НЛОша• 01 ноября 2023
Чому батьки або репетитори чахнуть над уроками?
Тема «поділитися думками». В мене колектив, де майже всі, в кого діти в школі, занепокоєні уроками, і це з молодшої школи і до випуску. Дівчата-колеги або самі в уроках, або репетиторів наймають, і це починаючи з молодшої школи… У когось навіть в приватних школах дітки, і також репетитори. Часто завдання розв’язуємо всім колективом. Ось думаю, в чому річ? Впевнена, що не всі ж прям діти слабенькі. Може це програма якась переобтяжена не знаннями, а обсягом домашок? Чи дітей в класах багато, і вчитель не встигає всім пояснити. Чи це вже пішло все на самооосвіту? Згадую свої шкільні роки, то якось дорослі мінімум були взагалі залучені в уроки. Та й репетитори з’являлися в старших класах, в кого були фінанси, і в основному з предметів для вступу в вуз. А зараз в основному батьки залучені в уроки. Як думаєте, чому так? Чи це в нас в Україні так? Чи і закордоном теж багато задають та діти не знають, як робити? Поділіться думками. п.с.Тему пишу під враженням, бо колезі допомагала твір з літератури писати для школи, бо те, що її дитина сама написала, не зарахували, сказали, переписати.
Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
А что за учебник такой? У Задорожного и Остапченко нет такого
Кажется, Соболь. У нас выдавали, что было (получила школа). Один год мог быть один, автор, пару лет другой.
НЛОша
• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
В мене була вчитель математики, яка потім викладала у мого сина та похресника чоловіка. Син після навчання у неї вступив на бюджет ІТ спеціальності. Похресник чоловіка мав низький бал, погано написав ЗНО. різниця у дітей 3 роки. Але похресник виріс в гаджетах, переважно на компʼютерних іграх
Пощастило з вчителем. Я свою і досі згадую приємним словом.
Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
Вибачте, чахнуть батьки та їхні колеги:-) а іноді ці «каверзні» завдання навіть затягують… але це жесть. Бо виконувати ж повинна дитина, а не батьки.
НУШ расчитан на совместную работу родителей и детей.
Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
Ось вам простий приклад. Щоб гарно засвоювати матеріал з 5 класу в 4 класі дитина повинна мати техніку читання не менше 80 слів/хв. У доньки в класі є діти, які навіть 50 слів в хв не читають. Є хлопчик 38 сл/хв. Зрозумійте, вони не можуть розвʼязати задачу по математиці не через те, що не вміють рахувати, а через те, що не можуть швидко прочитати та головне запамʼятати умову задачі, не можуть це утримувати в голові. Те саме з читанням. Треба прочитати, на приклад, 5 сторінок, а дитина на другій сторінці вже фізично стомлена. Як вона засвоїть матеріал? Я лікар, в нас на старших курсах бувало по 100 сторінок з дня на день завдавали. І не просто прочитати, а вивчити, знати. Якби я так в школі навчалась як сучасні діти, я б і 30 сторінок не вивчила
Это сейчас такие нормы чтения? У младшего ребенка к концу первого класса норма была 80 слов в минуту. С проверкой понииаеия текста. Основная масса читала 75-85 слов, потом перессказывали прочитанное за минуту или отвечали на вопросы. Были дети со скоростью чтения 100-120 слов. Повторюсь - это конец 1 класса. Еще до НУШ.
НЛОша
• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Я не знаю, чи то НУШ. З якоїсь математичної програми завдання мені прилітали. Також були гуманітарні науки. Не думаю, що то якась спец-програма. Завдання дані дуже об‘ємні. Вражає саме обсяг. І так з багатьох предметів. Ну і бувають правила і пояснення прості, а самі завдання складні. Тому й розв’язуємо в колективі. Ну це не кожний день. А часто. В декого з колег в дітей репетитори для домашки. Саме це і дивує. І це наче і школи нормальні, та й діти нормальні.
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Показано реакції окиснення органіки. А що не так? Чи дитині давати купу формул? Ще є фільм ’Клітина -місто’, допоміжні матеріали з прикладами нетиповами. Що саме викликало у вас аж такий подив?
Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
При чем тут формулы?
А как раньше объясняли без печки и дров? При чем их впихнули в качестве примера в несколько тем.
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
При чем тут формулы?
Я так розумію, ви в курсі сутності обмінних процесів. Тоді чим відрізняється реакція горіння від розщеплення органіки (вхідний -вихідний продукт)? Якщо ваша дитина настільки високого рівня підготовки, що здатна довести свою думку, то це супер. Але маю сумніви, що була в олімпіадах чи хтось ще оцінив.
А раніше -це коли? І ви і курсі, що програми хімії на півроку пізніше пояснює теми з біології , а бубочкам не можна давати наперед матеріал, щоб не перенавантажити. Який прикоад ви навести зможете? Цикл Кребса легкий і чи потрібний.
Я не бачила того підручника, але збірники підготовки до ЗНО цього автора суперові.
Не прохожу мимо• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
Вас в такие дебри занесло...
Главное написать умными фразами
genteestupida• 01 ноября 2023
Школа на сейчас это или родители или репетиторы , подготовка к НМТ репетиторы , смысла в школе содержать такую ораву бесполезных учителей не вижу 🤷♀️пора переформатировать этот непотреб .
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Вас в такие дебри занесло...
Главное написать умными фразами
Звичайні фрази. Ви не біохімік і точно не маєте хімічної освіти. Якщо дитину в 9 чи 10 класі дивує порівняння з пічкою, то справа не в ’освітніх втратах’. ДЗ за підручником точно з репетитором. Я подивилася, там цікаві завдання, але не на ваш рівень розуміння. Дарма вчитель йде за тим підручником в класі слабких. А репетитори молодці, якщо беруть тільки гроші, бо результату нема , поки думати не почнуть. Ваше ниття за совдепією не поверне ’а раньше как’. Удачі
МинерАлочка• 01 ноября 2023
Ответ дляelegante
А чи потрібно усім НМТ? У Німеччині, Чехії %людей з вищою освітою відрізняється. В інших країнах може інша ситуація, але ще не бачила дописів, що прям масово у вузи
Тро Нью-Йорку• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
Можна не здавати, але вибір у дитини значно зменшується.
Тро Нью-Йорку• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
Молодша в 4 класі. Старший 4 курс університету
Я не знаю, що у вашої дитини за програма у 4 класі.
Але я зараз дуже не задоволена Нуш. Просто відкрийте і порівняйте з Ростком. Чи останні книжки з дпа за 2020 рік.
Нинішні 4-класники навіть половини того не зможуть зробити, навіть сильні.
Ондатрова шуба• 01 ноября 2023
Ответ дляНетутешня
И не говорите ! Учить , что Земля - шар ... а 2х2=4 ... додумался же кто-то ...
Ви явно не в курсі шкільної програми
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляОндатрова шуба
Українська програма перенасичені дурницями , які нікому не потрібні.
Наведіть, будь ласка, приклад
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляНе прохожу мимо
Ви щось плутаєте. Норми техніки читання дуже давно не змінювались.
Ось стаття 2019 року
За 2016 рік
Ось стаття 2019 року
За 2016 рік
Ондатрова шуба• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
Наведіть, будь ласка, приклад
Забагато предметів , забагато роздробленості в кожному з них. А молодша школа взагалі жесть, замість того, щоб навчити дитину основному , їй відбивають охоту до навчання
genteestupida• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
Мы же за Украину говорим при чем здесь зарубеж , там деньги и все .
НЛОша
• 01 ноября 2023
Ответ дляelegante
А що таке НМТ? Я не в курсі. Це щось як ЗНО? Питаю з цікавості.
НЛОша
• 01 ноября 2023
Ответ дляТро Нью-Йорку
В Ростку програма дивна, дійсно, для обдарованих дітей, або для тих, з ким займаються додатково на постійній основі. Мені прилітали завдання з Ростка, бо батьки вирішували всім натовпом, вчитель завдала без пояснень, треба «додуматися». Ось батьки і «додумувалися» по знайомих та інтернетах. Мабуть, в Ростку потрібен вчитель гарний, щоб і каверзні задачі пояснив. А в другої колеги взагалі цікаво, в 5 чи в 6 класі вчитель математики наполягла, що всі в Ростку контрольні пишуть погано, і щоб ходили на додаткові до неї. Подруга перевела в інший клас. Але мені здалося дивним, наче Росток - це ж математика, ну як так можуть прям весь клас не тягнути програму? Ну ладно відсотків 10-20 хай не тягне, раз програма в 6 класі складна. Ну щоб усі. Мене здивувало. А чи дійсно вчитель всім пояснює, як і повинно бути? Чи тих пояснень нема, тому «всі знають погано».
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляОндатрова шуба
Який предмет зайвий в початковій школі?
Укр.мова
Математика
Читання
Музика
Малювання
Праця
Фіз-ра
Англ.мова
Інформатика
ЯДС
В моє радянське дитинство з цього переліку не було тільки Інформатики. ЯДС у нас називалось природознавство, а замість англійської була українська, бо школа російська була.
Це загальна середньосвітня програма. Чи ви вважаєте що достатньо вивчити таблицю множення та навчитися читати та писати?
Укр.мова
Математика
Читання
Музика
Малювання
Праця
Фіз-ра
Англ.мова
Інформатика
ЯДС
бЭйбА• 01 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
Так, потрібно. НМТ не тільки для учня та його подальших планів, це й оцінка роботи закладу освіти, його рейтинг.
genteestupida• 01 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
Да . Одно и то же
НЛОша
• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
Який предмет зайвий в початковій школі?
Укр.мова
Математика
Читання
Музика
Малювання
Праця
Фіз-ра
Англ.мова
Інформатика
ЯДС
Укр.мова
Математика
Читання
Музика
Малювання
Праця
Фіз-ра
Англ.мова
Інформатика
ЯДС
Не знаю, що зайвого. І може це нагромадження і об‘єми не в усіх. Але в подруги така ситуація - дитина приходить зі школи і купа уроків, і всі об‘ємні. Якщо не допомагати або не робити замість дитини (наприклад, заготовки якихось проектів), то дитина не встигає на секцію. Тут або секцію кидати (а вона не хоче), або з уроками допомагати постійно. Бо з секції стомлена, й не до уроків. Може, якщо б об‘єми зменшили домашки. Чи то в їхній школі так «відриваються». Ми часто на роботі щось підшуковуємо в обідню перерву:-)
Ондатрова шуба• 01 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
Який предмет зайвий в початковій школі?
Укр.мова
Математика
Читання
Музика
Малювання
Праця
Фіз-ра
Англ.мова
Інформатика
ЯДС
Укр.мова
Математика
Читання
Музика
Малювання
Праця
Фіз-ра
Англ.мова
Інформатика
ЯДС
Зайве наповнення кожного предмету. Якраз завчити таблицю множення взагалі не має жодного навчального ефекту , це можна зробити будь -коли. Молодша школа для того, щоб навчитися читати, писати, рахувати , розвинути логіку , допитливість. Природознавство вивчають не за партою , а на вулиці , в різних поїздках , де діти справді пізнають світ. Фізкультура - це побувати себе в різних спортивних іграх , а не просто робити розминку. Праця, малювання, музика - це єдиний урок мистецтва.
Тро Нью-Йорку• 02 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
Я не бачу там нічого дивного чи складного. І маю приклад, що навіть слабкі діти за ростком набагато краще розуміють математику. Можливо справа у вчителі.
МинерАлочка• 02 ноября 2023
Ответ длябЭйбА
Брєд. Діти можуть і не здавати, то їх особиста справа. А рейтинг закладу - фікція
бЭйбА• 02 ноября 2023
Ответ дляНЛОша
Іноді батьки віддають в спецкласи, на приклад математичні, або у класи зі спецпрограмою як то Інтелект України, а дитина не тягне. Ось і складається враження, що багато задають. Я свого часу навчалась у фізичному класі - 7 уроків фізики на тиждень та посилена математика. Все встигала, ще займалась спортом, до 8 класу ще й в музикальній школі. Ніколи ніхто за мене уроки не робив, не допомагав.
Все ж таки на мою думку причина в тому що діти слабенькі, що не організовані та багато часу приділяють гаджетам. Мій старший був не самим сильним учнем в класі і при цьому без напряга вчився, домашку ніхто за нього не робив та не допомагав. Лише 1 раз десь класі в 7-8 я за нього по біології розфарбувала малюнок до проекту, бо він згадав про нього пізно ввечері. Він писав проект, а я малювала.
бЭйбА• 02 ноября 2023
Ответ дляМинерАлочка
Яка фікція? Ви точно розумієте що таке НМТ? В якому класі ваші діти?