Личко Невеличке• 30 апреля 2024

Дарча. Оскаржити можна?

Чи модно оскаржити через суд дарчу?
Давно: бабуся зробила дарчу на онучку.
Є ще дядько цієї онучки, прямий нащадок бабусі, до якої йому діла не було до моменту. Чи може він подати в суд і змінити дарчу?
Наверняка• 30 апреля 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
Він син бабусі. Але вона вирішила подарувати онучці.
Його права порушили?
То які в нього права на чуже майно. Звідки вони узялися раптом
Мая твая не панимать• 30 апреля 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
Тобто якщо він дізнався сьогодні, а подарували три роки тому, то він може подати в суд?
https://protocol.ua/ua/tsivilniy_kodeks_ukraini_st...

1. Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Наверняка• 30 апреля 2024
Ответ дляМая твая не панимать

Яке право дядька порушено
автор Личко Невеличке • 30 апреля 2024
Ответ дляМая твая не панимать

А його права порушувалися? То ж була власність бабусі.
Мая твая не панимать• 30 апреля 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
Если бы не дарственная, то он наследник первой очереди. Вот ее он и хочет оспорить, я не в курсе какие у него имеются аргументы для суда. Откройте единый реестр судебных решений в контексте спадщина, тысячи исков про посмертное оспаривание договоров дарения и завещаний. Я не пишу о том что он 100% выиграет, но право подать иск у него есть.
Щира українка• 30 апреля 2024
Може. Але треба або доводити, що баба була несповна розуму (документально доводити). Або якщо він, наприклад, недієздатний був на той момент (теж документально), а вона була офіційним опікуном. Все інше - блаж. Подати до суду може, відсудити щось - ні
Парова машина• 30 апреля 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
Саме пʼять років має пройти? Не рік і не три?
Раніше було 5.
Як зараз не скажу, але адвокат на консультації підкаже вам
Наверняка• 30 апреля 2024
Ответ дляМая твая не панимать
Таке право в нього виникне лише після смерті бабусі. Зараз - ніякого.
Мая твая не панимать• 30 апреля 2024
Ответ дляНаверняка
Очевидно что уже умерла, автор пишет о ней в прошедшем времени.
Наверняка• 30 апреля 2024
Ответ дляМая твая не панимать
Не очевидно.
І ще питання
Якби бабуся продала квартиру, в дядька теж було б право на оскарження?
Тро Нью-Йорку• 30 апреля 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
А якщо пройшло більше року з моменту дарування і бабуся була свідомою і дієздатною?
Вже не можна буде навіть в суд подати, не те щоб виграти 🙂
Невловимий Джо• 01 мая 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
Дарчу нереально оскаржити. У мене питалися оскаржити дарчу на квартиру, але не змогли надати докази про недієздатність дарувальників.
Невловимий Джо• 01 мая 2024
Ответ дляЛичко Невеличке
Його права порушили?
Ні. Людина сама розпоряджається своїм майном незалежно від когось.