Русланка з гілки• 05 декабря 2023
Традиції святкування святвечора і Різдва в вашій родині
Тема не про числа і дати ( сюди будь ласка це не тягніть) , а про традиції святкування Різдва в вашому домі, родині, сім´ї. Цікаво послухати, як ви проводите свята чи дотримуєтеся традицій пращурів чи запроваджуєте свої сучасні. Які страви готуєте, чи є традиція святвечора?
Запитання, звичайно до тих, хто святкує це свято. Всім хто завітав, вдячна.
Продавчиня кіз• 05 декабря 2023
На свят-вечір 12 пісних страв, на Різдво в храм на службу, потім святковий стіл. Лише ми з чоловіком і діти.
ЯспАкойнаЯ• 05 декабря 2023
Готуємо 12 страв і все. Просто сімейна вечеря, іноді друзі підтягуються
Коли мовчу- приємна жінка• 05 декабря 2023
Праздничный ужин
Пост не соблюдаем, 12 блюд не готовлю.
СвітланкаОК• 05 декабря 2023
Печемо пряники медові та розмальовуємо їх усі втрьох. Хоча ніхто з нас не кулінар і не художник, виходить відверте шопопало, але зазвичай смачно та весело.
Слухаю службу Епіфанія. Недавня традиція. На Паску теж.
Зоряний Шлях• 05 декабря 2023
У нас это просто традиция - что-то праздничное готовим, созваниваемся с родителями по Скайпу. Могу под настроение после службы в храме прийти, на вертеп посмотреть, детство вспомнить, помолиться.
Не люблю натовп• 05 декабря 2023
Собираемся всей семьёй в одном доме. Постного нет. Кушаем разговариваем.
Я на хвилинку• 05 декабря 2023
Бабуся віруюча, тому у неї Різдво головне свято, а не Новий рік. 12 пісних страв, обов´язково вареники з капустою, кутя, узвар, свічка запалена. А на Різдво багатий стіл - домашня шинка, підчеревина, ковбаса, печена курка, картопля з ребром, холодець, голубці, салати, ну і рулети з маком. Кожного року говоримо, щоб так багато не готувала, бо вона половину з собою роздає, але бабусь не переробиш)
Для колядників наготовані цукерки і гррші, але з кожним роком їх все менше ходить.
Хропочка з гривкою• 05 декабря 2023
Я живу в Италии. Собираемся с семьей мужа. Ничего не готовим, все заказываем из ресторана. Играем в игры, дарим подарки. Очень люблю этот праздник
Ух яка ж Я• 05 декабря 2023
Когда 7 отмечали, ездили к свекрам в другой город. Перед Новым годом теперь не получится. На работе завал в декабре всегда
Тримбулька• 05 декабря 2023
Бабуся ховала по зубчику часнику під скатертину на кожному кутку стола, готувала 12 страв, вчила з нами малими колядки.
В кінці вечора зі столу не прибиралось, ставили одну чисту тарілку з приборами для померлих родичів.
Зараз зі своєю сім´єю не святкую.
Я тут с краю постою• 05 декабря 2023
Як його відмітиш, коли усі вихідні позабирали 🤷 Як наче це чимось допоможе.
Галя-краля• 05 декабря 2023
В моей семье не принято было праздновать Рождество, поэтому создав свою семью, мы с мужем тоже не празднуем.
Треба підробіток• 05 декабря 2023
У святвечір бабуся готувала 12 пісних страв, узвар, кутю. Сідали всі за стіл, на столі обов´язково була свічка. Просто тиха вечеря в кругу сім´ї. Вечеряли, стіл не прибирали, лишали душам померлих. На Різдво вже була кутя і всякі ковбаси -балабаси-холодці, колядки і веселощі
Деметра-c3d4• 05 декабря 2023
В моїй родині не дотримувалися на Свят вечір 12 пісних страв. Але готувалися до Різдва завжди. Так, як ми жили в селі то і мали своє господарство. Завжди перед Різдвом різали свиню. Готували домашню ковбасу, салтисон, коптили сало, пекли у печі кишку, тушили голубці, капусту, варили холодець. Обов´язково на столі була кутя та узвар.
За вікном тріщав мороз, а в хаті було добре, тепло та затишно. Ми сім´єю сідали на Свят вечір до столу. Після вечері зі столу нічого не забирали так, як в нас говорили, що мають прийти душі померлих родичів на вечерю.
А на Різдво бігали колядувати від хати до хати. До речі ту коляду, яку колядували в нашій місцевості, я не чула більше ніде. Вдень колядували діти, а вечері колядували дівки і парубки з гармошкою. Тато завжди запрошував їх до столу.
А тепер батьки померли, а батьківська хата стоїть пусткою. На даний момент, я в батьківській хаті палю грубу і сидимо з котом Марком під теплою грубою. Там де раніше не було де спати то тепер я з котом. За вікном зима і мороз. На Різдво чекаю в батьківську хату сина та племінників.
ПлакалаВАвто• 05 декабря 2023
А ми святкуємо.На Святвечір готуємо традиційні 12 пісних страв,застилаємо стіл білою скатертиною,кладемо під низ сіно.Вечеряємо.Традиційно збираємось в селі у мами(колись у батьків).Раніше ще й робила дідуха .Останні роки ні,а цього роки є з чого,то знову буду його робити.Раніше,коли ходили колядники,то готували для них гроші та цукерки.Наразі в селі ще хтось ходить,а в місті в нас вже ні.Ранком на Різдво завжди йшла до церкви.На Різдво вже був стіл скоромний.Традиційно ще на Різдво робили завиванець з трьома начинками.Зараз вже купую на Різдво здобу в крамниці
Русланка з гілки
• 05 декабря 2023
Ответ дляДеметра-c3d4
Дуже душевно, в моєму дитинстві теж так було.
Русланка з гілки
• 05 декабря 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
Дідух я купую, одна з тих традицій які я відроджую для дітей. І завиванець речу.
Русланка з гілки
• 05 декабря 2023
Ответ дляТреба підробіток
І ми залишаємо зараз на столі
Русланка з гілки
• 05 декабря 2023
Ответ дляУх яка ж Я
Час проведений з рідними безцінний і найбільш жаль його втратити.
Треба підробіток• 05 декабря 2023
Цікаво де всі матрьошки з їхніми традиціями ..чому не описують свої святкування.
ПлакалаВАвто• 05 декабря 2023
Хочу ще дописати.Колись,в далекому 2009 році ми з дитиною(на той час йому було 6 рочків) відпочивали за путівкою чорнобильською в санаторії саме на Новий рік та Різдво.Я й там мінімально намагалася зробити святковий стіл.Навіть кутю робила (рис варила в електричному чайнику).Традиції дуже вклонилися в моїй родині.
Шмоточницаца• 05 декабря 2023
У мене стандартно 12 пісних страв:кутя, узвар, вареники з капустою, грибна юшка, риба запечена або оселедець і т.д. Все на вишитій скатертині і в глиняному посуді. Свічка + голівка часнику на столі. Наступного дня вже м´ясне додається. Зазвичай холодець, голубці з квашеної капусти іт.д. от дідух не ставила ніколи, каюся. Цього року поставлю. За стіл сідаємо при свічці, з першою зіркою. Молитва і далі скромна вечеря. Наступного дня колядуємо.
Чарочка діда• 05 декабря 2023
Колись давно в іншому вже житті, ми їздили на різдво до батьків чоловіка. А зараз ,ми самі вже дід та баба, чекаємо в гості своїх дітей і онуку .
На святвечір дідух, свічка на столі, кутя, страви не завжди пісні і не завжди 12. Я читаю Отче наш, дякую Богу за прожитий рік ,запалюємо свічку і запрошуємо наших померлих родичів до столу . Після вечері залишаємо їжу на столі. Різдво це сімейне свято.
Зам. зав. Анонима• 05 декабря 2023
Читаю і розумію, що класно мати традиції такі де збирається вся рідня...Так тепло стало. Ні в моєї сім´ї ні у чоловіка немає такого. І нас з ним теж нічого такого. Просто розумію, що це все людьми придумано. Але задум посиденьок класний