Пліснявілий сир• 18 января 2024
Ресторан, к чеку +10% обслуговування, что туда входит? Чаевые официанту?
Чаевые официанта входят?
Результат:
вже голосів:
68 (80%)
Да, входят
9 (10.59%)
Другой вариант/ответы
8 (9.41%)
Нет, чаевые отдельно нужно
Яйцеголовая• 18 января 2024
Вважаю, що чайові мають даватися лише якщо
1. чоловіка обслуговує жінка - офіціантка
2. якщо вік офіціанта-офіціантки приблизно дорівнює віку дитини відвідувача (наприклад, студент обслуговує людей віку 40-50 років)
Тобто я, як жінка 28 років, не бачу для себе варіантів, коли я б могла залишати чайові офіціантам
Гола з конопель• 18 января 2024
Ответ дляН@Диете
Не силує, я й не лишаю практично, лише якщо ну дуууже сподобалося обслуговування. Просто не розумію цієї несправедливості, чому більшість людей працює за зарплатню і лише офіціанти, кур´єри та таксисти отримують плюшки бо чомусь так заведено. Типу всі рівні але декотрі рівніші.
Здесь мне еще доказывали , что нужно давать маникюршам и парикмахерам, серьезно ? У меня маникюр + педикюр = 1900 грн, даже не знаю сколько еще сверху накинуть, чтоб мастер доволен был , а то ж она с меня мало заработала
Это раньше стрижка была 20 грн, то я 5 грн могла накинуть , сейчас все стоит очень прилично , считаю , что нефиг швыряться деньгами сверх ценника
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляЯйцеголовая
цікаво, а чому хлопець не заслуговує на чай
Яйцеголовая• 18 января 2024
Ответ дляChaterbox
Бачу це як приниження мужчини, якщо би я робила йому таку подачку
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляЯйцеголовая
а жінці подачку можна?
Яйцеголовая• 18 января 2024
Ответ дляChaterbox
а жінці подачку можна?
Коли чоловік платить жінці це більш природньо
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляЯйцеголовая
тобто, якщо чоловік прийшов, приміром, у перукарню, і його підстриг хлопець, платити йому не треба? бо не природньо
Карма хамелеона• 18 января 2024
Не даю чаевые, если в чеке включено обслуживание. Это и есть чаевые
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляalisarich
Официантам,но меня всегда это бесило, платишь в заведении прежде всего, когда вкусно поел и доволен как шеф все приготовил, при чем тут официанты? У меня бзик, оставляю чаевые только повару, если было вкусно,а с разносом побегать много ума не надо
а як ви залишаєте чайові кухарю? йдете на кухню?
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляКарма хамелеона
ні, це не чайові
Кава з адреналіном• 18 января 2024
Ответ дляМоже ще третю?
Какая разница как они распределяются. + 10% заплатил по чеку за обслуживание, всё остальное не должно волновать клиента.
А почему собственно клиент должен платить ?
Разве он не платит за еду ?
Кава з адреналіном• 18 января 2024
Ответ дляTammy21
Може тому, що у офіціантів дуже низькі зарплати і чайові це великий процент їх доходу?)
Так это не проблема клиента
Chaterbox• 18 января 2024
Ответ дляalisarich
Ну естественно,я клиент и это моя просьба
не вмієте ви вигадувать красиво
Пліснявілий сир
• 19 января 2024
Ответ дляalisarich
А зачем что-то придумывать? Знаю работу кухни изнутри, и знаю как работают повара и официанты, если вам повезет и когда-то попадете в ресторан, попросите выйти повара и увидите
Как в фильмах, видела в Америке так объят делать. А сколько вы поваруоставляете, если не секрет?
Chaterbox• 19 января 2024
Ответ дляalisarich
я в ресторані працюю
Мозговая пилочка• 19 января 2024
Ответ дляChaterbox
ні, це не чайові
А чем обслуживание отличается от чаевых? Их в разные карманы нужно засовывать?
Карма хамелеона• 19 января 2024
Ответ дляChaterbox
ні, це не чайові
Как это не чаевые? А что тогда? 10% - за обслуживание. Чаевые - тоже за обслуживание. Дважды за обслуживание платить?
КошкинДом• 19 января 2024
Ответ дляН@Диете
На Укрпошті всі за мінімалку працюють,ви залишаєте їм чайові? Або кондуктору, двірнику, тітоньці в реєстратурі? Ще мені подобається сфера послуг: наприклад моя стрижка коштує 300 грн, дівчина витрачає на мене менше години. Запис в неї за тиждень мінімум, тобто все забито щільненько. Рахуємо: 300*8*5(це якщо вона буде працювати в охотку, без напрягу) це 12 тис на тиждень. 48 тис на місяць - і я ще повинна лишати їй на чай, бо як не лишати то це жлобство і поганий тон. І так, для Дніпра це дуже дешева стрижка, це не салон, просто дівчина що знімає дешеву маленьку кімнатку на двох з манікюршею. А тепер уявіть скільки заробляють ті в кого стрижка 600-700 грн, і при цьому їм теж лишають чай.
Ну якщо ви вже почали рахувати чужі гроші, то відмінусуйте заодно податки, оренду приміщення, закупівлю та обробку інструментарію, тощо_)
Ответ дляН@Диете
Можна я запитаю? Це дурне питання, насправді, і ви звісно навіть без пояснень можете не відповідати.
У вас часто бувають якісь несподівані подарунки? Не тільки фінансові, як, наприклад плюс до доходу, а добрі люди, які допомагають просто так, хоча і не мусять і т.ін.?
Н@Диете• 19 января 2024
Ответ дляChaterbox
в чому несправедливість?
вас ніхто не примушує
а якщо хочете справедливості, то давайте на чай тим, кому вважаєте за потрібне, бо їх обділили.
і ще. повторюю. 10% - це НЕ чай офіціанту
вас ніхто не примушує
Мене не примушує. Поосто тітонька на пошті теж дуже хотіла би отримати 20,30,50 гривень зверху з майже кожного - але зась, бо так не прийнято. А кур´єру - прийнято. Ось вам і несправедливість.
Н@Диете• 19 января 2024
Ответ дляКошкинДом
Рахувала бо подруга хотіла піти працювати на себе замість салону. 30 чистими це самий мінімум якщо руки прямі і буде клієнтура (а вона в неї вже є). Це без напрягу, рахували по цінам м.Кропивницький.
Може ще третю?• 19 января 2024
Ответ дляTammy21
Скажіть, вас хтось силує залишати чайові? Думаю, що ні. Чому ж тоді ви вивчаєте чужу кишеню? Ці люди не крадуть бюджет, вони ні до чого вас не змушують. У чому проблема?
Официанты платят налоги с чаевых?