Пліснявілий сир• 18 января 2024
Ресторан, к чеку +10% обслуговування, что туда входит? Чаевые официанту?
Чаевые официанта входят?
Результат:
вже голосів:
68 (80%)
Да, входят
9 (10.59%)
Другой вариант/ответы
8 (9.41%)
Нет, чаевые отдельно нужно
Вкаблучках• 18 января 2024
Як забажаєте, але в такому випадку можете вільно себе почувати у питанні чайових.
Не боюся осуду• 18 января 2024
Якщо мені подобається обслуговування,то залишаю + навіть якщо обслуговування враховано в рахунок.Ці чайові ще можуть бути розкидані на весь персонал
Швабристка• 18 января 2024
Ответ дляВкаблучках
Я всегда себя свободно чувствую, чаевых не даю. Это его работа и он получает за нее зарплату. Почему продавцам не дают чаевые? Или фармацевту, который помог? И так можно до бесконесности. Ну такое
Може ще третю?• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Дивлячись який заклад. Плюс чайові дуже по різному розподіляються. Десь на кухню вони навіть не доносяться, десь скидають в загальний і деребанять порівну, десь по %, десь все що зібрав--твоє.
Какая разница как они распределяются. + 10% заплатил по чеку за обслуживание, всё остальное не должно волновать клиента.
Ответ дляШвабристка
Може тому, що у офіціантів дуже низькі зарплати і чайові це великий процент їх доходу?)
Швабристка• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
А у продавца минималка большая, вы считаете? И да, люди ж сознательно выбирают работу и работают. Фармацевт отучился в Вузе или колледже. Там большие зарплаты в аптеке? Серьезно?) Ответственность в аптеке в разы больше, давайте давать чаевые. Там же консультируют иногда лучше врачей
Ответ дляШвабристка
Я працювала продавцем, я працювала офіціанткою. Якщо нічого не змінилося, то так, у порівнянні з офіціантами у продавця зп більша, плюс, тут трошки треба пояснити -- ніхто не йде в офіціанти заради голої ставки, там завжди чайові закладаються в розрахунок.
Рекламама• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
А це проблема клієнта?
Швабристка• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Да закладываться может все что угодно. Почему не давать уборщицам чаевые? У них зп тоже маленькая, а работа тяжелее
Швабристка• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Давайте) Вас ніхто у цьому не стримує. Якщо що, то я даю і багато хто теж)))
Я просто за то, чтобы либо всем тогда, либо никому
Рекламама• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Ну як перестануть йти, то роботодавець зачухається або сам між столиками бігати буде.
Рекламама• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Чому ви думаєте якщо в лікарі та вчителя йдуть, то в офіціанти перестануть?)
У нас це, часто, дуже молоді люди, для них це фактично єдина опція.
Ну ви ж пишете, що туди йдуть тільки за чайовими. Якщо перестане давати критична маса людей, то стане невигідно і йти перестануть. Тоді вже роботодавці і підключаться.
Н@Диете• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
На Укрпошті всі за мінімалку працюють,ви залишаєте їм чайові? Або кондуктору, двірнику, тітоньці в реєстратурі? Ще мені подобається сфера послуг: наприклад моя стрижка коштує 300 грн, дівчина витрачає на мене менше години. Запис в неї за тиждень мінімум, тобто все забито щільненько. Рахуємо: 300*8*5(це якщо вона буде працювати в охотку, без напрягу) це 12 тис на тиждень. 48 тис на місяць - і я ще повинна лишати їй на чай, бо як не лишати то це жлобство і поганий тон. І так, для Дніпра це дуже дешева стрижка, це не салон, просто дівчина що знімає дешеву маленьку кімнатку на двох з манікюршею. А тепер уявіть скільки заробляють ті в кого стрижка 600-700 грн, і при цьому їм теж лишають чай.
Ответ дляН@Диете
Скажіть, вас хтось силує залишати чайові? Думаю, що ні. Чому ж тоді ви вивчаєте чужу кишеню? Ці люди не крадуть бюджет, вони ні до чого вас не змушують. У чому проблема?
Папобус• 18 января 2024
Раніше мене ці 10%дуже дратували, це таке жлобство я вважала. І більше в ті заклади не ходила. Зараз вже норм стаілюся, але тоді на чай не даю.
Ответ дляРекламама
До чого підключаться? До того щоб виплачувати норм зп? Ні) Бо чайові грають у т.ч. і мотиваційну роль)
Рекламама• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Всюди мотиваційну роль грають відсотки, а в ресторанах чайові))). Тому і не даю.
Н@Диете• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Не силує, я й не лишаю практично, лише якщо ну дуууже сподобалося обслуговування. Просто не розумію цієї несправедливості, чому більшість людей працює за зарплатню і лише офіціанти, кур´єри та таксисти отримують плюшки бо чомусь так заведено. Типу всі рівні але декотрі рівніші.
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляН@Диете
в чому несправедливість?
вас ніхто не примушує
а якщо хочете справедливості, то давайте на чай тим, кому вважаєте за потрібне, бо їх обділили.
і ще. повторюю. 10% - це НЕ чай офіціанту
вас ніхто не примушує
Мозговая пилочка• 18 января 2024
Ответ дляН@Диете
А я стареньким батькам пенсіонерам замовляю продукти он-лайн в Сільпо і відразу проплачую. І доставку також. І мене так уміляє, коли в додатку висвісується фраза типу: Вам сподобалося, як вам доставили замовлення? Якщо ви всім задоволені, переведіть свою подяку
, і далі вже і цифри висвічується: 50 грн, 100 грн, 150 грн. - це щоб розуміли, які суми від тебе очікують?
І це Сільпо!
, і далі вже і цифри висвічується: 50 грн, 100 грн, 150 грн. - це щоб розуміли, які суми від тебе очікують? І це Сільпо!