07 марта в 16:20

Дівчата хепл,допоможіть.Правильний правопис.

Хто з українською товаришує.
Є речення
Найкращій,рідній школі від 11 Б
Питання-Кома потрібна чи ні між словами НАЙКРАЩІЙ РІДНІЙ?
Результат:
вже голосів: 47
34 (72.34%) ні
13 (27.66%) так
Ужгород 07 марта в 16:21
Не треба
9 1
Давно без алко 07 марта в 16:25
це однорідні синоніми. рідна і є найкраща. ТРЕБА.
Характеризує предмет з одного боку,а не з різних. Найкраща,бо рідна,рідна,бо найкраща
р.с. Вчитель укр.мови.Люди,вчіть правила
Найкраща,рідна,дорога...це все однорідні синоніми,які характеризують предмет з одного боку.
8 9
Шкала Радощів 07 марта в 16:25
Можна і так, і так. Якщо ці прикметники ’переплітаються’, доповнюють одне одного, то пишеться без коми.
Якщо це однорідні, рівнозначні слова, то тоді через кому.
сЛАдКОежКА 07 марта в 16:27
Если не поставить, выходит, что есть и ’найгірша рідна школа’.
Сіґеле-міґеле 07 марта в 16:28
Напишіть ’найріднішій школі від вдячних учнів з 11-б класу’ або вжийте ще один синонім, щоб їх було три: найкращій, найріднішій і найпрофесійнішій....
Давно без алко 07 марта в 16:30
Ответ дляУжгород
Не треба
сідайте,двійка
1 4
Давно без алко 07 марта в 16:31
Ответ дляСіґеле-міґеле
Напишіть ’найріднішій школі від вдячних учнів з 11-б класу’ або вжийте ще один синонім, щоб їх було три: найкращій, найріднішій і найпрофесійнішій....
все одно треба кома.
3 1
Калинові вуста 07 марта в 16:33
Ответ дляДавно без алко
все одно треба кома.
А речення починається з якої літери?
П.С. Питання до вчителя
Сіґеле-міґеле 07 марта в 16:33
Ответ дляДавно без алко
все одно треба кома.
У мене сумніви, оскільки це прикметники з різною степінню порівняння, інтуїтивно, якби обидва були з префіксом ’най’ кому б поставила, а так - сумніваюся
автор Зоркая Зорро 07 марта в 16:34
Ой дівчата дякую.Текст вже затвердили,потрібно такий
Може написати НАЙКРАЩІЙ ТА РІДНІЙ
Хвець-тець 07 марта в 16:36
Ответ дляЗоркая Зорро
Ой дівчата дякую.Текст вже затвердили,потрібно такий
Може написати НАЙКРАЩІЙ ТА РІДНІЙ
не звучить)) нас вчитель вчила, що коли ви не можете між прикметниками поставити ’і’, то кома не потрібна
Сіґеле-міґеле 07 марта в 16:36
Ответ дляЗоркая Зорро
Ой дівчата дякую.Текст вже затвердили,потрібно такий
Може написати НАЙКРАЩІЙ ТА РІДНІЙ
Супер! Але вжийте ’найкращій та найріднішій’
Давно без алко 07 марта в 16:36
Ответ дляЗоркая Зорро
Ой дівчата дякую.Текст вже затвердили,потрібно такий
Може написати НАЙКРАЩІЙ ТА РІДНІЙ
так
автор Зоркая Зорро 07 марта в 16:37
Ответ дляХвець-тець
не звучить)) нас вчитель вчила, що коли ви не можете між прикметниками поставити ’і’, то кома не потрібна
тобто не потрібна)
Сіґеле-міґеле 07 марта в 16:39
Ответ дляЗоркая Зорро
тобто не потрібна)
От вам вище написали: найкраща, рідна, мила, найлюбіша, дорога - скрізь коми аж просяться
Хвець-тець 07 марта в 16:40
Ответ дляЗоркая Зорро
тобто не потрібна)
так, виправила)
Добра всем! 07 марта в 16:41
Кома НЕ потрібна.
5 1
До 07 марта в 16:42
Вибачте, а ’найкращій двоюрідний тітці’ кома потрібна?)
Цікавить думка вчителя.
автор Зоркая Зорро 07 марта в 16:43
Ответ дляСіґеле-міґеле
От вам вище написали: найкраща, рідна, мила, найлюбіша, дорога - скрізь коми аж просяться
Проситись можуть де завгодно,а чи потрібна?
Давно без алко 07 марта в 16:44
Ответ дляДо
Вибачте, а ’найкращій двоюрідний тітці’ кома потрібна?)
Цікавить думка вчителя.
НІ,бо характеризує з різних боків. Ступінь спорідненості (двоюрідна) і наше ставлення (найкраща чи найгірша для нас). Геть різні 2 боки.
1 1
Добра всем! 07 марта в 16:45
Ответ дляДавно без алко
це однорідні синоніми. рідна і є найкраща. ТРЕБА.
Характеризує предмет з одного боку,а не з різних. Найкраща,бо рідна,рідна,бо найкраща
р.с. Вчитель укр.мови.Люди,вчіть правила
Найкраща,рідна,дорога...це все однорідні синоніми,які характеризують предмет з одного боку.
Найкраща і рідна-це не однорідні синоніми. Рідна, бо найкраща-це як ви трактуєте? У мене в місті найкраща школа #3, але я вчуся в найгіршій #8. Проте, рідна мені школа саме #8, А не #3.
Шкода дітей, яких навчають такі вчителі....
8 1
автор Зоркая Зорро 07 марта в 16:46
Ой дівчата,у нас прямо як з лінійкою спори, від нуля чи одиниці
Вредняжка 07 марта в 16:49
Ответ дляДавно без алко
це однорідні синоніми. рідна і є найкраща. ТРЕБА.
Характеризує предмет з одного боку,а не з різних. Найкраща,бо рідна,рідна,бо найкраща
р.с. Вчитель укр.мови.Люди,вчіть правила
Найкраща,рідна,дорога...це все однорідні синоніми,які характеризують предмет з одного боку.
Найкраща - це найгарніша, найліпша, а рідна -це має спорідненість, зв’язок, то з якого ж однакового боку ця характеристика?
Це неоднорідні члени речення
1 3
Давно без алко 07 марта в 16:51
Кома між прикметниками, що характеризують іменник, не ставиться, якщо прикметники абсолютно різні за якісними характеристиками. наприклад ’білий пухнастий сніг’, ’теплий бежевий плед’ і т. д. Кома ставиться, коли йде перерахування однакових за якістю прикметників ’синій, червоний, блакитний. ’ У вашому випадку - ви перераховуєте прикметники,які характеризують ВАШЕ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ до певного предмета.
Рідна тут не в прямому значенні,а в переносному. рідна=дорога. тому як раз тут спорідненості нема.
Давно без алко 07 марта в 16:52
Ответ дляДобра всем!
Найкраща і рідна-це не однорідні синоніми. Рідна, бо найкраща-це як ви трактуєте? У мене в місті найкраща школа #3, але я вчуся в найгіршій #8. Проте, рідна мені школа саме #8, А не #3.
Шкода дітей, яких навчають такі вчителі....
в мене діти ЗНО здають на 200 балів. так що...велике питання кого шкода
Добра всем! 07 марта в 16:53
Ответ дляДавно без алко
в мене діти ЗНО здають на 200 балів. так що...велике питання кого шкода
А в мене дядько-американський президент...бла-бла-бла
3 1
Давно без алко 07 марта в 16:55
Ответ дляВредняжка
Найкраща - це найгарніша, найліпша, а рідна -це має спорідненість, зв’язок, то з якого ж однакового боку ця характеристика?
Це неоднорідні члени речення
Рідна тут не в прямому значенні,а в переносному. рідна=дорога. тому як раз тут спорідненості нема. Двоюрідна,троюрідна - спорідненість,а тут у значенні ’близька,дорога’.
Moon shine 07 марта в 16:56
Кома тут потрібна.
Молчавочка 07 марта в 17:17
Ответ дляЗоркая Зорро
Ой дівчата дякую.Текст вже затвердили,потрібно такий
Може написати НАЙКРАЩІЙ ТА РІДНІЙ
От подивіться на свою пропозицію. ’Найкращій та рідній школі’. Сполучник ТА вухо не ’царапає’? Він там недоречний, і саме тому кома не потрібна в першому варіанті речення.
ПолБатона 13 марта в 21:29
Ответ дляДавно без алко
це однорідні синоніми. рідна і є найкраща. ТРЕБА.
Характеризує предмет з одного боку,а не з різних. Найкраща,бо рідна,рідна,бо найкраща
р.с. Вчитель укр.мови.Люди,вчіть правила
Найкраща,рідна,дорога...це все однорідні синоніми,які характеризують предмет з одного боку.
З яких пір найкраща і рідна—це синоніми?