Дарча. Оскаржити можна?

Чи модно оскаржити через суд дарчу?
Давно: бабуся зробила дарчу на онучку.
Є ще дядько цієї онучки, прямий нащадок бабусі, до якої йому діла не було до моменту. Чи може він подати в суд і змінити дарчу?
2 2
Неместная Я 30 апреля в 18:02
У него есть основания и доказательства для суда? Если есть, то может
3 1
Подмигашка 30 апреля в 18:04
Дарчу оскаржити дуже важко. Так що навряд чи йому це вдасться.
Тро Нью-Йорку 30 апреля в 18:03
Протягом року, так, може подати. Але мають бути докази, що не за власним бажанням дарувальника був подарунок .
4 3
Папобус 30 апреля в 18:04
Подати можна що завгодно. А от чи успішно? Якщо нема підстав, дарча лишиться в силі.
Не кую, не мелю 30 апреля в 18:05
Ответ дляПапобус
Подати можна що завгодно. А от чи успішно? Якщо нема підстав, дарча лишиться в силі.
+
Murzeelka 30 апреля в 18:05
Может визнати недійсною. В делах этой категории очень важны результаты экспертизы.

Например, бабушка не отдавала отчета своим действиям и не могла руководить ими.
1 1
Тепличная 30 апреля в 18:05
Це буде дуже складно. Для визнання договору дарування недійсним, договір повинен не відповідати вимогам, встановленим статтею 203 Цивільного кодексу України.
-має суперечити закону;
-інтересам держави чи суспільства;
-суспільним моральним принципам;
-в учасника договору має бути належного рівня громадянської дієздатності;
-має бути вада волі учасників договору;
-не дотримано конкретної форми договору, передбаченої законодавчо;
-укладена дарчя не спрямована на реальне настання правових наслідків пов’язаних із безоплатним відчуженням майна;
-договір дарування суперечить правам та інтересам дітей сторін угоди (які не досягли 18 років, або повнолітніх, але недієздатних).

Якщо вищезазначені правила будуть порушені, договір за позовом заінтересованої особи може бути визнаний судом недійсним.
Папобус 30 апреля в 18:05
Ответ дляТро Нью-Йорку
Протягом року, так, може подати. Але мають бути докази, що не за власним бажанням дарувальника був подарунок .
Або бабуся була в деменції.
Парова машина 30 апреля в 18:11
Якщо пройшло 5 і більше років то ніфіга той дядько не оскаржить.
Доречі якщо стан здоров´я у бабусі був добрий то це тільки+.
Якщо деменція не встановлено лікарем то всі інші докази фігня.
Броніки для Моніки 30 апреля в 18:12
Ответ дляПарова машина
Якщо пройшло 5 і більше років то ніфіга той дядько не оскаржить.
Доречі якщо стан здоров´я у бабусі був добрий то це тільки+.
Якщо деменція не встановлено лікарем то всі інші докази фігня.
Та навіть якщо і не пройшло 5 р. Які підстави для оскарження? Потрібно довести що бабуля була або безумна, або оформлювала дарчу під тиском не за власним бажанням.
Мая твая не панимать 30 апреля в 18:15
Ответ дляБроніки для Моніки
Та навіть якщо і не пройшло 5 р. Які підстави для оскарження? Потрібно довести що бабуля була або безумна, або оформлювала дарчу під тиском не за власним бажанням.
Може тому дядькові видніше які підстави. Ми не знаємо нічого.
KROX@ 30 апреля в 18:19
А звідки цей дядько дізнався про дарчу?
Броніки для Моніки 30 апреля в 18:22
Ответ дляМая твая не панимать
Може тому дядькові видніше які підстави. Ми не знаємо нічого.
Судячи з головного посту, в того дядька немає жодної причини для оскарження, окрім свого ’нєсогласія’ з рішенням баби. Ще й дуже запоздале.
А ще є термін позовної давності. В даному випадку 1 рік.
’З метою реалізації права дарувальника (або його спадкоємців) щодо розірвання договору дарування законом встановлений спеціальний строк позовної давності терміном 1 рік (такий виняток ґрунтується на вимогах ст. 258 ЦК України).’
Тож дядя в прольоті.
Наверняка 30 апреля в 18:24
Дядько не є стороною правочину, його права і законні інтереси не зачіпаються. Він неналежний позивач.
Мая твая не панимать 30 апреля в 18:25
Ответ дляБроніки для Моніки
Судячи з головного посту, в того дядька немає жодної причини для оскарження, окрім свого ’нєсогласія’ з рішенням баби. Ще й дуже запоздале.
А ще є термін позовної давності. В даному випадку 1 рік.
’З метою реалізації права дарувальника (або його спадкоємців) щодо розірвання договору дарування законом встановлений спеціальний строк позовної давності терміном 1 рік (такий виняток ґрунтується на вимогах ст. 258 ЦК України).’
Тож дядя в прольоті.
На порадниці автори завжди цяці, а інши - шматки лайна.
Доречі, автор про те, скільки минуло часу, нічого не писала.
Броніки для Моніки 30 апреля в 18:28
Ответ дляМая твая не панимать
На порадниці автори завжди цяці, а інши - шматки лайна.
Доречі, автор про те, скільки минуло часу, нічого не писала.
Є слово ’Давно’ 😁
Давно було чи дано, чи було недавно, варіантів купа 😂 в чому автор помилилася і що мала на увазі.
Наверняка 30 апреля в 18:28
Хто ліпить дурну пику?
Мая твая не панимать 30 апреля в 18:30
Ответ дляБроніки для Моніки
Є слово ’Давно’ 😁
Давно було чи дано, чи було недавно, варіантів купа 😂 в чому автор помилилася і що мала на увазі.
Тут давно в контексті давно при житті, а строк позивної давності починається з моменту коли дядько дізнався що його права порушені, на його погляд.
Наверняка 30 апреля в 18:33
Ответ дляМая твая не панимать
Тут давно в контексті давно при житті, а строк позивної давності починається з моменту коли дядько дізнався що його права порушені, на його погляд.
Які його права? Звідки в нього права на чужу власність
Мая твая не панимать 30 апреля в 18:35
Ответ дляНаверняка
Які його права? Звідки в нього права на чужу власність
Якщо оскаржить ту дарчу, буде спадкоємцем першої черги по закону. А ні - то ні, ніяких прав.
Наверняка 30 апреля в 18:41
Ответ дляМая твая не панимать
Якщо оскаржить ту дарчу, буде спадкоємцем першої черги по закону. А ні - то ні, ніяких прав.
Яке відношення він має до чужого майна?
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:02
Ответ дляТро Нью-Йорку
Протягом року, так, може подати. Але мають бути докази, що не за власним бажанням дарувальника був подарунок .
А якщо пройшло більше року з моменту дарування і бабуся була свідомою і дієздатною?
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:03
Ответ дляMurzeelka
Может визнати недійсною. В делах этой категории очень важны результаты экспертизы.

Например, бабушка не отдавала отчета своим действиям и не могла руководить ими.
Була повністю при розумі.
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:04
Ответ дляПарова машина
Якщо пройшло 5 і більше років то ніфіга той дядько не оскаржить.
Доречі якщо стан здоров´я у бабусі був добрий то це тільки+.
Якщо деменція не встановлено лікарем то всі інші докази фігня.
Саме пʼять років має пройти? Не рік і не три?
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:04
Ответ дляБроніки для Моніки
Та навіть якщо і не пройшло 5 р. Які підстави для оскарження? Потрібно довести що бабуля була або безумна, або оформлювала дарчу під тиском не за власним бажанням.
Бабуся при розумі була. Просто це єдина онука і не хотіла, щоб дядько спустив все.
Наверняка 30 апреля в 19:04
Ответ дляЛичко Невеличке
А якщо пройшло більше року з моменту дарування і бабуся була свідомою і дієздатною?
Квартира була дядькова?
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:05
Ответ дляБроніки для Моніки
Судячи з головного посту, в того дядька немає жодної причини для оскарження, окрім свого ’нєсогласія’ з рішенням баби. Ще й дуже запоздале.
А ще є термін позовної давності. В даному випадку 1 рік.
’З метою реалізації права дарувальника (або його спадкоємців) щодо розірвання договору дарування законом встановлений спеціальний строк позовної давності терміном 1 рік (такий виняток ґрунтується на вимогах ст. 258 ЦК України).’
Тож дядя в прольоті.
Вже пройшло більше років, але ц не пʼять.
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:07
Ответ дляНаверняка
Яке відношення він має до чужого майна?
Він син бабусі. Але вона вирішила подарувати онучці.
Його права порушили?
Потребую апгрейду 30 апреля в 19:09
Ні
автор Личко Невеличке 30 апреля в 19:09
Ответ дляМая твая не панимать
Тут давно в контексті давно при житті, а строк позивної давності починається з моменту коли дядько дізнався що його права порушені, на його погляд.
Тобто якщо він дізнався сьогодні, а подарували три роки тому, то він може подати в суд?