Душа компанії• Изменено 02 ноября 2023

До знавців мови

Чи правильно говорити - знесли дерево?
Тобто прибрали, спиляли?
5cmhybyna• 02 ноября 2023
замочили дерево

Большой секретик• 02 ноября 2023
видалили дерево
Marina Berestova• 02 ноября 2023
Знесли, обрізали, ліквідували
чир• 02 ноября 2023
зпаскудили дерево.
Борисфенка• 02 ноября 2023
Знести дерево може негода - поваляти, зламати, вивернути з корінням.
Прибрати дерево може людина - зрубати, зпиляти, викорчувати
Там-тарарам• 02 ноября 2023
уконтропупілі дерево
Большой секретик• 02 ноября 2023
Ми замовляли Акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню

автор Душа компанії • 02 ноября 2023
Ответ дляБорисфенка
Наприклад - комунальники знесли два дерева і облаштовують там майданчик?
Сама купляю квіти• 02 ноября 2023
Видалили дерево.
Знаю бакси• 02 ноября 2023
Ответ длячир
зпаскудили дерево.
Спаплюжили)
Давно без алко• 02 ноября 2023
Ответ дляДуша компанії
Зрізали, в даному випадку
Борисфенка• 02 ноября 2023
Ответ дляДуша компанії
Комунальники прибрали два дерева.....
Але - комунальники знесли два будинки.
Добра, коли сита!• 02 ноября 2023
. Знищувати, ламаючи, руйнуючи і т. ін. Коли зносили старий дім, що раніше був на місці нашого нового, від нього лишили тільки один куток (Сава Голованівський, Крапля.., 1945, 3); Поглянув він на ворота, на хвіртку, — мовби поглядом зніс їх (Панас Мирний, I, 1949, 243); Палахкотить гнівом трудящий люд, як одне серце: одібрати в поміщиків землю, знести, розтягти до цурки їхні кубла (Андрій Головко, II, 1957, 255);
// Знімати, відділяти чим-небудь; зрізувати, зрубувати. — Поробили двері, нічого сказати! Трохи собі голови не знесла (Нечуй-Левицький, II, 1956, 321);
// безос. Над головним входом він [особняк] мав колись, певно, струнку вежу, яку знесло снарядом (Олесь Донченко, VI, 1957, 320);
// перен. Відміняти, скасовувати або силою знищувати що-небудь. Указ 76 року, як звісно, рішили знести, але ще не публікують про це (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 278); Безпосереднім і найближчим завданням революції в Росії було завдання буржуазно-демократичне: скинути залишки середньовіччя, знести їх до кінця..

зносять,зазвичай,якусь огорожу,вежу,будинок. а дерево прибирають(аварійне),зпилюють,зрізають чи вживають заходів щодо його ліквідації
автор Душа компанії • 02 ноября 2023
Ответ дляДобра, коли сита!

Я так і думала, дякую.
Добра, коли сита!• 02 ноября 2023
Ответ дляДуша компанії
Я так і думала, дякую.
Аnnеt• 02 ноября 2023
Ответ дляДуша компанії
чем снесли? демолятором?
Чемодан-Вокзал-Майами• 02 ноября 2023
Знищують, зпилюють, вирізають - якщо з негативним посилом:)
Борисфенка• 02 ноября 2023
Знести можна щось, по чому луплять важким предметом, як ото заліза куля на крані - розгойдали і вдарили по стіні будинку, будинок знесли.
Може знести голову, яку висунули з люка автівки, а попереду був низький міст чи інша тверда перешкода.
Дерева не валять кувалдами, їх зрубують знизу стовбура. Знести дерева може негода, стихія.
Carin• 02 ноября 2023
Этот оборот что на русском, что на украинском звучит неестественно.

Дерево подрезают, обрезают, спиливают, выкорчевывают, выдирают с корнями (ураган), но не сносят.

Швабристка• 02 ноября 2023
вирубали, зрубали, спиляли, викорчували
Борисфенка• 02 ноября 2023
Ще приклад - дитина бігла, знесла все на своєму шляху (посуд, іграшки, меблі тощо).
Тобто своїм тілом скидала всі предмети, які їй трапилися.
О, і ще - машиною можна знести дерево, якщо в нього врізатися в лобову.
Танго утрьох• 02 ноября 2023
занапастили живу істоту
Борисфенка• 02 ноября 2023
Ответ дляCarin

Ураган якраз зносить дерева - видирає з корінням, підіймає і відносить на якусь відстань.
Комунальники так точно не робитимуть.
Танго утрьох• 02 ноября 2023
Ответ дляБорисфенка
знести з горища те дерево ще можна
Борисфенка• 02 ноября 2023
Ответ дляТанго утрьох
знести з горища те дерево ще можна
Так, погоджуюся, можна знести з горища дрова чи знести з високої гори стовбур або й цілу ялинку. Людина несе щось вниз в руках.
Ще течія зносить і людей, і дерева.
Carin• 02 ноября 2023
Ответ дляБорисфенка
Комунальники так точно не робитимуть.
Он их валит или выкорчевывает ) Не подходит глагол ’сносить’ и в таком контексте. Забор, дом - да.
Борисфенка• 02 ноября 2023
Ответ дляCarin
Підходить, якщо дерева відірвалися від землі і трошки політали, поки впали. Ураган їх зніс і поносив трохи у повітрі.
Борисфенка• 02 ноября 2023
Ще є значення - зносити звідусіль (їжу, матеріали, ту ж деревину). Але це означає, що люди з різних місць руками принесли щось і склали в одному місці, несли і нарешті принесли.
Борисфенка• 02 ноября 2023
Тому вираз ’Комунальники знесли дерево’ може означати, що на дерево наїхав випадково трактор або що комунальники позносили всі дерева з району до дитячого майданчика :)