Пишу вірші, дорого• 04 февраля 2024

Психолог зіпсував стосунки

Є багато тем про те, як ніби-то психолог зіпсував стосунки клієнта з родичами. Давайте розкажу вам історію з іншого боку на основі узагальнюючого досвіду своїх клієнтів.

Дівчина 19 років має депресивний стан і самоушкоджуючу поведінку. Батьки не приймають стан своєї дитини, вважають, що треба просто вчитись і не забивати голову дурницями, які навіює психолог. Консультація психіатра - категоричне ні, ліки - ні за що, "ти не псих".

Жінка звикла догоджати всім в сім’ї (дуже негативний минулий досвід), віддати молодшій сестрі майже всю з/п - не питання, бо мама так сказала. Стосунки зіпсувались, "почала показувати свій характер". Тут вони просто ще не в курсі, що це психолог винен)

Соціальне оточення клієнта може або сприяти одужанню, або погіршувати стан. Як таких родичів залучити в ко-терапевти? Як думаєте таке можливо?

Жодних порад клієнтам я не даю, я завжди працюю з тим вибором, який робить сам клієнт. Працюю під супервізією психіатра і маю допуск до клінічної практики (тема не про мене).
Smusish• 04 февраля 2024
Ответ дляСлоник-тоник
Ну дивіться, ваша робота це допомогти людині, якщо родичі не прислуховуються до вашої думки і не вважають вас авторитетом, у вас немає маневрів, всьо. І дуже дивно, що ви як практикуючий психолог не розумієте цієї елементарної істини. Допомога інфантильним людям полягає в тому, щоб допомогти їм подорослішати, і сімейна терапія тут навряд допоможе. Якщо не вчити клієнта брати відповідальність за своє життя тільки на себе, а плекати дитячі обідкі, то треба бути готовим, що коли клієнт перестане спілкуватись з ´токсичними´ родичами, то все рівно буде шукати винного, і ´токсиком´ станете вже ви ...
100% згодна з вами! Проблема у клієнтам, у їх нереалізованості а постійно шукають винних по психологам! Як твльки клієнт реалізуватися і отримає свій ’ дзен’ в середині себе, він не буде займатися цією херньою.

Smusish• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
Дякую, що поділились)
Депресія - це завжди біологія, психологія і соціальне оточення. Це біопсихосоціальний розлад, таке його сучасне наукове розуміння. Які конкретно біологічні, психологічні, соціальні фактори сприяли виникненню депресії в конкретному випадку - це не тема даного обговорення.
Доки є оці всі люди , доки ви будете з роботою. Тобто, завжди ви будете при роботі! То що ви ще хочете обговорити?
автор Пишу вірші, дорого • 04 февраля 2024
Ответ дляСлоник-тоник
І як ви собі уявляєте цю сімейну терапію?
Прийшла мама на сеанс, дочка їй сказала, як страждає через неї (це дуже сильне обвинувачення, коли найближча людина винить тебе у своїх бідах), мама всьо осознала, впала перед дочкою на коліна, вибачилась, вони всі там розплакались і пішли щасливі в майбутнє без жодної сварки?
Я схильна думати, що ’допомога’ родичів лише зашкодить терапії
я собі уявляю так, що батьки поцікавляться достовірною науковою інформацією стосовно депресіі. Принаймі почитають ті інформаційні буклети і матеріали, які я готова їм надати. Вийдуть за межі свого розуміння, що це все ’лінь і треба просто вчитись’.
При депресії порушується біохімія мозку і в першу чергу страждають когнітивні функції, тому вчитись дуже важко.
Але разом з тим депресії ефективно лікуються, і цей стан можна змінити.
Приблизно такого розуміння я б очікувала від родичів.
Ответ дляSmusish
Я не лікар і ваших термінів я не розумію. Я вам написала приклад 2х своїх знайомих психологів. І чесно, мені шкода тих людей, які ходять до них за порадами. Чому можуть вони навчити, ’лікувати’ якщо самі собі ради дати не можуть?
Клієнти їх знають як успішних, розумних, а я знаю і бачу другу сторону, з родини, сімї. Коли бачиш отакі приклали то розумієш, шо це така вся туфта,до ки сам собі ради не даси не вирішиш чому тобі погано, ніякий психолог за тебе то не зробить. Розбеоимь сам в собі і не шукай винних, бо вони завжди знайдуться. Батьки, брати сестри, подруги, кіт, собака... список безкінечний
некомпетентні спеціалісти є в будь-якій сфері, і психологія - не виключення.
Є і некомпетентні психологи, безумовно. Але це не привід робити узагальнюючі висновки про професію в цілому.
Слоник-тоник• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
Їй 19 років, її не треба вести за ручку до лікаря, щоб назначив АД. Особисто ви можете їй порадити консультацію з лікарем, мамина згода для цього не потрібна. Я не бачу в чому тут сенс сімейної терапії
Алгонавт• 04 февраля 2024
Ответ дляSmusish
В більшості так,проблема саме в психологу.
І ваш приклад, про стан депресії вашої 19 річної клієнтки, на питання моє ви не відповіли .
Суть в тому, що і в 30 і в 40 років, ті люди які не змогли реалізуватися в житті, не мають балансу зсередини, шукають в чому ж проблема. Тому шукають винних у їх не реалізації в житті. І знаходять, це батьки. Або не не заставляли вчитися, не підтримували і тепер ’ клієнт ’ незнає як дати собі раду в цьому житті, або заставляли вчитися, підтримували. А все та ж проблема ’ клієнт’ не можу дати собі раду в житті звідси знову потрібно знайти винного. І це не проблема в батьках, а проблема в ’ клієнті’ .
Повертаємося до вашої клієнти #2. Те, що вона віддає свої гроші сестрі, і живе життям сестри та мами, то вибачте, у неї в самої клепки немає в голові. Вже ж доросла, сама має розуміти де біле де чорне. І це ж тут проблема не в мамі не в сетрі, а в ній самій.
Я с детства воспитывалась в рабстве маминой
Деньги можна себе оставить, шо серьезно, но маме ведь не будет хватать
Вы не представляете , что такое родительское рабство
Мне 45 лет, я не могу с этим справиться, со мной за правду в детстве неделями не разговаривали, игнорили, это было не выносимым , лишь бы мамочка меня простила
У меня в голове не все в порядке
Ответ дляБроніки для Моніки
десь читала що депресія передається генетично бо я в депресії і син 9 років обмотав шию і каже що хоче задушитися мабуть йому передалося(
так, може бити генетично обумовлена. Може передаватись від одного з батьків, або від двох. Але це не вирок, а схильність. В сприятливих умовах ризик виникнення депресії - не більший, ніж у тих, кому такі гени не передали.

А от у стресових умовах у такої людини набагато швидше зменшується концентрація речовин в головному мозку, які регулюють настрій. Тому ризик депресії збільшується. А може бути просто сензитивний темперамент, це також фактор схильності.
Ответ дляСлоник-тоник
я не пропонувала нікому сімейну терапію.
Annetka_100• 04 февраля 2024
Ответ дляЗадолбулька
Таблетки из аптеки не лечат, а купируют симптомы депрессии
Эмоции и уровень энергии это химия внутри человеческого организма. Для того, чтоб варить кашу, умываться, делать зарядку нужно хотя бы встать с кровати. Вот для этого и нужны таблетки. Купировать симптомы это первый шаг. А далее уже режим, спорт, питание, витамины, коррекция миропонимания. Или установок? Не уверена, как там это психологи называют. Далее большинство проблем решаются с точки зрения житейской мудрости. Раньше роль психолога брал на себя батюшка или подружка на кухне. Ну и ещё тщеславие - мой самый любимый грех. Человек готов платить деньги, чтоб долго говорили с ним и о нем. Будет ли платный психолог сообщать такому клиенту, что ему надо избавиться от этого желания, потому что оно диструктивно?

Ответ дляАлгонавт
У меня в голове не все в порядке
я вас дуже розумію, і розмію яким чином формується така поведінка, і чому її так важко змінити. Але тут ви можете не отримати підтримки, окрім ’сама винна’, і порад в стилі ’просто не спілкуйтесь з мамою’.
Смайликівна• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
Про відповідальність - це було адресовано конкретній людині на її коментар. Не пересмикуйте.
То есть это была неправда, вы на самом деле иначе думаете?)

И в чем передергивание? Я просто уточнила, какую именно работу с членами семьи имею в виду бессмысленной. Безотносительно вас и вашего опыта.

Впрочем, можете не отвечать. Не очень интересно, все и так понятно)
Ответ дляAnnetka_100
в первой части вы абсолютно правы. АД нужны для того, чтобы запустить новый цикл функционального поведения. В лучшем настроении появляются лучшие идеи и больше сил для решения текущих проблем. Например тех, которые возможно и привели к депрессии.

Ну а дальше - какие-то подозрения к желании присадить клиента на терапию? Зачем? У меня сейчас и так максимальная нагрузка, когда клиент решает свой запрос и уходит - я этому радуюсь, потому что это подтверждение эффективности моей работы.
Annetka_100• 04 февраля 2024
Ответ дляSmusish
Очень согласна с этим комментарием. Современные неудачники очень любят перекладывать ответственность на родителей. И психологи им в этом помогают. А все проще. Детство прошло. Ты живёшь сейчас, действуй сейчас, люби себя реального, определи для себя достижимый уровень притязаний, усмери гордыню. Но это же грустно, страшно и трудно. Легче сказать, я беспомощен - мама виновата.
Голена блондинка• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
та отож( Але почитайте навіть коментарі в цій темі.
А що вас дивує? Тут дуже специфічний зріз суспільства, плюс анонімність. Але ви, як психолог, самі в першу чергу повинні розуміти, що пацієнтка є така, яка є не без причини. І часто це саме сім´я.
Ответ дляAnnetka_100
я не мыслю категориями ’кто виноват’, у меня задача ’как помочь клиенту решить его запрос и что этому может способствовать’.
Броніки для Моніки• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого

дякую, сензитивність мабуть причина бо ми меланхоліки
Ответ дляГолена блондинка
Так, погоджуюсь.
Це була тема поговорити) А оскільки психологія і терапія - це мої інтереси, то і тема відповідна. І це дуже розширює мої горизонти сприйняття.
Дозволяє вийти за межі власного досвіду і розуміння.
В колі колег зовсім інше ж обговорення)
Ответ дляБроніки для Моніки
просто пам´ятайте, що це не вирок, а лише схильність.
Ось тут дані досліджень, як збільшується ризик депресії.
Annetka_100• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
А как вы сами отвечаете на свой вопрос? Вот у Вас клиент, социальное окружение которого негативно влияет на его болезнь. Вы пытаетесь привлечь в терапию всю семью? А потом предлагаете дистанцироваться, если не получается? Или есть другие пути?

Голена блондинка• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
Так, погоджуюсь.
В колі колег зовсім інше ж обговорення)
Ще одна тема для обговорення з колегами))) ну і добре видно скільки потенційних клієнтів :)
Ответ дляAnnetka_100
я як на війні планую за найгіршим сценарієм)
При концептуалізаціі випадку стосунки в сім´ї відношу або до наявних ресурсів клієнта або до негативних модифікуючих факторів. Далі складаємо відповідний план терапії.
Ответ дляГолена блондинка
потенційний клієнт - це той, хто усвідомлює потребу в терапії.
Як кажуть терапія неможлива без наявності внутрішнього запитання до себе.
Я б не сказала, що тут багато потенційних клієнтів))) Тому власне і тема не про мої послуги, і повністю анонімна))
Голена блондинка• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
Згодна, що в першу чергу треба зрозуміти потребу в спеціалісті. Шкода, що в нас не прийнято лікувати своє ментальне здоров´я. Успіхів вам з підопічною:)
Ответ дляГолена блондинка
Дуже дякую!)
ну зараз вже трохи підвищується рівень психологічної культури.
Багато клієнтів звертається за допомогою вперше, і перестають боятись навіть психіатрів.
Я вважаю це гарна ознака)
Голена блондинка• 04 февраля 2024
Ответ дляПишу вірші, дорого
Дуже дякую!)
Я вважаю це гарна ознака)
Зараз, як ніколи, важливо вчасно звернутися по допомогу. До побутових проблем скільки всього додалося, що люди справляються хто як може...і коменти в цій темі тому підтвердження) тому, можна сказати, що ви комусь допомогли полегшити психологічний стан :)
Задолбулька• 04 февраля 2024
Ответ дляAnnetka_100
Если человек не может встать с кровати, то это уже тяжелая степень депрессии, при которой все равно в комплекте с таблетками должна быть психотерапия. А в более легких случаях, если есть выбор, я считаю что психотерапия лучше. Потому что ад это не витаминки, а лекарства с побочными эффектами, и если их начали принимать, то принимают от полугода под наблюдением психиатра.
Ваше убеждение, что говорить про себя это тщеславие и деструктивно возникло под влиянием церкви?
То что можно решить с помощью житейской мудростью решается, но этого не всегда достаточно. Вы серьезно считаете, что сейчас люди глупее чем 200 лет назад, и не способны решить то, что решается простым способом?
Ответ дляГолена блондинка
Так, принаймі відволіклись на сторонню тему)
А то скрізь одна війна і мобілізація.
Annetka_100• 04 февраля 2024
Ответ дляЗадолбулька
’Ваше убеждение, что говорить про себя это тщеславие и деструктивно возникло под влиянием церкви?’ - нет, вы истолковали не верно. Люди сейчас не глупее, чем 200 лет назад. Но они другие. Я лишь о том, что мода на психологов существует. Ну и тщеславие, уверенность в собственной исключительности это скорее дефекты личности, они мешают жить. Многим не мешало бы ’попуститься’, а психологи наоборот стараются ’повысить самооценку’. А ведь завышенная так же вредна, как и заниженная. Но сбить корону лопатой = потерять клиента. Потому что в этом случае помочь и исправить установки невозможно, одновременно не вызвав неприязнь. Много ли психологов идут на это? Психология это зачастую не медицина, а коммерция. Где цель лечить, а не вылечить.
Куплю орехи• 04 февраля 2024
У меня тоже разрушились отношения с семьей, потому что им на меня насрать. Я им нужна только для удовлетворения их нужд. Только с братом не испортились, они никогда не были особо близкими- это хотя бы честно.
Ответ дляAnnetka_100
у вас ошибочное представление о работе психолога.
У меня нет цели сбивать корону, не потому что я боюсь потерять клиента. Моя задача помочь клиенту увидеть последствия его действий и самому решить, ему так подходит или нет. И что будет, если он так и дальше будет действовать.
Если ему его ’высокая самооценка’ никак не мешает строить гармоничные отношения, добиваться профессиональных целей и пр - тогда что тут менять?
А если его поведение не согласуется с его жизненными целями, он сам захочет ’попуститься’.
Высокая самооценка и уверенность в собственной исключительности - это вообще разные вещи.