вихователь групи подовженого дня. Просто сиділи з нами, щоб голови один одному не порозкидали. Потім галопом наздоганяли.
Програма відносно нормальна, але підручники трохи підгулявші. Наприклад минулого року по математиці визначення діаметру було, а визначення радіуса - ні (чи навпаки). Але задачі на діаметр та радіус були. Тобто якщо був у школі та слухав вчителя - знаєш. А якщо самостійно треба повторити чи вивчити - зуськи
ШобВам_КакНам• 01 ноября 2023
Син сам робить завдання. Але з моменту дистанційного навчання, так, частина завдань лягає на плечі батьків нажаль. Син і зараз на дистанційному,тому що живемо в місті де не можна виходити до школи