Оце потужно• сегодня в 09:17

У вас в семье были те, кого раскулачили коммунисты?

Семья моей прабабушки имела хутор на Полтавщине, большое хозяйство, найманых работников было много, что бы всё это обработать, ну и сами пахали от зари до зари. Пришли коммунисты, все забрали, отец бабушки не выдержал- повесился( Другой прапрадед валил лес в Америке, лет 7 кажется, или больше, накопил большую сумму, вез семье домой. Всё заработанные отобрали. Время идёт, но история не меняется ( Всё так же отжимают не свое...
Меряю от 0• 1 час назад
Ответ дляМадамОхмури
Примусові трудодні оплачувались сільськогосподарською продукцією.І норма їх була невелика - близько 100 днів на рік. Так що,не таке там вже і батрачення було.
100 днів на рік за продукти які дадуть чи не дадуть, і не на вибір, а що є і тієї якості яка є, це небагато? В році 365 днів, з них 260 робочих, якщо брати 5 днів робочих, але тоді мабуть про вихідні мови не було

Кудесница_с_пургеном• 58 минут назад
Было
Меряю от 0• 54 минуты назад
Так є. Південний схід України. Родину бабусі «раскулачили», її тато мав ковальню, землі та худобу, наймали працівників. Прадіда забрали у вʼязницю, відсидів і повернувся до родини, але за невеликий час знову знайшли привід його вислати. Так він декілька разів повертався, але знову саджали
Вишня на торті• 52 минуты назад
Да, раскулачили, отобрали млын и постоялый двор. Дед, военный, сказал тогда про новую власть: Это надолго
ДикаВишня• 52 минуты назад
Ответ дляПартизанка
НаЁмных. А не найманых.
Никто не знает, как там у вас всё тогда на самом деле было. Вы знаете только семейную легенду.
Ну да, вы люди маленькие, правду вы никогда не узнаете. Голодомор,репрессии это все тоже семейные легенды, мы помним. Эсвыо тоже легенда.
ДикаВишня• 49 минут назад
Ответ дляМадамОхмури
Да ладно!Неужели нынешние тцкашники отбирают заводы мосты пароходы у прикорытных?
А раскулачивали прикорытных? Раскулачивали тех, кто пахал на земле.
Не виправдовуюсь• 46 минут назад
В моей семье не знаю. В семье мужа были. Поднимали архивы для сбора документов на карту поляка, оказалось были и раскулачивания, и расстрелы, и лагеря
Ваша прЭлесть• 37 минут назад
Не все про розкуркулювання, алеЛьвівська область, родина діда була заможня, у них було 3 своїх діток і один всиновлений, була няня у дітей. Все віджали і насильно з ніфігам переселили на Сумщину.
Родина бабусі, Хмельницька область, дід ляпнув про Сталіна необачне незадоволення - тюрма, родині поставили умову покинути село і не повертатись.
І третя історія свіжіша. Мій дідусь займав посаду в закладі освіти в райцентрі, жили не тужили. Якось приїхали ’люді в чьорном’, сказали, що переводять його на посаду в обл.центр вже зараз. Спакували прямо з наради, дружину не допустили до нього і повезли на нову роботу. Там він як міг відбрикувався бо сім´я є і житло є. Прикрили в новому кабінеті і сказали не вийдеш поки не усвідомиш. Так моя родина оселилась в Сумах