дама_из_декрета• 14 января 2024
Збільшити кімнату за рахунок балкону, не буде холодно?
Хочу розширити кімнату за рахунок балкону. Балкон утеплити. Але читала як деякі люди пишуть що всеодно зимою холоднувато навіть якщо балкон утеплений.
Замрійлива• 14 января 2024
Ответ дляСоветничаю тут
Ми зробили в тому році, новобудова. Утеплили потолок , на підлозі проложили теплу підлогу, батарея велика. Прорахувались( знизу лоджія без скління і не планують, в мінус попали на точку роси ( не довели теплу підлогу в кут, десь 70см, там диван и щось подумали навіщо там тепла підлога((( влітку будемо розбирати все, і робити теплу підлогу по всієї площі того, що було лоджією.
Не холодно, 3камерний склопакет, саме температура в приміщенні така сама як в інших, а ось з підлогою халепа(
І де ж ви знайшли 3х камерний склопакет?
Маю натхнення• 14 января 2024
Збільшили таким чином дві кімнати, зимою холодно, хоч і добре утеплили фасад.
Кашпо• 14 января 2024
Ответ дляОбнемашечка
Если батарею увеличить на площадь балкона,то норм будет
а если за это управляющая компания за это хорошо вздрючит, то будет еще нормальнее.
а по теме автору скажу, что самый хороший с точки зрения энергоэффективности стеклопакет имеет бОльшую теплопроводность, чем самая плохая с этой же точки глухая стена. не говоря уже о конвекционной составляющей (неплотности примыкания окна к стене и уплотнителя створок). увеличивая в несколько раз площадь остекления, вы увеличиваете теплоперенос через ограждающую конструкцию, что потребует большей мощности на отопление зимой и кондиционирование летом. на сколько именно вам точно никто не скажет без теплотехнического расчета, но пару градусов вблизи остекления точно.
имею возможность наблюдать борьбу за микроклимат в соседнем доме в квартирах, в которых по проекту балкон объединен с комнатой. начали с радиатора системы отопления на балконе, сейчас добавили масляный обогреватель и плотные шторы в проем между балконом и комнатой. кстати, сторона у них четко на юг, но это не спасает :)
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Мене в цих перестройках одне турбує. Що у вас на балконі? Чи є ще балкон? Де сушите речі? Якщо у вас є сушарка, то ок.
Але забирати балкон, а потім серед хати сушка з одягом як елемент постійних меблів, я цього не розумію
В мене є балкон, і речі там ніколи не сушу. Взимку на сушарці біля батареї врази все швидше сохне, влітку просто на сушарці, бо якщо повісити на балкон - постійно темрява, в майже кожен день щось та сохне. Мені ще заважає і тому, що там квітів дофіга. Про машину сушильну мрію, може в цьому році придбаємо. Так от, на балконі нічого не сушиться
Брюнетка в Мармеладе• 14 января 2024
Теплый пол и дополнительно батареи поставили в комнате тепло .
Кашпо• 14 января 2024
Ответ дляДолькиКабана
я сушу белье на отапливаемом балконе (автономное отопление, ни у кого ничего не ворую) отжатое в машинке белье. вот прям сейчас. влажность 44% на балконе с открытой дверью, в комнате 33%. если закрою дверь, то влажность на балконе поднимется.
странно, что автору никто не намекает, что продать квартиру с такой перепланировкой будет гораздо сложнее. а если разок придется запустить сотрудников управляющей компании (например, зальют ее или она сама кого-то зальет, акт там составить, например), то может случиться неприятность :)
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляДолькиКабана
Сушити речі в домі дуже шкідливо. Тому машину обов´язково придбайте
Кашпо• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
вредно для кого или чего?
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляКашпо
вредно для кого или чего?
Це підвищує вологість, в свою чергу дає сприятливі умови для розвитку грибка, сирості. Ви це не відразу можете помітить, але за меблями, в кутках процес вже пішов.
Якщо колись там раз в тиждень, то не страшно, але регулярно не можна сушити мокрі речі в хаті
Замрійлива• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Взимку в помешканнях з опаленням сухе повітря. Навпаки краще сушити речі в домі, щоб вологість збільшити. У нас постійно зволожувач працює.
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Так, є в планах. Ми постійно провітрюємо, в мене якось навіть фіалки померли через відчинене в морози вікна. Тепер на майбутнє планую відкривання не від підвіконня.
І порошки строго без запахів, і завжди додаткову воду на полоскання. Взагалі то вранці достаю білизну (нічний тариф) вішаю і всі розходяться. Ввечері все висохло, зібрали, запустили робота. Пилу таки багато, начиталася, що фільтр в сушильній полегшить це. Ну і кімната, в якій сушимо - це гостинна, ми там не спимо
Мальдивирую• 14 января 2024
В мене знайомі зробили теплу підлогу і теплу стіну де вікно. Просто вмонтували електричні мати. Поклали великогабаритну плитку під вікно. В них дуже стильний та продуманий ремонт.
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляЗамрійлива
Взимку вологість за санітарними нормами має бути 30-45%, 60 % це вже перевищення. А постав сушку з мокрим одягом в кімнату 15-20 кв м. ..та ну.
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
І взагалі це жахливо нееестетично сушити речі в кімнаті. Всі так стараються зробити свої житла красивими, меблі гарні, дорогі ремонти і сушка з трусами щодня в тебе на виду
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляКашпо
Автономне опалення все таки рідко зустрічається, навіть в новобудовах . Тому на балконі вологість значно більша, ніж у вас. І яка тоді різниця, сушити речі на балконі і відкривати двері, чи просто сушити в кімнаті - он вище написали що це шкідливо.
Мальдивирую• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
Поставити сушильну машину. І не буде таких проблем з сушінням
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
В мене такого ніколи не буде, навпаки, надто сухе повітря. Коли син був малим, навіть зволожувач вимушені були купити.
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляМальдивирую
Так, це найперше і найкраще рішення для квартир
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
Взагалі запах засобів прання - це жах. Тому у мене лише без запаху, на щастя, зараз є вибір.
І вологість 30-45 # це мало, слизова носа пересушується, квіти також сохнуть. Відчинити вікно на 10 хвилин - і вологість стає 10-15
Замрійлива• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
Іще і запахи засобів прання.
Ужас.
Ну так от, у нас без зволожувача 27°. Все в носі пересихає. І це я сушу в ванній на стельовій сушці при відчинених дверях. Та і давно вже перейшла на прання гелями без запаху. Але маю і підлогову сушку на всяк випадок, якщо багато прання і все в ванній не вміщається, то ставлю її на лоджії, яка приєднана до спальні. Але то не ми її приєднали, так забудовник зробив, змінив планування в процессі будови. Хто хотів потім відгорожував ту лоджію. Нас влаштовує, в мене там кабінет і швейна майстерня. І сушка там нікого не напрягає.
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляДолькиКабана
Є санітарні норми по вологості. Їх придумали не просто так.
Не всі користуються засобами без запаху. Економія і комусь просто пофіг.
Я скільки б не полоскала, а чую засіб. Особливо ополіскувачі ядовиті
Кашпо• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
естественно, повышает. но при нормативной кратности воздухообмена точка росы не грозит. вот я прикинула на калькуляторе, для температуры +24 и влажности 35% точка росы 7,58C. у меня таких температур нет в принципе, даже на стеклах. у меня температура наружной стены от температуры внутренней (т.е. воздуха в помещении) отличается примерно на 1 градус (что является отличным показателем).
в общем, не в белье проблемы, а в вентиляции и теплопроводности и влажности наружных стен. лучше потратить пару десятков тыщ не на сушилку, а на решение озвученных выше моментов.
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляЗамрійлива
Ваша справа. Звичайно робіть як вам подобається і зручно.
Для мене це треш і капец. Вам все одно. Ну ми всі різні, це нормально
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляКашпо
І при цьому сушити все одно речі в кімнаті?
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Не знаю де ви знайшли ті норми.
Алгонавт• 14 января 2024
Знімаю зараз таку кввртиру. Я впо.
Категорично не раджу. Фактично топлю вулицю.
Кашпо• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
безусловно, если есть проблема с грибами на стенах и если деньги есть и на устранение причин (а не последствий) и на сушилку (и место под сушилку), то можно решить вопрос комплексно. но сушилка вторична, потому что это просто сушилка для белья. а грязным и переувлажненным воздухом в квартире дышать вам.
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Ще раз: засоби без запаху, наприклад: прикріплене фото внизу. Це по перше. Ті, хто не користується такими засобами - значить і проблем таких немає. Це по друге. І по третє, не всі користуються гелями. Я - ні. Навіть не розумію, для чого вони. Взагалі не зрозуміла, в чому ви зі мною сперечаєтесь?
Кашпо• 14 января 2024
Ответ дляДолькиКабана
Не знаю де ви знайшли ті норми.
в этой табличке не пишут главного. далеко не каждое жилое помещение переживет зимой 60% влажности без грибов.
ДолькиКабана• 14 января 2024
Ответ дляКашпо
Та ви собі можете придумати що хочете, і заперечувати очевидні речі. Ось щойно сфотографувала свій
Перед сном буду провітрювати, і вологість ще меншою стане.
Фізик-ядерщик заочно• 14 января 2024
Ответ дляДолькиКабана
Лишаю останнє слово за вами, вам це важливо. Де суперечка?
Сушка з одягом в кімнаті для мене - жахливо виглядає в першу чергу, от і все. Я створюю затишок в хаті і скільки сил прикладаю до прибирання і споглядати таке уродство в себе перед очима, то не можу. А ви робіть як вам зручно і гарно.
Крапка.
П.с. всі засоби домол мені воняють. Я так і не поняла чого їх вважають без запаху
Крапка.