Видна міленіалка• 10 декабря 2023
Питання до українських філологів
Дівчата, допоможіть розібратися. От 4 речення. Яке з ниє не є складносурядним і чому?
1. Навчений водить, а неук слідом бродить.
2. Скільки людина побачить, стільки вона й знає.
3. Завжди будь собою, і ти обов´язково матимеш щастя!
4. Шабля гостра, проте язик гостріший.
Раз одела не бу• 10 декабря 2023
Є ще список сполучників для складносурядних речень, скілтки-стільки туди входить.
Видна міленіалка
• 10 декабря 2023
Ответ дляРаз одела не бу
2, бо є головне і підпорядковане речення.
Перепрошую, стільки -скільки відносяться до складносурядних речень. А як можуть бути в реченні, одна частина якого підпорядковується іншій,тобто є підрядною, сурядні сполучники?
Патика-мотика• 10 декабря 2023
Друге
Скільки -стільки
Це складнопідрядне речення способу дії міри і ступеня
В інших реченнях сполучники сурядності і свої граматичні основи, підмети і присудки
Скільки -стільки
Не пириживай• 10 декабря 2023
2. бо має сполучні слова підрядності стільки... скільки.
Хто Вам сказав, що це сполучники сурядності?
Частина зі стільки головна, від неї ставимо питання скільки? і підрядна частина зі сполучним словом скільки відповідає на це питання.
У школі це, мабуть, складнопідрядні речення міри і ступеня.
Раз одела не бу• 10 декабря 2023
Ответ дляEvga32
Підпорядковане, а значить речення складнопідрядне)
Тю, блін, точно! все в голові перекутилося.
Автор, я балда.
Мизимец• 10 декабря 2023
Ответ дляEvga32
Складносурядне тут тільки перше, бо це дві незалежні один від іншої граматичні основи.
Ні) Три складносурядні, а речення 2 - складнопідрядне.