L-i-s-a-92af• 31 января 2024

Oновлений законопроект про мобілізацію

Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення

Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.

“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.

У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:

визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
Lizavel• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Жду пока всех ухилянтов найдут и мобилизируют
Так ищут как раз обычных работяг. У меня все одноклассники с бабками каким то чудом оформили кто инвалидность, кто опекунство, в системе шлях есть,а сами бухают в парке на лавках. Пойдут бедные, а не ухилянты
So_so• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Мої синИ не краще ні чим,але їм немає 25 років і мобілізації вони не підлягають на данний час.
Так это не помеха, пусть идут добровольцами, с такой то матерью только эгегей.
oboeva• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
И очень правильно.Потому что большинство ’ инвалидов’ догляду не потребують
Большинство броней липовых, плюс студент 25 лет может принести больше пользы на фронте,чем дядька 45+
lumonbka• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
МИЛЛИОНОВ загиблих,як ви БРЕШЕТЕ-в нас немає
А скільки у нас усього загиблих серед військових та цивільних за 10 років війни?
100 чоловік? 207?
Може зовсім немає?
Lizavel• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Есть
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляlumonbka
Удалено администрацией...
Если фронт будет в 100км от МОЕГО дома-пойду.ВАШ дом пусть защищают мобилизированные и МЕСТНЫЕ добровольцы.
rainbow in the sky• 31 января 2024
Ответ дляOllka
А моїм не дали такого наказу. Живих лишалось троє, але не довго(
Краще б їм дали наказ вийти. Тому що сили були не просто нерівними, а навіть слово не підберу.
Ми прокинулися 24 вже не було до обіду майже нікого. Про це навіть мер наш Федоров розказує тепер відкрито, можна подивитися його інтерв´ю останнє
Lilipa• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
У вас их тут только за 2023 год ге меньше 50
Lilipa•
Учасник проєкту з 09.10.23
А что вас смущает в дате регистрации моего аккаунта?)))
kpss2017• 31 января 2024
Ответ дляКонфет04ка
ты лучше за хлебушка своего расскажи военнообязанного. экстракшен в польшу прошел уже?
Они ещё и машинку себе пригнали из Европы без растаможки. Не на ЗСУ, а себе, вот такие нынче патриоты 🤷
Конфет04ка• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
не может, а принесет. это общепризнанный факт. но автор не в курсе :)
oboeva• 31 января 2024
Ответ дляLizavel
В сёлах молодежи уже наверное считанные единицы.
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляКлементина
Из этих 30 млн - половина женщины
Остаётся 15 млн мужчин
Из этих 15 млн где-то половина мальчики до 25 или пенсионеры после 60.
Остаётся где - то 7,5 млн.
Из этих 7,5 около миллиона - инвалиды, многодетные, опекуны инвалидов, забронированы.
Остаётся где-то 6,5 млн. Из них нужно призвать 500 тысяч, то есть примерно каждого тринадцатого мужчину. И это пока что.... А конца войне ещё и близко нет
Я думаю,что из 6,5 млн 500тыс можно мобилизировать,да и инвалидов и бро5ь пересмотреть,что б еще пару млн на учет поставить в резерв.
lumonbka• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
У вас патріотизм з умовами.
Ви чи труси одягніть, чи креста з шиї зніміть.
rainbow in the sky• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ми не хочемо такої ж долі для 5-7 областей України.Тому мобілізація має бути.
А ми хотіли, ви хочете сказати?
So_so• 31 января 2024
Ответ дляlumonbka
У вас патріотизм з умовами.
Новый критерий патриотов чужими детьми - черта в 100 км.
oboeva• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Если каждый за себя, чего жопу рвете за мобилизацию всех? Странная логика
Конфет04ка• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
потому, что пока ее персонально это не касается. это же очевидно
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Чому Ви так вважаєте?
lumonbka• 31 января 2024
Ответ дляrainbow in the sky
А нашим обіцяли повітряну підмогу до ранку, поки атомну у притул розстрілювали..
А потім просто сказали, що нічого не буде.
На захисті було з чотири десятки чоловік з АК-47..
rainbow in the sky• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Они детей насилуют
Не знаю що вони там роблять, ми поїхали влітку. Може і є такі випадки, але не чула
Dumky• 31 января 2024
Ответ дляИрина_Б_
да? так вы готовы к переговорам? ответ просто: да или нет
А, що в переговорах мають обговорювати? Які вимоги, пропозиції? Ви, як я зрозуміла, в курсі.
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Удалено администрацией...
На дивані боретеся?
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляjulil
Удалено администрацией...
О,луганского полку прибыло
Мой муж официально имеет бронь и работает на ЗСУ,а не ухилянт с Луганска,который ныкается по-киевским хатам от мобилизации,НЕ ИМЕЯ права на отстрочку или бронь.
Lizavel• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Так ваша попа давно не в Украине. Бессовестная вы,свалили и рассказываете, как нам жить и кого на фронт отправить
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
oboeva• 31 января 2024
Ответ дляКонфет04ка
Это понятно, но где ж логика, на фронт идут по географическому признаку теперь. Автор за сто км, кто-то ещё 100м, в общем кому какая цифра нравится.
lumonbka• 31 января 2024
Ответ дляSo_so
Вони синів вже давно вивезла. То тут можна язиком потріпати без наслідків
So_so• 31 января 2024
Ответ дляLizavel
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
Вот это да.....
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляMs. Wonka
Даже видящей не нужно быть, чтобы предсказать снижение призывного возраста в следующем году: 23 года.
Выкосить молодёжь, зато сохранить жизнь многодетным самцам, позволив им удрать на социал.
Не будет этого
So_so• 31 января 2024
Ответ дляlumonbka
Я уже поняла. Дети заграницей, у мужа бронь. Это ж какая ****.....
rainbow in the sky• 31 января 2024
Ответ дляlumonbka
Ми бачили 7 танків наших на південному виїзді з міста, а через годину побачили їх кількість техніки, вона тиждень напевно йшла не зупиняючись ні вдень ні вночі повз наші вікна. Я дивилася у вікно і тупо плакала, бо розуміла що кількість просто не реальна