Фима Собак• 06 января 2024

Ремонт, хто шарить, поможіть)

Є новобудова, треба робити в ній щось. Я можу робити робити поступово, бо зразу в мене не вистачить грошей. Але я не розумію, з чого там починати взагалі. Гуглила. Десь пишуть, що треба спершу труби для сантехніки. Десь про електрику. Десь, що спочатку стяжку підлоги...
І я розгублена, капєц. Зараз шукаю якогось майстра, щоб мені пояснив, як це робити
Прошу, накидайте порад, на що звернути увагу. Щоб мене не сильно налошили) дякую
Панна Кота• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
Та я не знаю, коли назбираю) розумієте, я одна працююча, а нас четверо. Двоє мають хронічні хвороби, оренда, постійно щось треба (прям треба, не вибрики) і в мене відчуття,що я ніколи не назбираю на той всратий ремонт😂 тому я і думаю, що почну вже step-by-step, так я буду поступово гроші туди вкладати. А назбирати і мене нормально не виходить, я намагалась
Берете шмат крейди і на стінах малюєте розетки та вимикачі
Жертва интернета• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
О, супер. Дякую за практичну пораду. Я б про це ніколи не подумала навіть
Отже, якщо приблизно підсумувати.
Спочатку дуже добре продумайте місцерозташування сантехніки, побутової техніки і меблів.
Далі розводка труб і каналізації.
Далі розводка електрики.
Далі зробити підлогу в санвузлі, рекомендую зробити електричну теплу підлогу, а не батареї.
Далі якщо не лазерна стяжка - вирівняти підлогу.
Далі зробити стелю, якщо гіпсокартоном підшивати. Якщо натяжну, то в самому кінці.
Далі вирівняти стіни і відкоси на вікнах.
Далі вже чистовий ремонт. Якщо стіни шпалери, то спочатку покласти ламінат на підлогу, якщо стіни під покраску, то спочатку стіни фарбувати, потім класти ламінат.
Ну а далі вже двері і плінтуса.
Я в дамках• 06 января 2024
Ответ дляРадість моя
Перечитайте ще раз мій порядок - він самий правильний, але не не всі погоджуються виїжджати декілька разів на об´єкт.
Виходить так що монтують профіля до шпалер - тим самим пилюка не попаде на шпалери. І ніякий пилосос не спасає в повній мірі, тож грязні роботи розлчться по поклейки.
Потім шпалери. При поклейці їх легко завести під профіль, але завдяки тому що плівки поки не має працювати зі шпалерами легко.
Після 2-3 діб після того як штатного добре висохли натягується плівка.
Тобто чітко дотримується порядок робіт по чистоті
А приїхати поставити профіль,а через 3 дні стелю то не декілька разів на об´єкт?
Скільки того пилу,я вас прошу. З таким підходом і поличку після ремонту не можна прибити. Треба спочатку шпалери зняти
И.О. человека• 06 января 2024
Ответ дляРадість моя
Автор, я зараз Вас ’вб´ю’ новиною, але все починається з проекту! Розумієте, що на етапі голих стін Ви маєте чітко розуміти які і де саме меблі будуть стояти, яка сантехніка - тобто повинні чітко розуміти габарити і особливості підключення і саме з цього розуміння планувати розетки, водовідведення та інше.
Без цього переробка на ходу може зайняти купу коштів та часу
якщо це буде звичайний ремонт без великої кількості ламп, підсвіток і тд, це реально зробити самостійно.
автор Фима Собак • 06 января 2024
Ответ дляЖертва интернета
Отже, якщо приблизно підсумувати.
Далі розводка труб і каналізації.
Далі розводка електрики.
Ну а далі вже двері і плінтуса.
Супер! Дякую вам дуже.
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляМоже ще третю?
Так в тому і проблема, що майстри не погодяттмя по 100 раз їздити на об єкт, або погодятьмя, але і заплатите ви по повній.
Повірте, в моєму місті майже всі працюють за одну ціну декілька виїздів, оскільки конкуренція є і замовники знають порядок виконання робіт.
Та й заплатити за виїзд окремо готова була б, щоб пилюка на сідала на шпалери. Тим же пилососом часто обирають шпалери.
Так що варто дотримуватися такого порядку
Natalia505• 06 января 2024
Я все малювала на папірці але промахи є і досі. Чоловік практик, добавляв своє. До прикладу-не там впихнули гігієнічний душ. Тепер я бачу його в іншому місті, де зручніше. Ви маєте продумати все, не поспішайте. Без толкового майстра краще не починати. В мене все вивозить чоловік
МЧСница• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
Дякую. Бачу, тут всі пишуть, що електрику спершу)
правильно.когда вторыми придут сантехники им надо эл.
автор Фима Собак • 06 января 2024
Ответ дляNatalia505
В мене за нього кіт. Цей не вивезе😂
Natalia505• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
В мене за нього кіт. Цей не вивезе😂
Він буде вашим психотерапевтом, на протязі ремонту. Бо спокій вам знадобиться. Це реально дуже складно, якщо робити багато власними руками, планувати самостійно.
автор Фима Собак • 06 января 2024
Дівчата, я неймовірно вам всім вдячна) колосальна така підтримка.
Думаю, що варто написати дизайнерам/проектувальникам, дізнаюсь ціни. Якщо прям задофіга, то хоча б нехай мені зроблять план по електриці, бо я безтолкова в цьому.
І завтра туди схожу, постою, подумаю про розетки, надихнусь так би мовити)))
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляИ.О. человека
Справа не в кількості ламп і підсвіток, а в тому де буде вимикач до звичайної лампи? Якщо не подумати відразу то він може опинитися на місці шафи про яку відразу не подумали.
Чи н буде розетки під бойлер або де зручно зарядити телефон.
І так, чесно кажучи проект своєї квартири я робила сама, але перед цим майже пів року вивчала етапи, особливості ремонту до дрібниць.
В мене справді вийшло добре.
Тож я і раджу спочатку вивчити та подумати всі етапи, а потім витрачатися. Інакше переробки будуть ветувати значно дорожче
Natalia505• 06 января 2024
На кухні дотримуйтесь ергономіки, вся інформація є в інтернеті. В туалеті доречі також не мішає, щоб потім сидячі на унітазі в ванну колінами не битись.))
И.О. человека• 06 января 2024
Ответ дляРадість моя
В мене справді вийшло добре.
ми робили ремонт в новобудові під аренду.
Це була 1-кім квартира 40 м2, там не так багато варіантів розташування всього))
Плюс старались зробити більш економно, а кожна лампа-розетка - це додаткові кошти. Едине, що не врахували - це посудомийна машина, ми її не планували, а квартиранти попросили. Тому купували окремостоячу і виглядало це так собі)
А так чудово справились вдвох з чоловіком. Звичайно електрику треба налювати, де що має бути.

Зараз робимо дизайн-проект для своєї квартири з переплануванням, 35 дол/1м2.
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
Автор, рекомендую подивитися в Ютубі Земського - у нього прям по крокам розкладені етапи та робота над помилками.
Я готова була оплатили послуги дизайнера, але..... Або аматори і я знала більше них, або розробляли проекти з прив´язкою до певних фірм виробників з яких потім мають %. Обидві історії мене не влаштували.
Тож перегляньте і вивчіть самі хоч базові принципи
Зліпок ступні• 06 января 2024
Ответ дляАнчо Ус
Стяжку в конце вы шо

Нулевое - перенос стен и входные двери! Откосы

Первое это мокрые точки - подойдите основательно. Подумайте куда сливы будут от стиралки и посудомойки, чтоб не было потом сюрпризов. Важно чтоб все трубы были только итальянских марок, это гарантия того что соседей не зальете

Второе разводка электрики, чем больше розеток - тем лучше, тут тоже все хорошо продумайте

Третье машинная штукатурка чтоб все это спрятать

Четвертое выравнивание стен и потолка и последующие работы со стенами/потолком и подготовка их к покраске или проклейке обоев

Пятое это уже стяжка на полу, с последующим покрытием плитка или паркет/линолеум/ламинат

Шестое межкомнатные двери (входные двери делали перед пунктом 1 когда был перенос стен)

Седьмое плинтуса и потолки натяжные
а зачем обязательно натяжные потолки? без них никак?
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляИ.О. человека

Ремонт під здачу і для себе це трохи різні речі, згодна.
Я навіть кухню сама спланувала, теплу підлогу, вхідні двері перенесла.....
ротцвеники• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
Вибачте, а в якій програмі краще зробити план? Не професійний, а хоча б щоб перед майстром чи дизайнером не бекать, а показати
Я сама все креслила на міліметровому папері. Спочатку треба виміряти всі стіни рулеткою, підписати на плані квартири, потім у вас є розуміння, що і куди може вміститись. Малює е кожну кімнату окремо з меблями в масштабі та думаєте, де що стоїть і де розетки. Особливо серйозно підійдіть до ванни та кухні.
Анчо Ус• 06 января 2024
Ответ дляЗліпок ступні
натяжные потолки делаются когда уже мебель будет в дом заходить. или же когда мебель уже стоит.
Подвесные или обычные (стяжка потолка вручную самая сложная, если перепад больше 1,5 см, делают подвесные или натяжные) делаются намного раньше, когда делают стены, я написала автору план действий, при чем здесь обязательность натяжных потолков?
Радість моя• 06 января 2024
Ще не забудьте разом з електрикою інтернет кабель прокласти
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляАнчо Ус
М......зачем когда мебель стоит?
Чтоб веселее было двигать мебель, сломать ножки, поцарапать пол?
Натягивают до мебели
Анчо Ус• 06 января 2024
Ответ дляРадість моя
М......зачем когда мебель стоит?
Натягивают до мебели
кому как удобно, бойлер снять или передвинуть мебель не проблема, ситуации бывают разные
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляАнчо Ус
Автору вряд-ли будет в радость оплачивать демонтаж и повторный монтаж бойлера, услуги грузчиков по переносу мебели с комнаты в комнату (про вероятность повредить мебель, сбить углы и прочее тоже не забываем)
lisa2101• 06 января 2024
Ответ дляДу да ду да ду
А потом под трубы штробить по электрике?
Электрика выше проходит. Что вы хотите сделать?
lisa2101• 06 января 2024
Ответ дляФима Собак
Та программа не поможет. Только мой совет. Думайте, где ставить резетки, с учётом Вашей техники. И на будущее. Не прогадаете. Мы уже всё, что могли, учли. С войной не хватает. То фонари на день поставить, то павербанк...
lisa2101• 06 января 2024
Автор, я три ремонта в новостройках пережила. И сама строитель. Пишут тут лабуду всякую. Нужно, алгоритм строительства напишу.
Тирамісу на терасі• 06 января 2024
Для інформації,автор:
1 кімнатну тільки що зроьила повністю електрику-48 тис.
Коломия
Тирамісу на терасі• 06 января 2024
Ответ дляРадість моя
Ви на першому кроці ’забуксуєте’.
Про кількість розеток і де саме електрику не скажете
Толкові електрики самі підкажуть.
Чим більше точок-тим їм вигідніше.
Автор,про кондиціонер не забудьте.
Куди воду будете виводити?
Радість моя• 06 января 2024
Ответ дляТирамісу на терасі
Толкові електрики самі підкажуть.
Чим більше точок-тим їм вигідніше.
Автор,про кондиціонер не забудьте.
Куди воду будете виводити?
Саме так - кожен буде радити як йому вигідно, а це не завжди потрібно чи вигідно Автору
Семенівни сусідка• 07 января 2024
Ответ дляТирамісу на терасі
Для інформації,автор:
Коломия
Можно пояснити це разом зі світильниками, чи тільки провід по стінах зі щитком?