Фенте Фря• 15 декабря 2023
Здорова дитина - "незручна", істерить?
Підкидує мені фб час від часу такі відео від психологів: якщо дитина тиха, зручна, з усім погоджується - то у неї проблеми. А здорова дитина має закатувати істерики, протестувати, шкодити і т.д.
Навіщо таке вбивати людям в голови?
Мій особистий досвід з дитинства, досвід з моєю дитиною і зі знайомими якраз показує зворотнє: якраз бунтарні, складні діти потім виростають у проблемних школярів, підлітків і т.д.
Не беремо ло уваги одиничні виходки, або істрики - таке буває.
А який ваш досвід?
Навіщо таке вбивати людям в голови?
А який ваш досвід?
Фляшунька• 15 декабря 2023
Все очень индивидуально. И дети меняются. Тоже такое заявление , считаю глупым
Фенте Фря
• 15 декабря 2023
Ответ дляФляшунька
Ну особисто ви спостерігали зміну дітей в кращу сторону? Щоб в ранньому дитинстві була складною, а потім стала врівноваженою?
західний_діалект• 15 декабря 2023
На мою думку дорослі звикли називати тих дітей складними, яких вони не розуміють. То хіба це проблема дитини?
Оновлена версія• 15 декабря 2023
Автор, не надо всерьез воспринимать инфоцыган из ФБ. Будет гораздо проще жить.
Фенте Фря
• 15 декабря 2023
Ответ длязахідний_діалект
Я ніби описала приклад складної дитини - коли вона не розуміє зауваження, некерована, постійні істерики
західний_діалект• 15 декабря 2023
Ответ дляФенте Фря
Дивлячись якого віку ця дитина.
В мене похресниця була жахливою дитиною: кусалася, билася, істерики з валянням по підлозі. Потроху ставало краще. В 7 років стала ідеальною дитиною: розумна, врівноважена, допомагає мамі і татові, розуміє фрази ’Не можна’, ’потім’, ’немає грошей/часу/бажання’.
Моя донька: зі мною чи татом може істерити, балуватися, лінуватися багато, зате у садочку, коли ходила, а тепер у школі і на гуртках - ідеальна дитина. Її постійно хвалять, кажуть, що найстаранніша, поведінка найкраща, працелюбна тощо. Зате вдома це зовсім не ідеальна дитина.
Незламна• 15 декабря 2023
Ответ дляФенте Фря
Так я ) була дуже вредною і нахабною дитинкою . Зараз добра позитивна , диполом універу , робота . Сімʼя .
Ответ дляФенте Фря
Вы наверное не поняли, о чём там говорилось. Да и вряд ли за 30 сек можно что-то донести, если инфу вы черпаете из рилс.
Суть не в том, что сложные дети - это здоровые.
А в том, что мы, родители, хотим ’удобных’ детей - тихих, спокойных, обязательно послушных. Чтобы дал ему игрушку и он бы играл целый вечер. Сказал в поезде сидеть тихо - он сидит 6 часов смотрит тихо в окно. А для ребёнка норма не сидеть долго на одном месте, изучать мир и поэтому лезть везде и всем интересоваться, не сидеть спокойно, а большую часть времени быть в движении, задавать вопросы, переключать внимание. Норма не владеть своими эмоциями - он ещё только учится этому и очень зависит от родителей, как он этому в итоге научится. Норма настаивать на своём, не бояться заявлять о своих желаниях, ну и многое другое.
Это, а не сложность и проблемность.
И да, послушность, которую мы все хотим в детстве, оборачивается огромными проблемами для самого ребёнка во взрослой жизни. Особенно, для мальчиков. От которых резко с лет 18ти ждут уже абсолютно противоположных качеств
Это, а не сложность и проблемность.
Аноним с кешбеком• 15 декабря 2023
я тиха і зручна і в мене проблеми, син дуже істеричний теж з проблемами, абсолютно здорових ідеальних не буває
західний_діалект• 15 декабря 2023
Ответ дляМила 26
Это, а не сложность и проблемность.
100%
Оновлена версія• 15 декабря 2023
Ответ дляФенте Фря
Это не сложный ребенок. Так бывает, когда родители занимаются воспитанием время от времени, сегодня я строгая мама, а завтра делайте что хотите, только меня не трогайте. Поэтому ребенок не понимает, почему вчера можно было на голове ходить, а сегодня уже нет.
А ось моя старша похресниця зовсім навпаки. Була ідеальною дитиною: слухняною, без жодної істерики. Така красуня з постійною посмішкою і дуже добра, ласкава, її у приклад завжди ставили. Пішли місячні, почався підлітковий вік, їй 12 і дитину не пізнати: хамить, нічого не хоче робити, все лінь, бреше, курить, не вчиться. Мама за голову хватається.
Научительница• 15 декабря 2023
у меня пример ровно наоборот... был спокойный беспроблемный.. Но с 8 лет как подменили.. что творит сейчас - это ужас...
Пампушечка• 15 декабря 2023
В мене не істерила, тиха, але якщо щось не по її, могла піти і наробить шкоди, підросла стала словами влучно добивати.
Фенте Фря
• 15 декабря 2023
Ответ дляПампушечка
Про такі випадки я не знаю, допускаю, що тихі, спокійні діти можуть вирости і мати протилежний характер.
Фиктивная• 15 декабря 2023
Ответ дляФенте Фря
Мій племінник, це капець який він був малий, десь з 6-7 років змінився
Фенте Фря
• 15 декабря 2023
Ответ длязахідний_діалект
Дивлячись якого віку ця дитина.
Раннє дитинство, років до 5ти
Фиктивная• 15 декабря 2023
Ответ дляРита-8e7c
Ви мою молодшу доньку описали, відривається вдома
.
Кастрюлька• 15 декабря 2023
Я вважаю що біда батьків більшості в тому , що наприклад щоб вчити або лікувати треба мати диплом про освіту, а батьками може стати хто завгодно. І всі типу знають як виховувати. При цьому геть нічого не знаючи про дітей і їх розвиток.
Батьки хочуть мати зручно спокійну і слухняну дитину. А на справді задача батьків виростити людину яка знає чого хоче, вміє казати ні, і розуміє коли порушується її права і кордони. Батьки мають вирости дитину яка вже років з 14 може сама себе повністю самостійно обходити.
І так дитина яка цьому вчиться не може бути тихою спокійною і слухняною.
Мрії у вирії• 15 декабря 2023
В головах у людей просто капец.
Все перепутали мальчика бандита с мальчиком боксером. И тот и другой может набить морду но разная мотивация.
Сапай вазони• 15 декабря 2023
Ответ дляРита-8e7c
Дома она может быть собой, потому что уверена в вашей любви, а в обществе нужно играть роль, чтоб любили.
Стильна штучка• 15 декабря 2023
Ви трактували неправильно) там мається на увазі, що здорова дитина в молодшому віці не зобов´язана бути зручною для батьків, бо часто слухняність означає, що дитину ’затисли’ занадто. Вікова норма - істерики і протести, це не погана поведінка, а просто етап розвитку.
Якщо говорити про власний досвід (про дитину однозначно не скажу, ще малувата, щоб робити великі висновки) - так, в дитинстві мені так глибоко вклали в голову, що слухняність - моя головна цінність і єдина бажана риса, що це добряче попсувало мені дитячі роки. Зате дорослі вдома і в школі були щасливі, ідеальна дитина. Тільки за цією ’хорошою’ поведінкою стояло також невміння себе захистити, булінг у школі (бо вчителі ставили мене в приклад, однокласники ображались і били мене, а я мала ’бути розумнішою, бути вище цього’), тотальне нехтування власними бажаннями - від вибору одягу до розуміння моменту ситості від їжі.
Коли я нарешті виросла і підлітком виявила, що вмію хотіти їсти сама, можу відкрити рота і ефективно поставити на місце противного однокласника, це дууууже спростило мені життя. І дало змогу дорослою вибрати іншу професію(свою, яку досі люблю), а не ту, що хотіли батьки; розлучитися з чоловіком-агресором, не боячись стати поганою; відстоювати себе на роботі і в спілкуванні. Звісно, старші в сім´ї сказали, що я зіпсувалась. Серйозно?)
Своїй дитині пояснюю, що слухняність скрізь і всюди - не є нормально. Так, є правила і закони, але бути зручною для всіх, крім себе, не треба.
Хома з пастою• 15 декабря 2023
У меня удобный ребенок истерил. А не удобный спокойный как удав. Не удобный ребенок берет измором. Вот сейчас он объявил голодовку. Он просто не соглашается и делает то что хочет, молча, без истерик.
Люблю ВалЄру• 15 декабря 2023
Ответ дляНезламна
Диплом і робота це не показник. Якщо дитина нахабна, то це в крові та генах, не зникає.
Нужно смотреть на обстоятельства. Я как-то наблюдала просто замечательного ребенка, даже мужу своему сказала, бывают же дети и у родителей, наверное, минимальные душевные затраты (с нашей пока переговоришь, договоришься, найдешь компромисс, сдохнуть можно).
Был момент, игра, веселье, всё в разгаре и папа этого ребенка сказал пора домой, он тут же, в секунду, всё оставил и побежал одеваться. Я думаю, вот это да.
А потом выяснилось, что дело не в характере ребенка и не в том, что родители там офигенные, а в том, что лупят они его и вообще.
Гарнюнька• 15 декабря 2023
Ой, моя бабушка рассказывала про своего брата. В детстве вот так истерики аж до икоты, чуть что не по его - сразу на пол. Мать в шоке! Думали эпилепсия. Потащили к врачу. Он посмотрел, уточнил симптомы, в итоге спросил, есть ли дома ремень?))) Как бабки пошептали!
АБВГДэшница• 15 декабря 2023
Проганда вседозволенности. Не более того.
У нас в классе есть ребенок, которому все можно. Учителя стреляются. В этом году нам уже дали ассистента в класс. Мама отмороженая напрочь итд.
Диагнозов у ребенка нет.