А діє наразі відстрочка для студентів чол статі чи ні?

Паратруперсупер 19 апреля в 22:45
Перша вища вища освіта, очне навчання
Редиска Я 19 апреля в 22:49
Зараз діє відстрочка для всіх студентів денної форми навчання, незалежно від того, перша це вища освіта чи не перша. А от з 18 травня вже буде діяти новий закон.
автор СпайдерВумен 19 апреля в 22:51
Ответ дляРедиска Я
Зараз діє відстрочка для всіх студентів денної форми навчання, незалежно від того, перша це вища освіта чи не перша. А от з 18 травня вже буде діяти новий закон.
А як саме новий закон змінює? Цікавить саме для тих хто вступає цього року.
Екатерина27 19 апреля в 22:51
Ответ дляРедиска Я
Зараз діє відстрочка для всіх студентів денної форми навчання, незалежно від того, перша це вища освіта чи не перша. А от з 18 травня вже буде діяти новий закон.
Для студентов до 25 лет ничего не поменялось
автор СпайдерВумен 19 апреля в 22:51
Ответ дляЕкатерина27
Для студентов до 25 лет ничего не поменялось
До 25 включно? Сину 25 влітку.
Паратруперсупер 19 апреля в 22:53
Ответ дляСпайдерВумен
До 25 включно? Сину 25 влітку.
Поки навчається,то відстрочка
ГоловнаЯ 19 апреля в 22:53
Ответ дляСпайдерВумен
До 25 включно? Сину 25 влітку.
Возраст значения не имеет. Главное последовательность образования.
Julieta78 19 апреля в 22:54
Ответ дляСпайдерВумен
А як саме новий закон змінює? Цікавить саме для тих хто вступає цього року.
ЗА ЯКИХ УМОВ НАВЧАННЯ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ЗА НОВИМ ЗАКОНОМ?

👉Новий Закон містить норму про те, що право на відстрочку від призову мають військовозобов´язані - здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України ’Про освіту’, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

👉Відтак, право на відстрочку мають три категорії:
1️⃣Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - за певних умов
2️⃣ Докторанти
3️⃣ Особи, зараховані на навчання до інтернатури

Поговоримо про першу категорію👇

Для того, щоб здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мали право на відстрочку, мають дотримуватись такі умови (всі одночасно!)
✅Денна або дуальна форма навчання (заочна - не підходить!)
✅Здобуття рівня освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України ’Про освіту’.

❗Вік військовозобов’язаного та спеціальність, за якою він здобуває освіту, значення не мають ❌❌❌

Давайте зупинемось на умові послідовності.
Згідно Закону «Про освіту», рівнями освіти є:
⏭️дошкільна освіта;
⏭️початкова освіта;
⏭️базова середня освіта;
⏭️профільна середня освіта;
⏭️перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
⏭️другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
⏭️третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
⏭️фахова передвища освіта;
⏭️початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
⏭️перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
⏭️другий (магістерський) рівень вищої освіти;
⏭️третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

👉Рівні і ступені вищої освіти визначені в Законі України «Про вищу освіту».
Здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою освітньої програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти:
1) молодший бакалавр;
2) бакалавр;
3) магістр;
4) доктор філософії/доктор мистецтва.

🤔Оскільки ступінь «доктор філософії/доктор мистецтва» присуджується за результатом виконання програми третього рівня вищої освіти, то навчання в аспірантурі також є ✅ підставою для відстрочки від призову (за умови, що здобувач освіти ще не має ступіню «доктор філософії/доктор мистецтва»). При цьому немає значення ❌, чи є це навчання на контракті чи на бюджеті.

Давайте розберемось на прикладі👇

🙋 Чоловік вже має диплом магістра, зараз навчається в аспірантурі
✅Право на відстрочку є

🙋 Чоловік вже має диплом магістра, зараз навчається на магістра за іншою спеціальністю
❌Права на відстрочку немає, бо не виконується вимога послідовності здобуття ступеня освіти

🙋 Чоловік має диплом спеціаліста, зараз навчається на магістра
❌Права на відстрочку немає, бо згідно Закону України «Про вищу освіту» вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.

🙋 Чоловік має диплом магістра, зараз навчається в ПТУ
❌Права на відстрочку немає, бо не виконується вимога послідовності здобуття ступеня освіти

🙋Чоловік не має ніякої освіти після школи, зараз навчається в ПТУ
✅Право на відстрочку є.

📢Зверніть увагу!
Згідно перехідних положень нового Закону, громадяни України, які навчаються у закладах освіти та мали право на відстрочку на час навчання, у разі втрати цього права відповідно до статті 23 Закону України ’Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію’ зберігають таке право до завершення поточного навчального року.

❗Це означає, що якщо право на відстрочку ви втратили через недотримання умови послідовності здобуття ступеня освіти, то ви все одно можете оформити відстрочку – але лише строком до кінця 2023-2024 навчального року.

📌Закон ’Про освіту’ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#n264
📌Закон ’Про вищу освіту’ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#n77
Редиска Я 19 апреля в 22:54
Ответ дляСпайдерВумен
До 25 включно? Сину 25 влітку.
Якщо ваш син буде отримувати першу вищу освіту, то він отримає відстрочку. Відстрочка діє для здобувачів послідовної освіти.
автор СпайдерВумен 19 апреля в 22:58
Ответ дляРедиска Я
Якщо ваш син буде отримувати першу вищу освіту, то він отримає відстрочку. Відстрочка діє для здобувачів послідовної освіти.
Але лише для денної форми(
В сина бізнес, йому лише заочна могла б підійти, тож відпадає.
З царем в голові 19 апреля в 23:02
Ответ дляСпайдерВумен
До 25 включно? Сину 25 влітку.
Якщо перша вища, буде відстрочка. Денна форма.