Сиреневая цапля• 06 апреля 2024
Вихід на пенсію вигідніше в 2023 чи в 2024?
Хто розбирається в цьому питанні? В якому з цих років краще було йти на пенсію? Або як вирахувати самим? Якщо середня зарплатня в Україні стала менша в 2024 то і пенсія буде нараховуватись менша ніж в 2023? Будь ласка, по суті)
Кондуктор троллейбуса• 06 апреля 2024
А як ви можете обирати, якщо вона нараховується від вашої дати народження? Якщо прийдете у 2024,а по факту 60 вам було в 2023му,то нарахують заднім числом.
МУСЯкомарова• 06 апреля 2024
Ответ дляДжинци на Флісі
Извините, не по теме. А разве можно выбрать, в каком году идти?
ага. если выгоднее в прошлом, то смотаться назад
Тепличная• 06 апреля 2024
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Чому заднім числом? А якщо людина в 70 років вирішить йти на пенсію, то їй теж заднім числом, коли було 60?
Джинци на Флісі• 06 апреля 2024
Ответ дляТепличная
Человек может работать хоть и до 90. Но пенсию ему назначат в положенный законом срок. Вы считаете, что кто-то будет до 70 работать и откажется от заслуженной пенсии?
Сиреневая цапля
• 06 апреля 2024
Дівчата, довго пояснювати, питання задала, щоб порівняти, яка могла бути пенсія. Складна ситуація.
Кондуктор троллейбуса• 06 апреля 2024
Ответ дляТепличная
Тобто вона відмовиться від пенсії за 10 років?
Я мала на увазі, якщо людина за віком пішла на пенсію, але не оформила її вчасно, а пішла оформлювати пізніше, то той(вже минулий) період їй розрахують ’по старому’.
Вельми шановна• 06 апреля 2024
не знаю,как сейчас,но раньше люди сами выбирали из своего стажа 5 непрерывных лет с максимальной зарплатой.По ним и насчитывают.Тогда рассчитывали средний коэффициент по стране именно на этот период
Тепличная• 06 апреля 2024
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Наприклад я відмовилася від пенсії більше ніж на 10 років)
Тепличная• 06 апреля 2024
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Пенсію нараховують з моменту виходу на пенсію, а не з моменту настання 60 років!
Кондуктор троллейбуса• 06 апреля 2024
Ответ дляТепличная
Я це і мала на увазі. А 60 років взяла як приклад середнього віку виходу на пенсію.
Все що я хотіла пояснити, це те, що якщо момент виходу на пенсію настав 1 липня 2023,а людина пішла оформлюватися лише в 2024 му, то їй ті 6 місяців нарахують за нормами, які діяли саме 1 липня 2023 року, а не за тими, які можливо змінилися з 1 січня 2024р.
Кондуктор троллейбуса• 06 апреля 2024
Ответ дляТепличная
Вы молодець. Пенсійний фонд вам вдячний)
В мене теж є такі знайомі, але то недержавний пенсійний. У обох на момент 50 років накопичилося близько 350000грн+.
Перший вирішив отримати трьома траншами всю суму, і купив на них однокімнатні квартиру в новобудові. Другий вирішив накопичувати далі, до настання 60 років. Так, в нього зараз десь 700тис,чи щось таке. Але тепер за них не купиш однокімнатну в Києві.
Тепличная• 06 апреля 2024
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Та ні, в мене спецпенсія. А зараз держслужба з дуже непоганою зп, яку я не хочу втрачати через вихід на пенсію. І зараз моя пенсія в 3 рази більша, ніж у тих, хто пішов 10 років тому.
Кондуктор троллейбуса• 06 апреля 2024
Ответ дляТепличная
Ну це інша справа. Я на подібному підприємстві працюю. Мене це не стосується, а керівництво так, вираховує як вигідніше.
Летала_НаМетле• 06 апреля 2024
Скільки років і який страховий стаж?
Розрахувати можна на сайті пейсійного фонду, якщо є мобільний банкінг моно, приват, ощад і т.д., або електронний підпис.
Непозбувна Бентега• 06 апреля 2024
Ответ дляСиреневая цапля
У меня мама 52 г.р.
Не помню в каком году она вышла на пенсию, но все ее знакомые, кто вышел на пенсию на 2-3 года позже, получили почти в 2 раза большие пенсии (работали вместе с ней на +- одинаковых должностях и зарплате, а многие из них не работали лет с 50-ти (мама до 70 лет работала официально))
Моей тупо не повезло, т.к. это был один из годов с самым низким коэффициентом для расчета пенсии.
Так что ни о какой справедливости при ее расчете можно не мечтать :(
Сиреневая цапля
• 06 апреля 2024
Ответ дляНепозбувна Бентега
У меня мама 52 г.р.
Та ми й не сподіваємось на справедливість, то просто цікаво порівняти різницю в 2023 і 2024 році. Дякую, що написали)
Кондуктор троллейбуса• 07 апреля 2024
Ответ дляНепозбувна Бентега
У меня мама 52 г.р.
Все таки решающее значение имеет зарплата. У меня мама 53го,а папа 48го.У папы пенсия выше прилично, хотя коэффициент в год его выхода вообще был низким. Затем перерасчёт ещё добавил. Правда работали оба еще долго, мама до сих пор работает на пенсионерской должности-вахтером в институте.
Непозбувна Бентега• 07 апреля 2024
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Зарплаты отличались на 10-20 рублей и после развала союза люди работали на +- одинаковых зарплатах, поэтому разница в 2 раза никак не могла получится.
В начале нулевых было несколько лет с низким коэффициентом и многим так не повезло
Папа работал до последнего дня: пришел со смены, заснул и не проснулся; маме 71 и она до сих пор работает и даже слушать не хочет сидеть дома.
Кондуктор троллейбуса• 07 апреля 2024
Ответ дляНепозбувна Бентега
Я все понимаю, но все же зарплаты не были одинаковыми никогда даже +/-.Разве что на одном предприятии.
Например моё предприятие было неплохим местом работы после развала Союза. Доходило до 5-8 раз выше средней по Украине. Поэтому многие брали 90-е года для расчётов своей пенсии. И действительно получали очень хорошие деньги по выходу. Правда инфляция всё съела со временем, а индексация не поспевала((.
Так что хоть у меня и светится в кабинете ПФУ что я буду на неплохой пенсии,но я иллюзий не питаю. Пенсионер неплохо живёт в нашей стране лет 5,затем инфляция съедает его пенсию. Даже если она вначале и была вполне хорошей.
P. S. Это моя зарплата в 98 году, по сравнению со средней в Украине. Для меня 90 е были самыми лучшими, как это ни странно.
Да и при Союзе у меня было 270 рублей, а у папы 220.У мамы вообще 130.(