Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення
Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.
“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.
У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:
визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
Ответ дляIsidda
Ваш дом в оккупации .Вы хотите ,что б и наши так были дома?Выстелим кацапам красную дорожку до Ужгорода или как?
Конечно,она этого хочет.
Потеряла столько квартир в Мариуполе
Ответ дляNathalie27
Ось і весь патріотизм - синочка в Польщу відправити замість воєнної підготовки😂
Мои сыновьЯ-студенты и имеют законное ПРАВО на отсрочку.А ваши где?
Luxurygirl• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
О,луганского полку прибыло
Мой муж официально имеет бронь и работает на ЗСУ,а не ухилянт с Луганска,который ныкается по-киевским хатам от мобилизации,НЕ ИМЕЯ права на отстрочку или бронь.
Так пусть идет на войну нах ему бровь, такие патриоты
Незаменимых нет, на его место найдут нового человека, быстренько обучат, не переживайте на стратегическое предприятие не развалится без вашего мужа, на ноль а ты ему вместо своих тупорылых темы будешь по всем знакомым деньги на ботник собирать
Ну как расклад, красота же?
Ответ дляL-i-s-a-92af
О,луганского полку прибыло
Какая ценность вы вас,зачем вы дома нужны,можете воевать,приближать победу,или вам победа не нужна?
Ответ дляlumonbka
Я зовсім не здивована
Часто бачу, що за ’воювати повинні усі’ ті, хто зовсім не планує це робити з усім сімейством
Типу, *я хочу жити, а ви помирайте замість мене і моєї сім´ї*
Есть перечень людей,которые ЗАКОННО имеют право на бронь или отсрочку.Изучайте список и присоединяйтесь.
Ответ дляrainbow in the sky
Ми бачили 7 танків наших на південному виїзді з міста, а через годину побачили їх кількість техніки, вона тиждень напевно йшла не зупиняючись ні вдень ні вночі повз наші вікна. Я дивилася у вікно і тупо плакала, бо розуміла що кількість просто не реальна
Я бачила стріми
У нас теж декілька колон ходили три дні повз міста..
І ми виходили на захист міста
І, як ви, на мітинги ходили у перші дні окупації..
І ми виходили на захист міста
Ответ дляlumonbka
Я хочу, щоб ви особисто з дочкою і чоловіком захищали свій дім.
Вы свой почему не защищали?
Luxurygirl• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Я думаю,что из 6,5 млн 500тыс можно мобилизировать,да и инвалидов и бро5ь пересмотреть,что б еще пару млн на учет поставить в резерв.
Да, твоя семья первая должна быть этих 500к
Думает она… много на себя взяла, не кажется?
Ответ дляMs. Wonka
Удалено администрацией...
Ответ дляL-i-s-a-92af
Конечно,она этого хочет.
Потеряла столько квартир в Мариуполе
Ну ви і д...а. Людина, яка втратила все, житло, виїхала і має людяність говорити, що ціннішого за людське життя немає нічого, ні квартири, ні земля. І не потрібно мільйони життів на це покласти. А ви зі своїми чоловіками маєте совість відправляти інших на війну.
Конфет04ка• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Это понятно, но где ж логика, на фронт идут по географическому признаку теперь. Автор за сто км, кто-то ещё 100м, в общем кому какая цифра нравится.
судя по скрину выше, она в ландоне :) а фронт за 100 км от него будет не скоро :)
Ответ дляlumonbka
А, так ви з касти ’воювати чужими руками’?
Воно і видно, що усі ваші коменти, то пусті балачки. Робити щось для захисту держави ви не будете.
Я бачила таких в окупації, усі в перші дні бігли працювати на окупанта. Бо жити хочеться більше, ніж відстоювати свою позицію.
Робимо ми для захисту держави особисто і не мало.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Если фронт будет в 100км от МОЕГО дома-пойду.ВАШ дом пусть защищают мобилизированные и МЕСТНЫЕ добровольцы.
А, ну у многих дома от фронта ещё дальше. Сфигаль тогда они должны идти на фронт? И так может подумать каждый... А кто-то, у кого фронт рядом с домом, скажет ’пофиг мне на дом, поеду я в безопасное место’. Так что не надо настраиваться чужими руками жар загребать Если боитесь бурятов - пусть ваши бубочки идут на фронт и защищают вас.
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Собственно, сотен тысяч разве мало? Автору родной сын и муж дороже всех Донбассов вместе взятых , это понятно, но что за скотская позиция распоряжаться чужими детьми?
Людина так заробляє на життя.
Мені навіть іноді здається, що подібні теми створюють російські ботоферми. Бо вони вносять розлад в українське суспільство.
rainbow in the sky• 31 января 2024
Ответ дляlumonbka
Я бачила стріми
І ми виходили на захист міста
Ми довго доволі ходили і думали,що ми сила разом і плакати писали і під танки лягали перші дні. А потім вже зрозуміли,що ніяка ми не сила